Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění od UNION pojišťovny

article big
13 minut čtení
Nezařazeno
11.2.2013

Cestovní pojištění od Union pojišťovny je možné sjednat ve dvou variantách Standard a Premium s odlišnou výší krytí pro léčebné výlohy. Léčebné výlohy a asistenční služby jsou vždy v ceně. Vyšší nebo nižší limit plnění pro léčebné výlohy a další pojištěná rizika lze volit nad tabulkou srovnání nabídek. Název vybraného produktu, který odpovídá Vašemu zadání, je uveden v tabulce srovnání nabídek vždy vedle loga pojišťovny.

Přehled limitů pojistného plnění

Limit pojistného plnění = maximální suma, kterou hradí pojišťovna. Pokud bude škoda vyšší, zbytek zaplatíte „ze svého“.

                                                              Limit plnění/ pojistná částka
Pojistný program Standard Premium
Pojištění léčebných výloh v zahraničí
Celkový limit pro léčebné výlohy 2 500 000 Kč 4 000 000 Kč
Ošetření zubů 2 500 Kč na 1 zub/ max. 7 500 Kč celkem
Připojištění zavazadel
Celkový limit 20 000 Kč/ max. 10 000 Kč na 1 věc 40 000 Kč/ max 10 000 Kč na 1 věc
Věci zakoupené během pobytu 10 000 Kč/ max. 5 000 Kč na 1 věc 20 000 Kč/ max 5 000 Kč na 1 věc
Odcizení zavazadel z vozu 10 000 Kč/ max. 5 000 Kč na 1 věc 20 000 Kč/ max 5 000 Kč na 1 věc
Ztráta cestovních dokladů 10 000 Kč
Spoluúčast 500 Kč
Pojištění zpoždění zavazadel 3 000 Kč do 48 hod./ 9 000 Kč nad 48 hod.
Úrazové připojištění
Smrt v důsledku úrazu 150 000 Kč 250 000 Kč
Trvalé následky úrazu 300 000 Kč 500 000 Kč
Připojištění odpovědnosti
Újma na zdraví 2 500 000 Kč 2 500 000 Kč
Újma na věci 1 000 000 Kč 1 000 000 Kč
Náklady na advokáta 50 000 Kč 50 000 Kč
Náklady kauce 75 000 Kč 75 000 Kč
Připojištění stornopoplatků cestovní služby (zrušení objednaných služeb)
Limit na osobu 25 000 Kč
Spoluúčast 20 %/v případě smrti pojištěného nebo osoby blízké 0 %

Sportovní aktivity

Rekreační sport v ceně; zimní, rizikový a organizovaný sport lze připojistit. Pokud se pojistná událost stane při nějaké sportovní aktivitě, pojišťovna bude zkoumat, zda byla daná aktivita pojištěna. Výčet aktivit je uveden níže. Jiné než rekreační aktivity lze připojistit zaškrtnutím dané volby na prvním kroku formuláře.

  • Běžné sporty – provozování běžných sportů na rekreační úrovni je pojištěnovždy bez navýšení základních sazeb pojistného.
  • Zimní sport, riziková a organizovaná sportovní činnost – provozování zimních sportů (lyžování, snowboarding, běžecké lyžování apod.), příprava na soutěž, účast na soutěži v jakýchkoli sportovních disciplínách (amatérských i profesionálních), provozování rizikových sportů.

Rizikové sportylední hokej, rugby, americký fotbal, gymnastika, rychlobruslení, jezdecké sporty, psí zápřahy, akrobatické tance, sjezd na kole, bikros, cyklokros, fourcross, střelecké sporty, myslivectví, bojové sporty, skateboarding, parkur, aerotrim, pilotáž, závěsné létaní, letecká akrobacie, seskok padákem z letadla nebo z výšek, lety na padáku, lety na rogalu, paragliding, parasailing, tandemový seskok, base jump, bungee jumping, fly fox, motoristické disciplíny na zemi, sněhu, ledu, na vodě včetně jízdy na vodním skútru, buggykiting, mountainboarding, powerkiting, kaňoning, rafting, jachting, plachtění (mimo pobřežního), windsurfing, kitesurfing, wakeboarding, vodní lyžování, vodní paragliding, surfing, splavování řek (kanoe, kajak), rafting, kayakrafting, cliffdiving, potápění s dýchacím přístrojem, jízda na bobech, skibobech, sportovních saních, skeletonech, streetluge, lyžování mimo vyznačené trasy, akrobatické lyžování, freestylové a freeridové lyžování, heliskiing, skoky na lyžích, lety na lyžích, snowkiting, skikros, skialpinismus, skálolezectví, buildering, bouldering, speleologie, horolezectví, alpinismus, turistika vykonávaná na ledovcích, turistika vykonávaná po neznačených cestách nad horní hranicí lesa a turistika vykonávaná po značených i neznačených cestách, pokud jsou na této cestě umístěny umělé jisticí prostředky (např. lana, řetězy, stoupačky, žebříky) nebo je k překonání takové cesty potřebné použití jakékoliv součásti horolezecké výbavy (lano, sedací úvaz, prsní úvaz, přilba, karabina, skoba).

