« zpět na výpis článků

Cestovní pojištění: Co dělat na sjezdovce v zahraničí při srážce

„Ve chvíli srážky na sjezdovce v zahraničí, která skončí zraněním nebo zraněními, je nutné se co nejdříve spojit s asistenční službou vaší pojišťovny,“ říká analytik trhu s pojištěním Porovnej24 Zdeněk Novák. Podle něj jen tak lze očekávat, že se vyplacení pojistného se hladce uskuteční. A nejen to.

pojišťovny

  cestovní pojištění   Srovnat ceny cestovního pojištění

 

 

„Asistenční služba vám doporučí i nejbližší zdravotnické zařízení s odpovídajícími službami. Bude-li to potřeba, zajistí vám i dopravu do něj,“ dodává Zdeněk Novák.

Upozorňuje na to, že výše uvedené platí pouze tehdy, když se člověk před zimní dovolenou na lyžích nebo snowboardu pojistí. Sjedná si cestovní pojištění.

Najděte si nejlevnější cestovní pojištění online

„Stále zůstává překvapivé, kolik lidí vyjede do zahraničí bez pojištění. Nepojistí se s tím, že jim se nemůže nic stát. Chtějí ušetřit pár stovek, ale ve chvíli, kdy se jim v zahraničí něco stane, za doktory následně zaplatí desetitisíce korun a jsou i případy, kdy je to podstatně více,“ říká.

V případě nehody na sjezdovce v zahraničí Zdeněk Novák doporučuje: „Jakoukoli nehodu, kterou způsobíte v zahraničí, nebo je vám způsobena, co nejlépe zdokumentovat. Ideálně vyfotit. Od věci není snažit se i získat kontaktní údaje na svědky nehody, anebo rovnou jejich písemné vyjádření k nehodě. Závažnou lyžařskou nehodu je také třeba okamžitě hlásit místní policii nebo horské službě a chtít od ní o tomto hlášení písemné potvrzení.

Situaci může někdy komplikovat jazyková bariéra, protože záznam o průběhu nehody bude chtít policie podepsat. I to se dá ale podle Zdeňka Nováka řešit: „Jestliže některým pasážím nerozumíte, připište k textu poznámku, klidně v češtině, že textu nerozumíte a že záznam podepisujete s výhradou. Případně doplňte váš popis situace,“ vysvětluje.

Spočítejte si cenu cestovního pojištění

Posledním krokem je kopii hlášení, včetně veškeré zdravotní dokumentace od zahraničních lékařů, odevzdat po příjezdu domů asistenční službě pojišťovny. Neobcházejte jednotlivé pojišťovny a nestudujte jejich letáky s miniaturním písmem. Na stránkách Porovnej24 najdete veškerá cestovní pojištění do zahraničí a podle zadaných parametrů je srovnáte. Online najdete nejlevnější cestovní zdravotní pojištění a rovnou také uzavřete smlouvu.

Další tematické články: cestovní připojištění, subpage cestovní připojištění

 

Další článek: Pojišťovny začaly nabízet připojištění na dlouhodobou péči o seniory »