« zpět na výpis článků

Chcete stavět? Uspořte za stavební práce i materiál

Ceny stavebního materiálu i prací za poslední roky jenom rostou. Je stále více lidí, kteří se proto rozhodnou postavit si rodinný dům svépomocí. „Takovému člověku nabízíme vyhledání toho nejvýhodnějšího dodavatele jak stavebních prací, tak materiálu,“ říká manažer Porovnej24.cz Zbyněk Laisek.

půjčka

půjčka-úvěr   Srovnat půjčky

 

Počet stavebních zakázek stavebních podniků s 50 a více zaměstnanci loni vzrostl meziročně o 27 procent. Stavební podniky měly smluvně uzavřeno celkem přes 19 tisíc zakázek, což je růst o 41 procent. Počet vydaných stavebních povolení vzrostl o 3,6 %, stavební úřady jich vydaly 83 340. Orientační hodnota těchto staveb činila 284 miliard korun a vzrostla o 11,5 procenta. A tomu všemu odpovídají i současné ceny, včetně daně, za stavební práce a materiál.

„Porovnej24.cz je v kontaktu s prověřenými dodavateli stavebních prací a materiálů. Sleduje aktuální vývoj cen ve stavebnictví, včetně slev ze strany dodavatelů stavebních prací i materiálu. Za tři hodiny po zadání poptávky už obvykle dostanete první nabídky od dodavatelů. Z nabídek si vyberete nejvýhodnějšího dodavatele,“ upřesňuje Laisek.

Poptat stavební práce i materiál mohou využít jak firmy, tak soukromé osoby. Databáze Porovnej24.cz eviduje nabídku tisícovek subjektů ve stavebnictví České republiky. Sektor zaměstnává 357 057 zaměstnanců a živnostníků, na trhu jsou stovky firem. Nabídka je členěna podle stavebních profesí, ale zahrnuje i nabídku automechaniků nebo zámečníky.

„Do vyhledávače doporučujeme zadat poptávku co nejvíce přesně. To nám lépe umožní najít tu nejvýhodnější nabídku. Je třeba přesně popsat stavební materiál, který poptáváte, rozměry, počet kusů, typ, způsob dopravy i montáže,“ uzavírá Laisek.

Porovnej24.cz garantuje, že na stavební práce či materiál vyhledá až o 30 procent nižší nabídku, než je běžná nabídka na trhu.

Další tematické články: půjčka úvěr

 

Další článek: Je chyba upřednostňovat výběr zboží na úvěr, před výběrem úvěru na zboží »