Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Uniqa pojišťovna, a.s.

article big
13 minut čtení
Nezařazeno
9.5.2012

Cestovní pojištění Uniqa je možné sjednat v deseti variantách L5I, L5I+, K5, K5+, K7, K7+, KS, KS+ s odlišným rozsahem krytí a limitem plnění. Název vybraného produktu, který odpovídá Vašemu zadání, je uveden v tabulce srovnání nabídek vždy vedle loga pojišťovny. Vyšší nebo nižší limit plnění pro léčebné výlohy a další pojištěná rizika lze volit nad tabulkou srovnání nabídek.

Přehled limitů pojistného plnění

Limit  pojistného plnění = maximální suma, kterou hradí pojišťovna. Pokud bude škoda vyšší, zbytek zaplatíte „ze svého“.

 

  Limity plnění
Pojistný program L5I L5I+ K5 a K5+ K7 a K7+ KS a KS+
Pojištění léčebných výloh
Celkový limit 5 000.000,- Kč 5 000.000,- Kč 5 000.000,- Kč 7 000.000,- Kč 5 000.000,- Kč
Asistenční služby
Celkový limit 5 000.000,- Kč 5 000.000,- Kč 5 000.000,- Kč 7 000.000,- Kč 5 000.000,- Kč
Úrazové pojištění
Smrt následkem úrazu 150.000,- Kč 150.000,- Kč 150.000,- Kč 300.000,- Kč 150.000,- Kč
Trvalé následky úrazu 300.000,- Kč 300.000,- Kč 300.000,- Kč 600.000,- Kč 300.000,- Kč
Denní odškodné 300,- Kč / den 300,- Kč / den 300,- Kč / den 600,- Kč / den 300,- Kč / den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a na věci
Celkový limit 1 000.000,- Kč - 1 000.000,- Kč 5 000.000,- Kč 1 000.000,- Kč
Pojištění zavazadel
Pojištění zavazadel - 15 000 Kč,
5000 Kč/ks
15 000 Kč,
5000 Kč/ks
25 000 Kč,
5 000 Kč/ks
15 000 Kč,
5 000 Kč/ks
Další pojištěná rizika
Pojištění zachraňovacích nákladů 1 500.000,- Kč 1 500.000,- Kč 1 500.000,- Kč 2 100.000,- Kč 1 500.000,- Kč
Připojištění stornopoplatků zájezdu
Celkový limit/všechny osoby 80 000,- Kč 80 000,- Kč 80 000,- Kč 80 000,- Kč 80 000,- Kč

Sportovní aktivity

<strong]>Rekreační sport v ceně; zimní, rizikový a organizovaný sport lze připojistit. Pokud se pojistná událost stane při nějaké sportovní aktivitě, pojišťovna bude zkoumat, zda byla daná aktivita pojištěna. Výčet aktivit je uveden níže. Jiné než rekreační aktivity lze připojistit zaškrtnutím dané volby na prvním kroku formuláře.

  • Rekreační sport – provozování rekreačních sportů je pojištěno ve všech variantách pojištění v ceně
  • Rizikový a organizovaný sport – pro rizikoprovozování sportů spadajících do této kategorie je nezbytné sjednat připojištění. Rizikový a organizovaný sport je pojištěn v rámci produktů KS a KS+.
  • Zimní sporty - pro rizikoprovozování sportů spadajících do této kategorie je nezbytné sjednat připojištění, provozování zimních sportů je pojištěno v rámci produktů L5I+, K5+, K7+ a KS+

Rekreační sporty:

Provozování rekreačních sportů je obsaženo v základním pojištění. Do rekreačních sportů náleží všechny sportovní činnosti nezařazené do nebezpečných, zimních nebo nepojistitelných sportů. Dále do rekreačních sportů naleží krátkodobé plážové adrenalinové aktivity, které si pojištěný zakoupil přímo na pláži od místního poskytovatele služeb tj. např. jízda na banánu, jízda na vodním skútru, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem apod.).

Rizikové a organizované sporty:

Rafting od 3. stupně obtížnosti, jiné sjíždění divokých řek od 3. Stupně obtížnosti, parasailing, parašutismus, závěsné létání, paragliding, plachtění a létání všech druhů, motoristické a letecké sporty všech druhů, létání balonem, vysokohorská turistika od 3.000m n.m. do 5.000m n.m., speleologie, přístrojové potápění, bojové a kontaktní sporty, skateboarding, akrobacie a skoky na lyžích, motorové sporty na sněhu, ledu nebo vodu, jine obdobné nebezpečné sporty, veřejně organizované sportovní soutěže, zápasy nebo závody v jakémkoli druhu sportu, profesionálně provozovaný jakýkoli druh sportu.

Zimní sporty:

Sjezdové lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a trasách, běh na lyžích, bruslení, rychlobrusleni, krasobrusleni, jízda na bobech, skibobech a sportovních saních

Nepojistitelné sporty:

Skoky na laně, canyoning, lyžováni a snowboardingu mimo vyznačené sjezdovky a trasy, skialpinismus, vysokohorská turistika nad 5.000 m n.m. a horolezectví

Rozsah pojištění

Pojištění léčebných výloh

Z pojištění se poskytuje úhrada nezbytných nákla­dů na ošetření pojištěného, kterému se byl nucen během pojistné doby podrobit v důsledku úrazu nebo nemoci, jež nastal v době trvání pojištění. Nutnými a přiměřenými náklady v souvislosti s pojistnou událostí se rozumí náklady zahrnující: ambulantní lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, zákroky a operace, předepsané léky, přeprava do nejbližšího vhodného zařízení.

