« zpět na výpis článků

Časté dotazy - spořicí účty

Zjistěte více o spořicích účtech. Nejčastěji kladené otázky a jejich odpovědi najdete zde.

 

1. Co je to spořicí účet?

Spořicí účet je druh finančního účtu, jehož vlastností je výhodnější úročení peněz než u běžných účtů.

2. Jak vybrat nejlepší spořicí účet?

Prvním kritériem by měla být výše úroku. Výše úroku udává, kolik peníze vydělají. Důležitou informací je také to, jak často se úrok připisuje (denně, měsíčně, ročně). Podstatná je i výše poplatků - zjistěte si, za co jsou, některé banky je nemají vůbec. Sledovat by se měla i výše minimálního vkladu či zůstatku.

3. K čemu je dobré pro spořicí účty srovnání?

Porovnání nabídek spořicích účtu je důležité. Ušetří vám to drahocenný čas. Nemusíte chodit na pobočky bank. Uvidíte všechny aktuální nabídky společností na jednom místě. Porovnání spořicích účtů vám pomůže rozhodnout se, který spořicí účet je pro vás nejlepší. Navíc vám vše pomůžeme zařídit.

4. Nabízíte pro spořicí účty srovnání aktuálních nabídek?

Samozřejmě pravidelně aktualizujeme naši kalkulaci nejen spořicích účtů, ale i ostatních produktů. Nabízíme pouze aktuální produkty a nabídky; staré neplatné archivujeme. Pokud je potřeba cokoliv ověřit, ihned se informujeme na daných institucích a subjektech. Do nabídky spořicích účtů uvádíme více variant, aby měl klient možnost většího porovnání a více informací k rozhodování.

5. Jak mám změnit banku a přejít k výhodnějšímu spořicímu účtu?

Je to naprosto jednoduché. V dnešní době se většina bank řídí Kodexem mobility klientů, to znamená že vám nová banka se vším pomůže. Ukončí účet u současné banky, převede finance, zařídí trvalé příkazy... Samozřejmě bude potřeba doložit nové bance vaše údaje (občanský průkaz, druhý doklad, rodný list).

6. Jaká je výše minimálního vkladu?

Výše minimálního vkladu či zůstatek stanovuje banka sama. U některých bank je výše minimálního vkladu na vás.

7. Jaký je rozdíl mezi spořicím a běžným účtem?

Běžný účet slouží k ukládání peněz (výplata) na kratší dobu. Finance můžete vybírat kdykoli, používat je k placení nákupů, atd. Spořicí účet slouží k uchovávání financí pro delší dobu a navíc k těmto financím získáváte úrok. Peníze vám tak vydělají více než na běžném účtu.

Další tematické články: spořící účet, spoření

 

Další článek: Časté dotazy - hypotéky »