Menu

Cestovní pojištění Azorské ostrovy

  • Cestovní pojištění na Azory
  • Vše vyřídíte do 5 minut
  • Pohodlné online sjednání

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Azorské ostrovy právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění na Azorské ostrovy můžete mít až o 50 % levněji.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.

Co na Azorách vidět a zažít?

Lagoa di Canario

Na ostrově São Miguel se nachází jedna z nejkrásnějších oblastí ze všech Azor. Je jím průzračně modré jezero Lagoa di Canario. Ještě zajímavější než samotná vodní plocha jsou hory okolo, na jejichž vrcholcích vedou turistické chodníky. Při procházkách po pohoří budete mít pocit, že se dotýkáte nebe.

Pozorování velryb

Azory jsou ostrovy daleko v Altanském oceánu. Byla by škoda toho nevyužít a neseznámit se s místními vodními živočichy. Můžete se vydat na projížďku lodí, která je přímo specializovaná na pozorování velryb. Tyto lodě vás vezmou přímo do těsné blízkosti těchto facinujících vodních velikánů.

Termální bazény

Ostrov São Miguel nezapře svůj sopečný původ. Nachází se tu několik horkých léčivých pramenů, které vytváří jezírka, ve kterých je možné se koupat. Nejoblíbenější termální lázně se nachází v Poça da Dona Beija, v Terra Nostra Park, nebo v Termas de Caldeiras.

Angra de Heroísmo

Toto město leží na ostrově Terceira. Díky jedinečnosti svých historických památek bylo zapsáno do seznamu UNESCO. Kromě několika kostelů, náměstí Praça de São Cosmo e Daimão zde můžete obdivovat rovněž vojenskou architekturu v podobě pevností Forte de São Sebastião a Fortaleza de São João Baptista.

 

Co si připojistit na cestu na Azorské ostrovy?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt daleko od České republiky, vaše cestovní pojištění na Azorské ostrovy by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Azorách

Nepromokavé oblečení

Na Azorách panuje vlhké klima s častými dešťovými přeháňkami. Bude se vám určitě hodit pláštěnka či nepromokavá bunda.

Kreditní karta

Přírodní krásy těchto ostrovů doslova vybízejí k zapůjčení auta a procestování. V autopůjčovně však budete muset předložit kreditní kartu. Kreditní kartou se nemyslí jakákoliv platební karta, ale karta s možností čerpat peníze do mínusu.

Informace o cenách

Azory jsou o trochu dražší než Česká republika, ale rozhodně je zde levněji, než v zemích západní Evropy. Připravte se na to, že velmi levně zde pořídíte ubytování, a z potravin ovoce, zeleninu a máslo. Dražší jsou tu sýry a masné výrobky.

Na co si dát na Azorských ostrovech pozor

Není to tropická destinace

Přestože se Azorské ostrovy nachází velmi jižně, není to tropická destinace vhodná na koupání a opalování. V místním oceánu se sice vykoupete a slunce občas také zasvítí, ale počítejte s tím, že teplota se málokdy přehoupne přes 25 °C. Azorské ostrovy jsou určené spíše pro aktivní styl trávení dovolené, tzn. pěší výšlapy.

Logistika

Mějte na paměti, že Azory sestávají z celkem 9 ostrovů. Pokud plánujete navštívit více než jeden, zjistěte si informace o četnosti a cenách trajektů, jezdících mezi jednotlivými ostrovy. Doprava mezi ostrovy není zrovna nejlevnější, což se může projevit na celkové ceně vaší dovolené. Některé trajekty navíc nejezdí každý den, ale třeba jen třikrát do týdne, což je rovněž nutné vzít při plánování vaší dovolené v potaz.

Náhlé změny počasí

Na Azorských ostrovech se vyplatí mít vždy po ruce deštník či nepromokavou bundu. Tato oblast je totiž známá velmi častými změnami počasí a dešťovými přeháňkami.

Kluzké povrchy

Na Azory si přibalte dobré boty. Vzhledem k vlhkému klimatu a častým dešťům má většina turistických tras vlhký povrch a často se tu budete potýkat s blátem. V některých oblastech dokonce přes některé stezky vede potok nebo řeka, tudíž se budete muset brodit. Určitě doporučujeme trekové sandály, naopak méně vhodné jsou žabky a jakákoliv obuv s plochou podrážkou.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: