Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cena elektřiny klesne jen o stovky. Jak i přesto ušetřit tisíce?

10.10.2014

Elektrický proud příští rok zlevní o stovky korun. Většímu snížení ceny elektřiny brání loňské oslabení koruny centrální bankou. Kdo se však nespokojí se zlevněním v řádech stovek korun, může chytře využít internetový srovnávač dodavatelů elektřiny, kde se dají ušetřit tisíce.

Cena elektřiny klesne jen o stovky. Jak i přesto ušetřit tisíce?
3 minuty čtení
Elektřina

Cena elektřiny zlevní jen o stovky

Intervence národní banky se v ceně elektřiny projevila naštěstí jen částečně. Většina dodavatelů totiž stihla nakoupit proud za příznivější kurz před zásahem ČNB. Pokud by dodavatelé nestačili nakoupit levnější proud, ceny by pravděpodobně stagnovaly nebo dokonce vzrostly. Nutno podotknout, že ceny elektřiny drží na uzdě i konkurenční prostředí posledních let.

Jak ušetřit tisíce?

Mnoho lidí se stále domnívá, že cena je stejná u všech dodavatelů elektřiny. To už samozřejmě neplatí. Na českém trhu jsou desítky dodavatelů energie a jejich nabídky jsou diametrálně rozdílné. Porovnali jsme nejlevnějšího a nejdražšího dodavatele a rozdíl umístili do každého kraje. A jak je vidět na mapce, mezi dodavately jsou tisícikorunové rozdíly:

mapa cen eletřiny

Pro výpočet jsme využili hodnoty průměrného bytu, ve kterém se elektřinou vaří i topí. Celkovou 
roční spotřebu jsme přepočítali na částku k zaplacení u jednotlivých dodavatelů elektřiny. 

Srovnat ceny energií

Jak změnit dodavatele elektřiny?

Není nic jednoduššího, než si ve srovnání dodavatelů elektřiny porovnat nabídky a vybrat tu nejvýhodnější. Stačí, když si vezmete poslední fakturu, a vyplníte pár údajů ve formuláři. Je však nutné nezahálet, protože u většiny dodavatelů energie je tříměsíční výpovědní lhůta. Čím dříve přejdete, tím dříve budete mít levnější elektřinu.

Další tipy, jak ušetřit na elektřině...

Na elektřině ušetříte i úsporným využíváním elektřiny. Stáhněte si náš E-Book s tipy na snížení účtu za elektřinu. Pro naše klienty zdarma.

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Společný bankovní účet manželů: je to dobrý nápad? A kde vám jej dají zadarmo?
10.12.2019

Pro páry, které chtějí mít přehled o rodinných financích, je zajímavým řešením společný bankovní účet manželů. Jaké má výhody a úskalí a jak se k takovému řešení staví české banky?

thumb
Tipy na vánoční dárky 2019, aneb 14 nápadů, kterými nadchnete své blízké
9.12.2019

Možná vás při shánění vánočních dárků napadlo, že by mohl existovat univerzální seznam nápadů, kterými zaručeně nešlápnete vedle a zároveň se vejdete do vámi preferované cenové kategorie. Dobrou zprávou je, že takový seznam existuje a vytvořili jsme ho…

thumb
10 neuvěřitelně snadných tipů, jak ušetřit za elektřinu
4.12.2019

Jste pokaždé v šoku, když vám přijde vyúčtování za elektřinu a z obálky na vás vykoukne vysoký nedoplatek? Možná si umiňujete, že v příštím zúčtovacím období vaši spotřebu snížíte. Nebojte, nemusíte se výrazně uskromňovat, abyste uspořili. Způsoby, jak…

thumb
Do čeho investovat v roce 2020, aneb na čem můžete zbohatnout?
29.11.2019

Číslovka tohoto roku je krásně symetrická (2 krát 20), což může být příležitostí ke znásobení, nebo alespoň mírnému zhodnocení vašich úspor. Je jisté, že toto období přinese zajímavé finanční příležitosti. Do čeho investovat v roce 2020 a jakým investicím…