Cestovní pojištění Island

Nejlevnější cestovní pojištění Island 

Chystám se s rodinou v létě na zahraniční dovolenou a možná mě před tím čeká i pracovní cesta do zahraničí. Chtěl bych uzavřít cestovní pojištění. Kvalitní a za dobrou cenu. Země, do které jedeme, je Island. Jak na to?

Až už je cílovou destinací vaší zahraniční cesty Island nebo jakákoliv jiná země, doporučujeme uzavřít cestovní pojištění online na serveru Porovnej24.cz. Stačí jen zadat několik údajů a během pár minut dostanete nejlevnější cestovní pojištění, které bude přesně odpovídat vašim požadavkům. Ať už jde o základní a nejběžnější pojištění léčebných výloh nebo pojištění úrazové či vašich zavazadel. Věděli jste třeba, že se můžete přes Porovnej24.cz pojistit i do těch nejvzdálenějších destinací už od 9 Kč na den? Nebo že vás cestovní pojištění na týdenní lyžování v Rakousku díky Porovnej24.cz vyjde třeba i jen na 66 Kč?

Srovnejte-cestovní-pojištění

Partnerské pojišťovny Island

Na serveru Porovnej24.cz srovnání cestovního pojištění online od pojišťoven:

Jak vidíte, nabídka ústavů, kde se můžete pojistit, pokud cílem vaší cesty bude Island, je opravdu široká. Mají ale všechny pobočku poblíž vašeho bydliště? A pokud ano, máte čas a chuť je všechny obejít a nabídky porovnat tak, abyste našli skutečně to nejlevnější cestovní pojištění? Přitom s kalkulátorem serveru Porovnej24.cz to bude otázka několika minut. Vyberete si cíl vaší cesty, délku pobytu, jeho účel, podle potřeby i připojištění atd. Internetové srovnání cestovního pojištění vám samo nabídne pro vás to odpovídající.

Vybranou pojistnou smlouvu i asistenční kartou dostanete na email a podle pokynů i online zaplatíte. Sjednání cestovního pojištění proto zvládnete i skutečně na poslední chvíli. Vše je tedy jednoduché, přehledné a hlavně nemusíte nikam chodit, vše vyřídíte doma od počítače. A pokud i tak vám bude něco nejasného, na vaše dotazy čekají na telefonním čísle 810 800 080 naši pojišťovací poradci.

O cestovním pojištění

Cestovat bez pojištění do zahraničí se opravdu nevyplatí. V případě nemoci nebo úrazu vám totiž pokryje základní léčebné výlohy a asistenční služby, za které jinak zaplatíte i desítky tisíc korun. I to ale má své limity, a proto se vyplatí třeba v případě zimních nebo obecně u adrenalinových sportů přemýšlet také o pojištění úrazovém. Proto třeba 88 % klientů mířících do zahraničí volí připojištění úrazu.

Právě lidi mířící na hory často volí i připojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku způsobené třetím osobám. Komplexní finanční krytí rizik spojených s cestováním do zahraničí vám zajistí pojištění zavazadel i storna zájezdu. Jestli do vašich plánů na dovolenou patří Island, na cestovní pojištění opravdu nezapomeňte!

Island

Island je ostrovní stát, který se nachází těsně pod severním polárním kruhem, asi 700 km od Skotska, 1000 km od Norska a pouze 250 km od Grónska. Hlavním městem je Reykjavík a úředním jazykem je islandština. Základní měnou je islandská króna (1sK).

Původními obyvateli byli pravděpodobně Vikingové (9. století), což určuje trochu základy místní kultury, i přestože zde bylo v letech 999-1000 přijato křesťanství. Životní styl ostrova se převážně přizpůsobuje aktivní vulkanické činnosti. Sopečné erupce na ostrově jsou stále činné, a proto podle toho vypadá i příroda ostrova, která je velmi specifická a celkem vylidněná. Island je oblíbeným turistickým místem pro ty, kteří chtějí vidět krásnou krajinu s lávovými poli a písečnými pouštěmi.   
 

Zajímá Vás měna a aktuální kurz měny, kterou se v této zemi platí? Podívejte se na náš kurzovní lístek.