Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění: co byste měli vědět v případě pojistné události v cizině.

article big
5 minut čtení
Cestovní pojištění
18.6.2014

Co dělat, když se zraníte na dovolené v cizině? Ošetří vás v nemocnici, když nebudete mít v kapse ani korunu? Jaké doklady je potřeba doložit pojišťovně po návratu do ČR? Tyto a další odpovědi se dozvíte v článku.

  cestovní pojištění   Srovnat ceny cestovního pojištění

1. Může mi pojišťovna snížit pojistné plnění, pokud v případě pojistné události nekontaktuji asistenční službu?
 
Pokud k tomu není zvláštní důvod, asistenční službu volejte vždy. Asistenční linka je dostupná 24 hodin denně v rodném jazyce a doporučí Vám vždy nejbližší vhodné zdravotnické zařízení. Pokud by totiž byly náklady ošetření na místní poměry neúměrně vysoké, a nekontaktovali jste asistenční službu, riziko krácení plnění skutečně hrozí. Pokud jde o život, asistenční službu můžete samozřejmě kontaktovat až dodatečně. Pokud si ale nevíte rady (kontakt na záchrannou službu, cizí jazyk), asistenční služba může zorganizovat rychlou pomoc za Vás. Číslo na asistenční službu si proto uložte do mobilního telefonu.
 
2. Je možné se nechat ošetřit na základě cestovního pojištění, když u sebe nemám ani korunu?
 
Ošetření je možné. Je však nutné kontaktovat asistenční službu, která poskytne zdravotnickému zařízení finanční záruku, což zpravidla postačí. Ovšem i tak doporučujeme mít u sebe menší částku.
 
3. Co se stane, když léčba překročí pojistný limit?
 
Pojišťovna uhradí škodu jen do výše pojistného limitu. Zbytek bude vymáhán po vás. Abyste se nemuseli obávat, že limit překročíte, doporučujeme vybrat pojištění s vysokým limitem. Existují i limity neomezené.
 
4. Když budu mít společný limit pro rodinu, dělí se počtem rodinných příslušníků, nebo má tento limit každý člen?
 
Pokud to není na smlouvě výslovně uvedeno, limit není společný pro všechny členy rodiny. Platí zvlášť pro každou osobu. 
 
5. Jaká lékařská péče se hradí z cestovního pojištění?
 
Pojišťovna za vás uhradí veškeré náklady a poplatky, které jsou spojené se zdravotními komplikacemi, jako ošetření, pobyt v nemocnici, léky, přeprava do zdravotnického zařízení a samozřejmě doprava zpět do České republiky. 
 
6. Jaké doklady je potřeba doložit pojišťovně po návratu do ČR?
 
a) po nemoci nebo úrazu
 
Pojišťovně předložte vyplněné oznámení škodné události, lékařské zprávy a účty za lékařské ošetření.
 
b) při poškození nebo odcizení zavazadel
 

Po návratu předložte pojišťovně policejní protokol nebo ubytovacím zařízením či dopravcem potvrzený písemný doklad o vzniku a rozsahu škody (např. v případě letecké společnosti se jedná o protokol PIR nebo Damage Report). Vyplňte oznámení škodné události a případně dodejte i cestovní jízdenku a zavazadlový lístek.

V případě, že ve ztraceném zavazadle máte hotovost, s jejím nahrazením spíš nepočítejte, pojišťovny ji mají ve výjimkách. Pokud například dojde k odcizení dokladů, tady už je protokol užitečný, některé pojišťovny uhradí náklady na pořízení nových. Každá pojišťovna má svá pravidla, a proto se na jednotlivé věci vyptejte.

c) při škodě na zdraví nebo majetku druhých
 

Po návratu pojišťovně předložte policejní protokol, fotograficky zdokumentované okolnosti škody, písemná prohlášení poškozeného a svědků, doklad o opravě poškozených nebo nákupu nových věcí v případě škody na majetku nebo lékařskou zprávu při škodě na zdraví.

 

  cestovní pojištění   Srovnat ceny cestovního pojištění

 

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Školní rok 2019/2020: co vás a vaše děti čeká + užitečné tipy, jak v tomto roce ušetřit
22.8.2019

Konec letních prázdnin většinou znamená smutnou zprávu pro všechny školou povinné děti. Vy však ještě před tím, než školní rok 2019/2020 započne, můžete naplánovat důležité mezníky tohoto akademického roku. To vám ušetří nemálo nervů a peněz.  Až dětem…

thumb
Nejlepší cestovní pojištění: která pojistka je pro vás ta pravá?
20.8.2019

Čemu před odjezdem do ciziny věnujete nejvíc času? Možná si hodiny procházíte nabídky zájezdů, porovnáváte ceny letenek, vybíráte nový kufr a oblečení. Ale co výběr cestovního pojištění? Drtivá většina cestovatelů má vybráno za pár minut, aniž by si o…

thumb
Internetové bankovnictví 2019: jaké výhody vám banky nabídnou?
15.8.2019

V dnešní době se i ten nejzavilejší odpůrce moderních technologií čas od času mrkne na své internetové bankovní konto, než aby stál dlouhou frontu na pobočce banky. Ano, otázkou už není, zda vůbec internetové bankovnictví mít, ale spíše u jaké banky. Lidi…

thumb
Souboj benefitů: vyplatí se příspěvek na penzijní připojištění, nebo životní pojištění?
12.8.2019

Ať už jste excelentním zaměstancem, průměrným či dokonce podprůměrným pracantem, v dnešní době nízké nezaměstnanosti vám určitě váš šéf zalichotil nějakým tím zaměstnaneckým benefitem. Mohl jím být třeba příspěvek na penzijní připojištění nebo životní…