Menu

Cestovní pojištění Mallorca

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Mallorcu právě u nás?

  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Cestovní pojištění Mallorca vás může stát jen pár korun.
  • Chytře si navolíte kombinaci pojistného krytí i užitečných připojištění.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co na Mallorce vidět a zažít?

Pláže

Cestovatelé se na tento ostrov vydávají především kvůli průzračnému moři a nádherným plážím, na kterých snadno zapomenou na všechen stres světa. Nejznámější mallorskou pláží je bezesporu Es Trenc, kterou si díky jemnému bílému písku a průzračné modré hladině oblíbily tisíce turistů. Za návštěvu stojí i romantické pláže Sa Coma a Port de Pollença, které jsou díky svému pozvolnému vstupu do vody ideální pro rodiny s dětmi.

Palma de Mallorca

Nebuďte klasičtí plážoví povaleči a udělejte si aspoň jeden den čas na hlavní město tohoto ostrova Palma de Mallorca. Je to fascinující metropole, kterou můžete pohodlně projít i pešky. Není totiž větší, než Brno. Architektonicky nejzajímavější stavbou je gotická katedrála La Seau, která díky svým mohutným branám a mnoha věžím tvoří dominantu města. Poblíž katedrály se tyčí hrad Bellver. Palma de Mallorca má tu výhodu, že svým návštěvníkům nabídne unikátní směs architektonických památek a útulných místních podniků, kde si můžou vychutnat dobré jídlo a pití.

Jeskyně

Zajímavým zpestřením vašeho pobytu bude návštěva Dračích jeskyní (Cuevas del Drach) na východě ostrova. Tyto nádherné jeskyně můžete objevovat z paluby loďky, která pluje po jeskynní řece. Prohlídka trvá přibližně hodinu a na jejím konci na návštěvníky čeká milé překvapení vystoupení kapely vážné hudby. V jeskyních je skvělá akustika, což činí z tohoto hudebního vystoupení unikátní životní zážitek.

Banyalbufar

Pokud si chcete odpočinout od turistického ruchu, zamiřte na západní pobřeží ostrova. Vinařská vesnička Banyalbufar vás naplní pohodou. Vesnička je postavena přímo na útesu a je obklopena kamennými terasami, které sahají až k moři. Zdálky to připomíná rýžové plantáže někde v jižní Asii, jen s tím rozdílem, že na Mallorce jsou to terasy vinařské. Pokud chcete vidět západ slunce nad mořem, tady máte šanci. Nachází se tu známá vyhlídka Torre del Verger, odkud uvidíte široko daleko na velkou část ostrova i moře kolem.

Co si připojistit na Mallorcu?

Léčebné výlohy

Léčebné výlohy zahrnuje každé cestivní pojištění, otázka však je v jaké výši. Abyste mohli být v zahraniční nemocnici ošetřeni a nedopláceli, vaše cestovní pojištění Mallorca by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Mallorcu

Kreditní karta

Spousta cestovatelů má v plánu užít si na Mallorce nejen krásné pláže, ale rovněž výlety do okolí. Na to se hodí půjčit si auto. V mnohých půjčovnách však budou vyžadovat kreditní kartu. Kreditní karta však není běžná platební karta, ale taková, která umožňuje čerpat peníze do mínusu.

Informace o místní dopravě

Pokud jste zvyklí při cestování používat populární taxi službu Uber, na Mallorce se dočkáte zklamání. Tato služba zde není dostupná. Proto si zjistěte informace o místní dopravě, taxi službách, nebo vyzkoušejte způsob dopravy, který si oblíbili mnozí cestovatelé elektrické skútry.

Informace o festivalech

Byla by škoda neproniknout do místní kultury a nechat si ujít některou z místních oslav. Jedná se o velkolepé show plné ohňostrojů a masek. Přes léto se zde koná populární Nit de Foc, neboli Ohňová noc. Ulicemi procházejí průvody lidí v čertovských maskách za doprovodu ohňostrojů.

 

Na co si dát na Mallorce pozor

Polední siesta

Mallorca patří ke Španělsku a španělská kultura se zde odráží v návycích zdejšího obyvatelstva. Mezi běžnou součást dne patří i polední siesta, kdy mnozí obchodníci zavřou své provozovny a dopřávají si odpočinek. Nákupy tudíž neplánujte v období od 13 do zhruba 15:00.

Voda z vodovodu

Na Mallorce se nedoporučuje pít vodu z kohoutku. Ne že by byla přímo škodlivá, ale obsahuje velké množství minerálů, tudíž je dost tvrdá a chuťově špatná. Každodenní pití může způsobovat vysušení kůže.

Vyšší ceny

Přestože Mallorca patří ke Španělsku, ceny jsou tu vyšší, než v běžných španělských městech. Je tu dráž než třeba ve Valencii nebo Malaze. Pokud nechcete příliš přeplatit, porovnejte si ceny ubytování, nebo se vyhněte hlavním turistickým oblastem.

Přelidněnost

Mallorca je oblíbenou cestovatelskou destinací a je to poznat na množství lidí na plážích. Pokud chcete strávit poklidnou dovolenou bez davů lidí, budete muset být vynalézaví. I na Mallorce je možné natrefit na prázdné pláže a poklidná městečka, ale je třeba si půjčit auto a odjet z nejfrekventovanějších turistických oblastí.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: