« zpět na výpis článků

Cena elektřiny pro domácnost

Moderní civilizace je na elektrické energii závislá a těžko najdeme domácnost, která by bez elektrických spotřebičů fungovat dokázala. Osvětlení, pračka, televize a jiné důležité spotřebiče. Mnohde se ale vaří v elektrické troubě nebo na vařiči. Jsou i domácnosti, co elektrickou energii používají i na ohřev vody nebo dokonce na topení.

 

Tak jako tak, prakticky všichni, kdo elektřinu využívají, se znepokojením sledují, jak se její cena mění. I když šetříme a kupujeme ekologické spotřebiče a žárovky, platby za elektřinu tvoří podstatnou část našich měsíčních výdajů. Určitě jste si už sami někdy řekli, že za elektrický proud platí prostě moc a že cena elektřiny pro domácnost je příliš vysoká. 

Dá se za elektřinu platit míň?

Ano dá. A nemusíte toho dosáhnout jen tím, že si budete večer číst při svíčce nebo se ráno sprchovat v ledové vodě. Účty za elektřinu u vás doma můžete snížit také změnou jejího dodavatele. Jednak je to konkurenční boj mezi firmami, který tlačí ceny dolů. A pak jsou to tarify. Každá společnost jich nabízí hned několik a ne každý uživatel vždy platí ten, co je pro jeho možnosti (čas a způsob používání elektřiny a její spotřeba) ten správný. Ale ruku na srdce: v tabulkách a číslech se  přeci dokáže správně zorientovat jen málokdo.

Jak tedy snížit cenu za elektřinu?

Nejlevnější ceny elektrické energie vám proto najde kalkulátor na Porovnej24.cz. Srovnání je zdarma  a je nezávazné. Není složité - stačí jen vyplnit pár základních údajů (současná spotřeba elektřiny v kWh, velikost bytu apod.) a kalkulátor vám sám nabídne vhodné tarify. Nemusíte se bát ani složitého papírování při změně dodavatele - i to vyřešíme za vás! Chcete šetřit v průměru 1 761 Kč, sjednejte si nejlevnější sjednejte si nejlevnější elektřinu na Porovnej24.cz!

Srovnat ceny energií

Další tematické články: elektřina, ceny energií, dodavatelé energie

 

Další článek: RWE energie »