Pojištění asistenčních služeb

Předmětem pojištění jsou následující prokazatelné náklady a služby na: repatriaci pojištěného, vyslání opatrovníka, předčasný návrat, náklady vzniklé zmeškáním odjezdu veřejného dopravního prostředku, náklady na právní pomoc v zahraničí, náklady vzniklé ztrátou cestovních dokladů, zachraňovací náklady, odškodnění v případě zadržení pojištěného při únosu letadla nebo autobusu; zprostředkování finanční pomoci pojištěnému, náklady vzniklé zpožděním zavazadel a zpožděním letu.

Úrazové cestovní pojištění

Předmětem úrazového pojištěníje pojištění trvalých následků úrazu, úmrtí pojištěné osoby v důsledku úrazu a dále denní odškodné při hospitalizaci pojištěného v nemocnici v zahraničí v důsledku úrazu nebo nemoci.

Pojištění zavazadel

Pojištěny jsou osobních věcí a zavazadla, pro případ jejich poškození či zničení živelnou událostí nebo vodou z vodovodních zařízení, nehodou nebo jejich odcizení. Pojištění se nevztahuje peníze, ceniny, cennosti, věci umělecké hodnoty a sbírky, věci sloužící k výdělečné činnosti, věci zapůjčené, převzaté, věci cizí a další předměty podle pojistných podmínek pojišťovny.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Pojištěna je odpovědnost za škoduvzniklou během pobytu v zahraničí způsobenou činností v běžném občanském životě při provozování turistických činností. Pojistnou událostí je škoda vzniklá na zdraví a na věci. Pojistná ochrana se nevztahuje na škodu vzniklou pojištěnému nebo osobám blízkým.

Pojištění stornopoplatků zájezdu

Předmětem pojištění jsou nevratné náklady, které vzniky pojištěnému za úhradu vynaložených stornovacích poplatků za neuskutečněný zájezd nebo služby u cestovní kanceláře, cestovní agentury, dopravní společnosti nebo ubytovacího zařízení.

Pojištěna je úhrada poplatků za stornování zájezdu v těchto případech: nedobrovolná ztráta pracovního poměru, akutní nemoc, úraz nebo úmrtí pojištěného nebo osob blízkých, na pojištěné osobě nebo osobě blízké byl spáchán násilný trestný čin, závažné komplikace v těhotenství (do 26. týdne), podstatné škody na majetku pojištěného způsobené živelnou událostí nebo trestným činem třetí osoby aj. dle pojistných podmínek.

Pojištění stornopoplatků zájezdu je možné sjednat před nebo současně se zaplacením poslední splátky za zájezd nebo služby.

Územní platnost

Územní platnost pojištění je zvolena automaticky podle Vámi zadané cílové země. Cestovní pojištění lze sjednat pro dvě územní zóny:

  • zeměpisné území Evropy včetně ostrovů náležejících evropským státům a dále na území Egypta, Izraele, Maroka, Tuniska a Turecka.
  • území všech států světa.

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Cestovní pojištění
Jak se dostat na letiště Václava Havla (aktualizované informace 2019)
25.6.2019

Kufry jsou sbalené, cestovní horečka vrcholí a vy už se nemůžete dočkat, jak osvěžíte své tělo v malebné přímořské zátoce. Najednou však vyvstává zádrhel ve shánění taxíku na poslední chvíli. Hlavou se vám honí nejchmurnější představy o tom, jak let…

thumb
Životní styl
Půjčení auta do zahraničí: 6 věcí, které musíte vědět
24.6.2019

Nepatříte k těm, kteří si po příjezdu na dovolenou vyhlédnou jednu pláž, na které tráví každičký den své dvoutýdenní dovolené? Pokud ve vás dříme objevitel a rádi byste v rámci vaší dovolené podnikali výlety do okolí, zřejmě budete zvažovat půjčení auta…

thumb
Cestovní pojištění
Kdy jet na Island, počasí na Islandu a další informace, které potřebujete vědět před cestou
21.6.2019

Láká vás podívat se na tento magický ostrov? Island je jako neznámý poklad, ukrytý v dalekých severských vodách. Na toho, kdo se utká s chladným počasím a nepříjemně vysokými cenami, čeká odměna v podobě nezapomenutelného životního zážitku. Otázka však…

thumb
Cestovní pojištění
Pojištění zavazadel na dovolené, aneb jak v cizině ochránit váš majetek
20.6.2019

Ne každý do ciziny vyráží polehku. Někdo si zkrátka neumí představit dovolenou bez svého dronu, nebo drahého fotoaparátu. Jiný by si zas svůj pobyt neužil bez vědomí, že má v kufrech k dispozici polovinu své šatní skříně. Je to vaše dovolená, tudíž máte…