Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění - srovnání online

Rodina na týden do světa
2 520 Kč
434 Kč
Ušetříte 2 086 Kč
  • Srovnejte si ceny cestovního pojištění
  • Již od 7 Kč na den - ušetřete až 59%
  • Sjednejte online nejlevněji za 5 minut

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Jak vybrat cestovní pojištění

Dopřejte si jen to nejkvalitnější cestovní pojištění

Ať už vyrážíte jen k sousedům na Slovensko, nebo na druhý konec světa, neodbývejte svou pojistnou ochranu nedostatečnými pojistnými produkty.

Řada Čechů vyráží do ciziny pouze s celoročním cestovním pojištěním ke kartě. Taková pojistka má však nevýhodu v nízkých limitech krytí. Cestovní pojištění k platební kartě má většinou pojistné krytí v limitu 1 – 3 milionu Kč, což je zcela nedostatečný limit například na lyžařskou dovolenou. Problém je rovněž v nízké flexibilitě takového pojištění – pro různé typy cest potřebujete jiný druh cestovního pojištění (což podrobněji rozvedeme ve vedlejším odstavci).

Dalším ožehavým tématem je cestování s evropským průkazem pojištění. Vyplatí se takový typ pojistné ochrany? Přestože občan Evropské unie má v členských státech nárok na lékařské ošetření, zdravotnické zařízení jej může požádat o různé doplatky za léčbu. Výše těchto poplatků nebývá nejlevnější. Karta evropského pojištění rovněž nekryje ošetření v soukromých nemocnicích, tudíž zraněný cestovatel musí vynaložit nemalé peníze na léčbu.

Naše online kalkulačka cestovního pojištění vám poskytne okamžitý přehled o výši pojistného krytí, připojištěních a cenách. Kalkulačka rovněž vezme v potaz možné slevy, na které můžete mít nárok.

Jaké cestovní pojištění zvolit pro vaši cestu?

Chystáte se odpočívat na pláži v Chorvatsku, objevovat romantická zákoutí Paříže nebo na pořádnou lyžovačku do Alp? Každá cesta je jiná a vyplatí se na ni sjednat jiný typ cestovního pojištění.

Na dovolenou k moři v Evropě si sjednejte limit pojistného krytí ve výši alespoň 3 milionů Kč. Při sjednání pojistky se zaměřte na pojistné podmínky, abyste zjistili, jak se jednotlivé pojišťovny staví k provozování běžných plážových sportů. Některé mají jízdu na vodním banánu nebo vodním skútru v základní nabídce, jiné je řadí do rizikových sportů a je třeba si je připojistit.

Na zimní lyžařskou dovolenou se vyplatí limit pojistného krytí alespoň 5 milionů Kč. Zauvažujte i nad pojištěním odpovědnosti. V případě, že někoho srazíte na svahu a způsobíte mu trvalé zdravotní následky, pojišťovna namísto vás bude platit odškodné, které se může vyšplhat až do milionů korun. Naše online kalkulačka zobrazuje peněžní limity pro krytí škod z odpovědnosti.

Pojistné krytí v minimální výši 5 milionů Kč se rovněž doporučuje pro cesty mimo Evropu. Naše kalkulačka cestovního pojištění vám přehledně ukáže, jaké limity krytí jednotlivé pojišťovny nabízí. Poskytneme vám nejen výpočet cestovního pojištění, ale i možnost pohodlného a rychlého sjednání pojištění.

Odborník na cestovní pojištění radí

Zdeněk Novák

Aby bylo vaše cestovní pojištění účinné, je důležité vaší pojistce rozumět. Řada lidí dělá tu chybu, že sjednají online cestovní pojištění, aniž by věděli, pro jaké situace je ochrání. V našem porovnání u každé nabídky vidíte, jaká pojistná rizika zahrnuje. Užitečná je i stránka s pojistnými podmínkami, kde najdete podrobný výčet všech pojistných rizik a výluk z pojištění.

Co získáte uzavřením cestovního pojištění

  • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
  • Non-stop asistenční služby v českém jazyce
  • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny
  • Bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných situací v cílové zemi
  • Úhradu zdravotní repatriace i repatriace ostatků
  • Hrazenou zdravotní péči ve veřejných a v privátních zdravotnických zařízeních
  • Možnost připojistit si úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Získejte levnější cestovní pojištění od 7 Kč denně.

Cestovní připojištění - co vše si můžete pojistit?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Náš online výpočet cestovního pojištění vám ukáže, za jakou cenu pořídíte pojištění s různými limity krytí.

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (10 000 Kč je storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit jen 2000 Kč.

Poslední uzavřené pojistky zákazníků

Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Martin D., Kladno, Opel Astra kombi
4 786 Kč/rok
Pojištění majetku
Pojištění majetku
Miroslava ., Pardubice,
Hypotéky
Hypotéky
Filip B., Ostrava,
4 588 Kč
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Anna N., Pardubice, Toyota Yaris
1 624 Kč/rok
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Martin D., Kladno, Opel Astra kombi
4 786 Kč/rok
Pojištění majetku
Pojištění majetku
Miroslava ., Pardubice,
Hypotéky
Hypotéky
Filip B., Ostrava,
4 588 Kč
Pojištění vozidel
Pojištění vozidel
Anna N., Pardubice, Toyota Yaris
1 624 Kč/rok

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Příklad cestovního pojištění na 1 den

 
Chorvatsko od 7 Kč od 20 Kč od 30 Kč

Kdy si vzít dlouhodobé cestovní pojištění?

Pokud plánujete delší pobyt či cestu v zahraničí určitě se vám finančně vyplatí zvolit dlouhodobé cestovní pojištění. Dlouhodobé cestovní pojištění využijete například při služebních cestách kdy trávíte v zahraničí i několik týdnů až měsíců. Pokud jste vášnivý cestovatel a předem netušíte, jaké destinace navštívíte, zvolte si ve formuláři pásmo (Amerika, Asia, Evropa apod.).

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Kam Češi nejčastěji jezdí na dovolenou?

Dle údajů Českého statistického úřadu Češi nejčastěji volí ke svým soukromým dovoleným Slovensko, následované Chorvatském a Itálií. A jak vypadá žebříček 10 nejoblíbenějších destinací českých turistů?

Získejte levnější cestovní pojištění od 7 Kč denně.

Jak hodnotí cestovní pojištění old naši zákazníci

4.85 z 5

Zákaznické hodnocení je
průměrně 4.85/5 z 2521 hodnocení