« zpět na výpis článků

Cestovní pojištění. Dovolená bez něj může zanechat dluh na celý život.

cestovní pojištění článek

Spoléháte se při cestě do zahraničí na klasický Evropský průkaz zdravotního pojištění? Nemusí se to vyplatit. Každý rok je hlášeno několik případů, kdy úhrada pojistného plnění skončí na bedrech klienta. Jak je to možné? Evropský průkaz se totiž nevztahuje na ošetření či léčení v soukromé nemocnici.  

  cestovní pojištění   Srovnat ceny cestovního pojištění

 
Lidé, kteří vycestují do zahraničí jen s Evropským průkazem, spoléhají na to, že se nenechají ošetřit v soukromé, ale ve státní nemocnici. V případě vážného zdravotního stavu se zraněný nemůže nechat převézt do desítky kilometrů vzdálenější státní nemocnice, na kterou se pojištění vztahuje. Ohrozilo by to jeho život. Podmínky nejsou vždy ideální.
 
Jako Michal K., který se dozvěděl o tom, že ho převezli do soukromé nemocnice, až po nákladné operaci. Zachránila mu život, ale zanechala účet ve výši 150 tisíc. "Pojišťovna mi pak řekla, že si účet za pobyt v nemocnici a operaci musím uhradit sám." a dodává: "Nedalo se nic dělat, zaplatit jsem to musel."  Nic takového nehrozí, pokud vycestujete s plnohodnotným cestovním pojištěním, které se vztahuje i na soukromé nemocnice. Získat ho je možné už za 9 Kč den.
 
cestovní pojištění kufrPřipojištění odpovědnosti
 
Na dovolené se rozhodně vyplatí mít plnohodnotné cestovní pojištění. Doporučujeme k němu přidat i připojištění odpovědnosti, které není součástí klasického Evropského průkazu zdravotního pojištění. K čemu je pojištění odpovědnosti dobré? Připojištění zachrání klientovu peněženku v případě, že způsobí újmu druhé osobě, a to ve výši statisíců, ale i milionů. S připojištěním odpovědnosti, které vyjde na pouhé 4 Kč na den, by celou škodu uhradila pojišťovna. Za zvážení stojí i připojištění zavazadel.
 
Základní asistence zdarma
 
V evropském průkazu zdravotního pojištění nenajdete ani telefonickou asistenční službu, která je na Porovnej24.cz u každého pojištění zdarma. Je dostupná non-stop v rodném jazyce. Asistenční služba vám doporučí vhodná zdravotnická zařízení nebo rovnou přivolá pomoc, což je v cizí zemi výhoda. Před každou cestou do zahraničí si proto uložte číslo na asistenční službu do mobilního telefonu a v případě komplikací v zahraničí se na ni neváhejte obracet. 
 

  cestovní pojištění   Srovnat ceny cestovního pojištění

Další tematické články: cestovní pojištění, úrazové pojištění, životní pojištění, pojištění

 

Další článek: Dobrá volba cestovního pojištění se rozhodně vyplatí »