Menu

Cestovní pojištění Kuba

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění na Kubu se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Cestovní pojištění Kuba - proč jej sjednat právě u nás?

Chystáte se na Kubu? V tom případě vás čeká relax na nádherných plážích, vždy slunečné počasí a žhavé rytmy kubánské salsy. Aby vaše situace byla bezproblémová i v případě úrazu nebo nemoci, nezapomeňte si před odjezdem sjednat cestovní pojištění. Proč jej sjednat zrovna u nás?

  • Kvůli výhodné ceně. Porovnáváme spoustu nabídek napříč trhem, tudíž můžete sáhnout po té nejvýhodnější a ušetřit přes 60 %.
  • V základní nabídce si můžete připojistit až 100 sportů. To znamená, že budete pojištěni na spoustu sportovních aktivit bez navýšení ceny.
  • V našem porovnání cen přehledně uvidíte i všechna možná připojištění (zavazadel, odpovědnosti, storna zájezdu, atd.) Díky tomu snadno zjistíte, kde vám za vaše peníze nabídnou nejvíc benefitů.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby. Nemusíte tedy řešit žádné papírování.

Co na Kubě zažít a ochutnat

Pláže

Nejčastějším důvodem, proč lidé míří na Kubu, je plážový odpočinek. Jedná se o karibskou oblast, tudíž zde můžete natrefit na ty úžasné pláže s bělostným pískem, které vídáte na titulních stránkách cestovních katalogů. Nejkrásnější pláže najdete poblíž turistické oblasti Varadero, kde si díky průzračné vodě a štíhlým palmám u pobřeží budete připadat jako v ráji.

Havana

Vaše návštěva Kuby by nebyla kompletní bez návštěvy hlavního kubánského města. Vždyť kde jinde vyzkoušet pravý kubánský doutník a protančit celou noc na salsa párty, než v tomto městě? Kromě toho můžete v tomto městě obdivovat unikátní koloniální architekturu a sledovat, jak ulicemi projíždí historické kabriolety z 60. let. Nejstarší část města je zapsaná do seznamu UNESCO.

Příroda

Pokud vás opalování na pláži omrzí, vydejte se na průzkum vnitrozemí. Určitě nebudete litovat návštěvy Valle de Viňales, což je obrovský národní park. Je charakteristický svými Mogoty, což jsou homolovité kopcovité útvary, viditelné už zdálky. Užijete si zde různorodou zelenou krajinu, tajemné jeskyně a plavby lodí po jezírku mezi skalními útesy.

Kuchyně

Kubánská gastronomie je pestrou směsicí různých národních vlivů. Místní recepty jsou ovlivěny kolonizací a vlnami přistěhovalců ze Španělska, Portugalska a Afriky. Pokud si váš oběd či večeři nedokážete představit bez pořádného kusu masa, kubánská kuchyně vás nadchne. Základ většiny pokrmů tvoří vepřové, drůběží a hovězí maso. Rovněž se zde najíte rybích pokrmů a humrů.

Co si připojistit na Kubu

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu jak na majetku, tak na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (10 000 Kč je storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit jen 2000 Kč.

Co se vám bude hodit na Kubě

Kuba
Počasí
20°C
mírný déšť
so
26°C
18°C
ne
24°C
18°C
po
24°C
18°C
út
23°C
18°C
st
24°C
18°C
čt
24°C
17°C
27°C
17°C

Adaptér

Na Kubě se používají zástrčky typu A a B (tzn. ty, které se používají v USA). Jedná se o zástrčky s dvěma podlouhlými plochými kolíky. Nezapomeňte si do USA přivézt tento typ adaptéru, protože české koncovky do kubánských zásuvek nezapojíte.

Vízum

Od roku 2000 přestala přestala mezi Kubou a Českou republikou platit bezvízová povinnost. Čeští turisté si tudíž při cestě do této země musí vyřídit turistickou kartu, která stojí 630 Kč. Na tuto povinnost rozhodně nezapomeňte, protože vízum není možné vyřídit až po příletu do země. Vízum na Kubu seženete na Kubánském konzulátu v Praze.

Očkování

Zdravotní péče na Kubě nedosahuje tak profesionální úrovně, jako v Česku. Navíc se zde vyskytují nemoci, se kterými se běžný Evropan nesetká, proto se vyplatí sáhnout po vhodném očkování. Doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu a překontrolovat si platnost očkování proti tetanu. Kvůli horším hygienickým podmínkám je určitě vhodné uvažovat o očkování proti žloutence typu A.

Hotovost

Přestože na Kubě v řadě hoteků a restaurací zaplatíte kartou, v některých typech zařízení přijímají jenom hotovost. Připravte se na to a po příjezdu si vyberte dostatečnou sumu. Někteří turisté si ve své vlasti rozmění peníze na nějakou světovou měnu, kterou poté na Kubě smění na místní peníze. Pokud se rozhodnete pro tento postup, vemte s sebou eura, nikoliv dolary.

Na co si dát pozor na Kubě

Dvojí měna

Připravte se na to, že na Kubě fungují dvě měny - konvertibilní peso a národní peso. Každým typem měny zaplatíte jiný typ zboží. Národním pesem zaplatíte maximálně běžné každodenní výdaje (jídlo na tržištích a ve fast foodech). Pro všechny ostatní služby (ubytování, taxi, vstupenky a jídlo v restauracích) budete potřebovat konvertibilní peso.

Platební karty

Na problém s placením můžete narazit, pokud vaše platební karta spadá pod americkou banku. Zcela jistě budete mít problém s kartou American Express, která na Kubě není akceptována. Problém můžete mít i s Virgin Matercard. Karta Mastercard vám může také při placení způsobit problémy, ale ve větších hotelech a známějších restauracích by s ní neměl být problém. Sázkou na jistotu je Visa, kterou zaplatíte téměř všude.

Internet

Kuba je nechvalně známá svým pomalým a nekvalitním internetem. Ve spoustě hotelů se sice připojíte a dokonce zde existuje wifi síť ve veřejných parcích, ale rychlost internetu není žádná sláva. Pro řadu lidí se poslední dobou stává populární v zimních měsících vycestovat do teplejších krajin a pracovat formou homeoffice. Pokud rovněž patříte k digitálním nomádům, Kuba určitě není vhodnou destinací pro práci online.

Pouliční krádeže

V posledních letech se množí případy pouličních krádeží, a to převážně ve staré části Havany. Cílem zlodějů se stávají především majitelé dražší elektroniky. V turistických oblastech se tudíž mějte na pozoru a dávejte si pozor na to, co se děje kolem vás.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: