Menu

Cestovní pojištění, servis na cestách!

article big
10 minut čtení
Cestovní pojištění
21.8.2013

Cestovní pojištění vám zajistí nejen bezplatné ošetření v zahraničí, ale pomůže Vám i s jazykovou bariérou, s rozbitým vybavením hotelu nebo s ukradenými kufry.

  cestovní pojištění   Srovnat ceny cestovního pojištění

Léčebné výlohy v ceně

Výdaje na lékařské ošetření jsou hlavní součástí cestovního pojištění, máte je tak pojištěny vždy. Zvýšenou pozornost ale věnujte výši jejich krytí, základní varianta je 1 500 000 Kč. Pokud chcete mít jistotu plné náhrady nákladů pojišťovnou i v případě náročné operace nebo leteckého transportu, zvolte vyšší krytí, minimálně 3 000 000 Kč. Horní hranice plnění pro léčebné výlohy může být dokonce i neomezená, tedy pojišťovna nahradí reálné náklady bez ohledu na jejich výši. Pro cesty do zámoří  pojištění s nižším limitem nedoporučujeme sjednávat vůbec. Vzhledem k vysokým nákladům na ošetření v mimoevropských zemích, které jsou často dvou až tří násobné, je minimální doporučený limit 3 000 000 Kč.

Asistenční služby zdarma

Další neodmyslitelnou součástí cestovního pojištění jsou asistenční služby. Nonstop asistence na telefonu oceníte nejen v případě jazykové bariéry, o pomoc můžete požádat, i pokud se dostanete do nouzové situace, pokud hledáte lékaře nebo nemáte dostatek hotovosti na ošetření. Tlumočení po telefonu nebo poskytnutí finanční záruky zdravotnímu středisku by mělo být samozřejmostí. Asistenční služba není jen pomoc v nouzi, informujte se na doklady nutné pro vstup do země, průměrné ceny komodit nebo aktuální kurzy měn a předpověď počasí.
Pokud to situace dovolí, asistenční službu v případě pojistné události v zahraničí kontaktujte vždy. Urychlíte jak vyřešení problému v zahraničí, tak následné plnění pojišťovny po návratu z dovolené.

Sjednejte si pojištění odpovědnosti!

Každý občas doma něco neúmyslně rozbije, stejné je to na dovolené. Škodu na cizím majetku můžete způsobit třeba i v hotelu. Zde ze zkušenosti platí, čím luxusnější hotel, tím větší riziko a případná výše způsobené škody. Jen namátkou z událostí, které byly nahlášeny v rámci cestovního pojištění: za rozbitou lampičku po panu Martinovi požadoval hotel 36 000 Kč na pořízení nového páru, za vytopení hotelového pokoje zaplatila paní Lucie 260 000 Kč. Nemalé škody jsou často způsobeny i mimo hotel. Lidé na dovolené zkouší nové věci, riziko způsobené škody tak roste. Poškození vypůjčené jachty při najetí na mělčinu 210 000 Kč, srážka plavce na vodním skútru, konečný účet za náklady na ošetření a bolestné 820 000 Kč.

Proto si v rámci cestovního pojištění nezapomeňte připojistit odpovědnost. Již za 3 Kč / den za vás pojišťovna uhradí způsobenou škodu na zdraví a majetku až do výše několika milionů. 

Plánujete provozování činností se zvýšeným rizikem?
Nezapomeňte na úrazové pojištění!

Riziko úrazu během dovolené podle statistik pojišťoven mnohonásobně roste. Pokud plánujete provozování činností se zvýšeným rizikem, myslete na to i při sjednání cestovního pojištění. Za 4 Kč / den můžete získat připojištění, kdy v případě trvalých následků nebo smrti po úrazu z dovolené dostanete Vy nebo pozůstalí odškodnění až 500 000 Kč.

Pojištění zavazadel? Jen samé výluky! 

V rámci pojištění zavazadel k cestovnímu pojištění dostanete náhradu škody za poškozená nebo odcizená zavazadla až do výše 30 000 Kč. Pojištění pořídíte za cenu od 5 Kč / den.

Pojištění obsahuje řadu výluk, náhradu za doklady, peníze, fotoaparáty, videokamery, notebooky, GPS navigace a mobilní telefony tak nečekejte, ty mějte raději vždy u sebe. Pokud máte zavazadla uložena ve stanu nebo v přívěsu, ani zde s uplatněním nároku na odškodnění nepochodíte. 

Pokud dojde k poškození, ztrátě nebo odcizení zavazadel v době, kdy jsou svěřena dopravci, náhradu nárokujte písemně přímo u dopravce, nejdéle do sedmi dnů od události. Finanční odškodnění dostanete i v případě, že se kufr zpozdil a musíte si koupit nejnutnější věci osobní potřeby.

Pojištění stornopoplatků za zrušení cesty sjednejte hned po koupi zájezdu!

Pokud jste nuceni zrušit Vaši cestu, stornopoplatky až do 80 % jejich výše hradí pojišťovna. Důvodem pro zrušení cesty může být: onemocnění, úraz, úmrtí, výpověď ze zaměstnání, poškození majetku živelnou událostí nebo trestnou činností. Cena pojištění storna zájezdu závisí na jeho ceně, za každých 10 000 Kč z ceny zájezdu zaplatíte 110 - 280 Kč, podle pojišťovny. Porovnejte ceny připojištění stornopoplatků zájezdu.

Pozor ale, pojištění storna nelze u některých pojišťoven sjednat kdykoli, ale nejpozději v den nebo jeden den po zaplacení zájezdu.

Do kdy lze sjednat pojištění stornopoplatků zájezdu vzhledem k termínu zakoupení zájezdu

Pojišťovna   Kdy lze nejpozději sjednat pojištění stornopoplatků zájezdu  
Slavia, AIG   Lze sjednat kdykoli před odjezdem, nezávisle na zakoupení zájezdu.  
Union   Nejpozději 2 dny po objednání/zakoupení zájezdu.  
Allianz   Nejpozději 1 den po platbě za cestovní službu. Při úhradě zálohy nebo jednorázové platby za cestovní službu lze pojistit celkovou cenu cestovní služby. Při úhradě doplatku lze pojistit pouze doplatek. Pojistné musíte zaplatit v den uzavření smlouvy cestovního pojištění.  
Česká pojišťovna, ERV   Nejpozději v den zaplacení poslední splátky za zájezd nebo v den jednorázové platby za cestovní službu.  
Uniqa   Nejpozději současně se zaplacením poslední splátky za zájezd nebo s jednorázovou platbou za cestovní službu.  
Česká podnikatelská pojišťovna   Nejpozději v den zaplacení první zálohy nebo v den jednorázové platby za cestovní službu.  

zdroj: pojistné podmínky jednotlivých pojišťoven

Aktivní dovolená? Uzavřete si připojištění rizikových sportů!

Plánujete na dovolené jízdu na vodním skútru, jachting, kiting, potápění, rafting, surfing nebo windsurfing, návštěvu lanového centra a podobné činnosti?. Nezapomeňte si sjednat připojištění pro rizikovou sportovní činnost. V opačném případě nebudete při provozování těchto činností se zvýšeným rizikem kryti.

Tip Porovnej24.cz: Jak provést jednoduchou kontrolu nepojistitelné sportovní činnosti v rámci sjednaného pojištění? Otevřete pojistné podmínky vybrané pojišťovny na stránkách Porovnej24.cz  a na klávesnici zvolte kombinaci tlačítek „CTRL + F“, do zobrazeného pole napište klíčové slovo „sport“. Pak už se jen pomocí klávesy „ENTER“ podívejte do dokumentu, které sporty pojišťovna označuje za rizikové či vyloučené z pojistného plnění (tyto sporty jsou většinou napsány v kapitole „Výluky z pojištění“).

Pozor na výluky cestovního pojištění!

Na dovolené každý občas rád trošku zariskuje, často právě riziko dodá našemu odpočinku dokonalý rozměr. Jde o přirozený způsob, jak na chvíli změnit každodenní zaběhnutý stereotyp. Zároveň bychom však měli věnovat zvýšenou pozornost rozsahu sjednaného cestovního pojištění. Pozorně si vždy přečtěte výluky v pojistných podmínkách.

Tip Porovnej24.cz: Jak provést jednoduchou kontrolu vyloučených činnosti v rámci sjednaného pojištění? Otevřete pojistné podmínky a na klávesnici zvolte kombinaci tlačítek „CTRL + F“, do zobrazeného pole napište klíčové slovo „výluky“. Pak už jen pomocí klávesy „ENTER“ listujte dokumentem. Porovnejte cestovní pojištění

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75% z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Energie
Úspora energií: jak srazit váš účet na minimum
22.11.2017

Úspora energií je mnohokrát omýlaným tématem — venku přituhne a všichni zalezou do vyhřátých domovů, přičemž s příchodem jara lamentují, kolik peněz letos protopili a prosvítili. Zjistěte, jak přečkat zimu v příjemné domovní teplotě a přitom nevynaložit…

thumb
Pojištění vozidel
Spoluúčast u povinného ručení? Zbytečný risk, kterého byste mohli litovat
21.11.2017

Máte pocit, že s ohledem na to, jak bezpečně řídíte, platíte příliš drahé povinné ručení? Až se budete rozhlížet po cenově dostupnějším produktu, možná narazíte na spoluúčast u povinného ručení. U tohoto typu povinného ručení vás příjemně překvapí…

thumb
Spořící účty
Úrokové sazby spořicích účtů v roce 2018 porostou
16.11.2017

Zdá se, že je konec titěrným úrokovým sazbám, kterými banky v současné době odměňují uložení peněz na spořicích či běžných účtech. Úrokové sazby spořicích účtů se v roce 2018 dočkají růstu, tudíž vaše úspory budou zhodnoceny lépe. Guvernér České národní…

thumb
Spoření
Finanční rezerva — proč byste ji měli mermomocí chtít mít
14.11.2017

Ruku na srdce, téma spoření není mezi lidmi zrovna populární. Iniciuje představu člověka v omšelém svetru, pojídajícího na večeři krajíc seschlého chleba, aby si poté mohl do prasátka vhodit pár mincí navíc. Ovšem finanční rezerva je mnohem víc, než jen…