« zpět na výpis článků

Může pojišťovna po pojištěném požadovat vrácení nákladů, které vynaložila?

Ano, jde například o tyto případy: úmyslné způsobení škody, škoda způsobená vozidlem, které nemělo schválenou technickou způsobilost k provozu nebo vozidlem, které bylo použilo neoprávněně, řidič se bezdůvodně odmítl podrobit zkoušce na přítomnost alkoholu a dalších omamných látek v krvi prováděnou příslušníkem policie České republiky, nenahlášení škody, při které došlo ke zranění nebo smrti účastníků nehody, nebo poškození vozidel a majetku, které by převyšovalo částku 50 000 Kč. Další situace jsou přesně definovány v zákoně 168/1999 Sb. v §10.

Další často kladené otázky z okruhu havarijního pojištění

 

Další článek: Co se stane po odeslání objednávky havarijního pojištění? »