« zpět na výpis článků

Češi na internetu objevili, jak uspořit v telefonování

Češi začínají pořizovat prostřednictvím internetu výhodné mobilní tarify. Zatímco v roce 2012 bylo přes internet objednáno pouze 1 % tarifů, v letošním roce očekávají odborníci zvýšení poptávky na 22 %. V roce 2015 by pak měla být podle odhadů online cestou vyřízena celá třetina objednávek. Vyplývá to z nejnovějších průzkumů nezávislé srovnávací společnosti Tarifomat.

  telefonní tarify   Najít nejvýhodnější tarif

 
Podle odborníků dochází k prudkému nárůstu podílu Čechů, kteří své záležitosti vyřizují online. Využívají tak možnosti objednávat a nakupovat zboží, vyřizovat změny či komunikovat s institucemi z prostředí domova. Podle aktuálních údajů srovnávače mobilních tarifů Tarifomat tak například přibývá i lidí, kteří na internetu pátrají po co nejvýhodnějších nabídkách paušálů. 
 
Postupný přesun lidí do internetového prostředí však odborníci zaznamenali i v řadě odvětví, pro které byl osobní nákup a odběr zboží v předchozích letech typický. Rodiče tak například stále častěji nakupují školní a výtvarné pomůcky pro své děti na e-shopech, kde je cena často nižší než ve výprodejích v supermarketech.
 
V současnosti však stále existují odvětví, která výhody v online prostředí nespatřují, a preferují proto i nadále tradiční offline formu. Mezi ty se řadí například programy Soft skills nebo specializované programy jako projektové řízení, marketing či finanční management. Nejjednodušší je porovnat telefonní tarify ve srovnání telefonních tarifů.
 

  telefonní tarify   Najít nejvýhodnější tarif

Další tematické články: Virtuální operátoři, Mobilní internet, Telefonní tarify

 

Další článek: Pozor na drahé volání a internet z dovolené v cizině. »