« zpět na výpis článků

Autopojištění – změna sazeb pojišťovny Slavia od dubna 2012

Pojišťovna Slavia změnila své sazby pro povinné ručení a havarijní pojištění.

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

  havarijní pojištění   Srovnat ceny havarijního pojištění

 

Povinné ručení

U standardního povinného ručení došlo ke zlevnění novějších vozidel a vozidel s větší kubaturou, navýšení cen pro řidiče do 25 let a v případě nehody odečítání 36 měsíců z bonusu (dříve pouze 12 měsíců). Při průměrné ceně pojištění  se jedná o navýšení ceny v případě nehody o cca 250 Kč více než dříve. 

Ve svém flotilovém produktu bez bonusu zdražila pojištění klientům do 21 let a zlevnila starším řidičům, a přidala se tak k trendu ostatních pojišťoven. Došlo k zlevnění pro velkoobjemová vozidla. Celkové zdražení tak podtrhuje postupný odklon pojišťoven od flotilových pojištění (ta nezapočítávají bonus pro dobré řidiče, a jsou proto levnější pro řidiče, kteří často bourají – tudíž jsou pro pojišťovny drazí).

 

Havarijní pojištění

U havarijního pojištění došlo mimo jiné k snížení limitu stáří pojistitelných vozidel. Dříve pojišťovna pojišťovala auto do stáří 11 let, dnes už pojistí maximálně 7 let staré auto. Převod vyježděného bonusu z povinného ručení na havarijní pojištění pojišťovna zachovala.

Celkové hodnocení vlivu na cenu: Povinné ručení pojišťovny Slavia po změnách sazeb stále patří k levnějším na trhu.

Cena produktů povinného ručení a havarijního pojištění je specifická pro různé skupiny lidí, míst bydliště či typy automobilů. Výhodnost pojištění automobilu  v porovnání s jinými produkty naleznete ve srovnání pojištění. Aktuální sazby produktů pojišťovny Slavia jsou součástí srovnání.

 

Další články nejdete zde.

Další tematické články: povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění

 

Další článek: Autopojištění – změna sazeb pojišťovny Wüstenrot od února 2012 »