« zpět na výpis článků

České mobilní tarify jsou nejdražší v Evropě, získejte levnější na Porovnej24.cz

Ceny neomezených mobilních tarifů v Česku jsou až dvojnásobné ve srovnání s jiným unijními zeměmi. Spolu s Řeckem, Maltou, Bulharskem a Maďarskem ČR patří z hlediska cen mezi nejdražší evropské země. „Faktem je, že neomezené mobilní tarify jsou v česku drahé. Ušetřit se na nich dá jedině tak, že si člověk najde levnější nabídku,“ říká manažer Porovnej24 Zbyněk Laisek.

mobil

  telefonní tarify   Najít nejvýhodnější tarif

 

Z porovnání cen srovnatelných neomezených tarifů v tuzemsku a v zahraničí vychází, že v jiných evropských zemích uživatelé platí za stejné služby i méně než polovinu toho, co platí Češi. Například v Rakousku nabízí jeden z operátorů v rámci neomezeného tarifu kromě volání a SMS i jedenáctkrát větší objem dat než u nás, a navíc můžete posílat neomezené množství SMS v zemích EU a USA. To vše za méně než polovinu české ceny.

„Dobré ceny se však dají najít i na našem trhu, je k tomu ale zapotřebí zvolit levnější nabídku. Málokdo přitom ví, že na našem trhu třeba už i mobilní a zejména pak datové služby nabízejí i mnohé jiné další firmy než jen tři největší mobilní operátoři,“ vysvětluje Zbyněk Laisek s odkazem, že na Porovnej24.cz je k dispozici kompletní srovnání aktuálních cen na trhu.

Přitom však upozorňuje na to, že každý, kdo se rozhodne pro levnější mobilní služby, by neměl hledět jen na cenu, ale zohlednit by ve svém výběru měl například i dostupné pokrytí signálem, anebo kupříkladu rychlost přenosu dat.

I tak je ale zajímavé vědět, jaké jsou ceny u nás a v zahraničí. Operátoři O2, Vodafone i T-Mobile v Česku například nabízejí neomezené volání a SMS do všech sítí v ČR včetně balíčku s objemem 1,5 GB dat shodně za 749 Kč. Polský T-Mobile poskytuje neomezený tarif s pěti GB dat za v přepočtu 305 korun, Orange za 244 korun. Ve Velké Británii u Vodafone zákazníci pořídí za 471 Kč měsíčně neomezený tarif s datovým balíčkem ve výši pět GB, včetně neomezeného volání, SMS a dvou GB dat v rámci EU. V Nizozemsku T-Mobile nabízí neomezený tarif za 582 Kč měsíčně včetně neomezeného roamingového volání v zemích EU a USA. V Německu klienti zaplatí za neomezené tarify podobnou cenu jako v ČR. Samozřejmou součástí všech balíčků jsou však i roamingové služby v rámci EU v ceně tarifu.

TIP: Porovnejte si zdarma mobilní tarify

V Česku je přes 14 milionů aktivních SIM karet. Z toho devět milionů tvoří smluvní zákazníci operátorů a zbytek předplacené karty. Na Porovnej24 během pár minut zjistíte, kolik můžete ušetřit na telefonním tarifu. Bývá pravidlem, že jenom změnou služby nebo rovnou operátora ušetříte až 50 procent vaší měsíční útraty. Specialisté online srovnávače pomohou se vším, co je potřeba.

Další tematické články: Virtuální operátoři, Mobilní internet, Telefonní tarify

 

Další článek: Srovnání cen na trhu s levným voláním neukazuje na velké rozdíly »