Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Hypotéky: Banky se předhání v akčních nabídkách, vyplatí se je srovnat

11.7.2015

V reakci na vývoj posledních dnů na trhu hypoték i dokončení návrhu novely zákona o spotřebitelském úvěru banky nabízejí různé akční nabídky. Jak se v záplavě nabídek zorientovat a vybrat správnou hypotéku? Pomůže třeba rychlé online srovnání.

  hypotéka   Srovnat hypotéky

půjčka-úvěr   Srovnat půjčky

Hypotéky: Banky se předhání v akčních nabídkách, vyplatí se je srovnat
3 minuty čtení
Hypotéky

V připravovaných legislativních změnách lidé asi nejvíc uvítají změny týkající se předčasného splácení hypotéky. Ministerstvo financí chce bankám nařídit, aby svým klientům umožnily splatit bez jakýchkoli sankcí jednou ročně až pětadvacet procent úvěru, i mimo termín fixace.

Dnes si banky za předčasné umoření dluhu účtují pět procent ze splacené částky za každý rok, který zbývá do konce fixace. Výjimkou je nyní Air Bank, která svým klientům umožňuje předčasné splacení hypotéky zdarma - pokud to ovšem je opravdu splacení, nikoli refinancování.

S akční nabídkou přichází i Hypoteční banka, která nabízí slevu z úrokové sazby ve výši 0,10 %, a to v případě, že klient odešle orientační propočet z aplikace mobilní Modelovka do Banky. I Česká Spořitelna zareagovala na červnové navýšení úroků dvou největších bank, a to tak, že ke všem nově sjednaným hypotékám s osmiletou fixací nabídla garantovanou úrokovou sazbu 1,99 %.

S akčními nabídkami hypoték jako by se roztrhl pytel, každá banka si chce totiž přirozeně ukrojit svůj tržní podíl. Jaké akce se tedy chytnout a k čemu přihlížet při rozhodování? „Nehledě na akční nabídky, nesmíme zapomínat na to, že podstatnou roli mají stále konkrétní parametry úvěru, tedy splatnost, fixace, druh nemovitosti, LTV, příjmy, pojištění atd.,“ říká Libor Coufal z Porovnej24.cz. Nejsnadnějším způsobem, jak najít nejvhodnější hypotéku je tak rychlé online srovnání, kdy na základě zadaných parametrů najdete nejlepší nabídku na bankovním trhu. Na Porovnej24 navíc můžete zjistit i šanci na získání hypotéky.

Mohlo by vás zajímat

thumb
Finanční zajištění na stáří, aneb jak se mít na stará kolena dobře
7.4.2020

Máte strach, že se vaše generace starobního důchodu nedožije a bude odkázána na své vlastní finanční prostředky? Pokud máte obavy o svou budoucnost, začněte ji aktivně řešit už nyní.

thumb
Koronavirus a životní pojištění: jak se různé pojišťovny staví k této situaci?
6.4.2020

Současná pandemie zasáhla do životů mnoha lidí. Něktří lidé se dostali do nepříjemné situace kvůli tomu, že se tímto onemocněním nakazili, nebo jim byla nařízena povinná karanténa z důvodu, že přišli do kontaktu s rizikovou osobou. Jak v těchto případech…

thumb
Koronavirus - na co máte v dnešní době nárok jako zaměstnanec nebo OSVČ?
1.4.2020

Současná situace zasáhla nás všechny. Ať už jste zaměstnanec či živnostník pobývající doma s dítětem, majitel provozovny či podnikatel zaměstnávajíci lidi, opatření proti koronaviru výrazně ovlivnila váš život. Dobrou zprávou však je, že na tuto situaci…

thumb
Stravováním proti koronaviru, aneb jak zvýšit svou imunitu
31.3.2020

O koronaviru zatím víme to, že je nebezpečný pro starší osoby a lidi s narušenou imunitou. Nechcete patřit mezi ty, kteří mají křehkou imunitu a jsou tudíž k nákaze náchylnější? V tomto článku vám poradíme, jak posílit své tělo a snížit riziko onemocnění…