Rozsah pojištění

Pojištění léčebných výloh v zahraničí

Předmětem pojištění jsou nezbytné léčebné výlohy, které vzniknou v důsledku smrti, úrazu nebo akutního onemocnění pojištěného v zahraničí. Součástí léčebných výloh je lékařské ošetření, přeprava do nejbližšího vhodného zdravotnického zařízení, hospitalizace a předepsané léky. V případě, že je hospitalizováno dítě do 6 let věku, jsou hrazeny náklady na ubytování ve zdravotnickém zařízení jedné spolucestující blízké osobě. V případě, že je hospitalozováno dítě do 15 let věku nebo je hospitalizace pojištěné osoby delší než 10 dní, pojišťovna hradí náklady na cestu a ubytování jedné blízké osoby. Součástí pojištění jsou náklady na repatriaci pojištěného zpět do vlasti. Pojistitel hradí nezbytné výlohy na koupi nebo opravu dioptrických brýlí a ostatních ortopedických a protetických pomůcek, pokud k jejich poškození či zničení došlo v souvislosti s úrazem. Dále jsou pojištěny také náklady na ošetření chrupu nutného k odstranění bolesti, pokud důvodem ošetření není zanedbání (včetně preventivních prohlídek) nebo nedokončení léčby.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění obsahuje pojištění trvalých následků úrazu a úmrtí pojištěné osoby v důsledku úrazu.

Pojištění zavazadel

Pojištěny jsou zavazadla a cestovní doklady pojištěnéhopro případ jejich poškození či zničení živelnou událostí, vodou z vodovodních zařízení, v důsledku dopravní nehody, jejich ztráty nebo odcizení.Pojištění se nevztahuje na předměty umělecké a historické hodnoty, peníze, cennosti, šperky, zboží určené k dalšímu prodeji,mobilní telefony, výpočetní technika, přehrávače a nosiče dat a záznamů (s výjimkou fotoaparátů a kamer), GPS navigace a zbraně (s výjimkou loveckých zbraní). Pojištění se dále nevztahuje na profesionální technické vybavení (potřebné k výkonu povolání) a další předměty podle pojistných podmínek.V případě odcizení ze zavazadlového prostoru vozidla, musí být vozidlo řádně uzamčeno a zaparkováno na hlídaném parkovišti. Součástí pojištění je opožděné dodání zavazadel leteckou společností o více než 24 hodin od příletu na místo určení.

Pojištění odpovědnosti

Pojištěna je odpovědnost za újmu, která vznikne během pobytu v zahraničí při činnostech v běžném občanském životě či sportovní činnosti. Pojistnou událostí je újma vzniklá na zdraví, životě a na věci. Pojistná ochrana se nevztahuje na újmu vzniklou pojištěnému nebo osobám blízkým.Součástí pojištění je i kauce a náklady spojené se zastupováním pojištěného advokátem v přestupkovém nebo trestním řízení vedeném proti pojištěnému v navštívené zemi pro přestupek nebo trestný čin z nedbalosti.

Pojištění stornopoplatků cestovní služby (zrušení objednaných služeb)

Pojištěna je úhrada poplatků za stornování zájezdu v těchto případech:akutní onemocnění, úraz, hospitalizace nebo smrt pojištěného, spolucestujícího nebo blízké osoby;živelná událost a vodovodní škody na majetku pojištěného nebo spolucestující osoby, škoda způsobená trestným činem. Důvodem pro stornování objednaného zájezdu je také oficiální vyhlášení Ministerstva zahraničních věcí ČR, že je v místě pobytu zvýšené nebezpečí z důvodu živelné události, války, občanských nepokojů, terorizmu a nedoporučuje do konkrétního místa pobytu vycestovat.

Pojištění stornopoplatků cestovní služby je možné sjednat nejpozději do 2 dnů od jeho objednání/ zaplacení.

Územní platnost

Územní platnost pojištění je zvolena automaticky podle Vámi zadané cílové země. Cestovní pojištění lze sjednat pro tři územní zóny:

  • Slovensko: Slovenská republika
  • Evropa: zeměpisná oblast Evropy, dále pak Turecko, Alžírsko, Maroko, Tunisko, Kypr, Egypt, Izrael, Jordánsko, Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie a v evropskou část Ruské federace
  • Světvšechny státy světa

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Cestovní pojištění
Jak se dostat na letiště Václava Havla (aktualizované informace 2019)
25.6.2019

Kufry jsou sbalené, cestovní horečka vrcholí a vy už se nemůžete dočkat, jak osvěžíte své tělo v malebné přímořské zátoce. Najednou však vyvstává zádrhel ve shánění taxíku na poslední chvíli. Hlavou se vám honí nejchmurnější představy o tom, jak let…

thumb
Životní styl
Půjčení auta do zahraničí: 6 věcí, které musíte vědět
24.6.2019

Nepatříte k těm, kteří si po příjezdu na dovolenou vyhlédnou jednu pláž, na které tráví každičký den své dvoutýdenní dovolené? Pokud ve vás dříme objevitel a rádi byste v rámci vaší dovolené podnikali výlety do okolí, zřejmě budete zvažovat půjčení auta…

thumb
Cestovní pojištění
Kdy jet na Island, počasí na Islandu a další informace, které potřebujete vědět před cestou
21.6.2019

Láká vás podívat se na tento magický ostrov? Island je jako neznámý poklad, ukrytý v dalekých severských vodách. Na toho, kdo se utká s chladným počasím a nepříjemně vysokými cenami, čeká odměna v podobě nezapomenutelného životního zážitku. Otázka však…

thumb
Cestovní pojištění
Pojištění zavazadel na dovolené, aneb jak v cizině ochránit váš majetek
20.6.2019

Ne každý do ciziny vyráží polehku. Někdo si zkrátka neumí představit dovolenou bez svého dronu, nebo drahého fotoaparátu. Jiný by si zas svůj pobyt neužil bez vědomí, že má v kufrech k dispozici polovinu své šatní skříně. Je to vaše dovolená, tudíž máte…