Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Jaký má objem motoru vliv na cenu povinného ručení?

21.9.2019

Kroutíte nechápavě hlavou nad tím, kolik peněz musíte za vaše povinné ručení platit, přestože máte naježděný celkem slušný bonus? Na vině může být váš objem motoru. Jak se tento parametr promítá do ceny povinného ručení?

Jaký má objem motoru vliv na cenu povinného ručení?
4 minuty čtení
Povinné ručení, Užitečné informace pro povinné ručení

Cenu povinného ručení ovlivňuje více faktorů, a jedním z nich je i objem motoru. Na našem online porovnání cen jsme zjistili, kolik peněz za povinné ručení zaplatí vlastníci vozů s různými kubaturami motorů.

Cena povinného ručení podle objemu motoru

Objem motoru Cena povinného ručení
999 ccm 1519 - 3544 Kč
1150 ccm 1703 - 3849 Kč
1300 ccm 1764 - 4359 Kč
1400 ccm 1966 - 4635 Kč
1550 ccm 1978 - 4837 Kč
1700 ccm 2087 - 4837 Kč
1900 ccm 2124 - 5086 Kč
2100 ccm 2610 - 5747 Kč

Se slabším autem máte levnější povinné ručení

Pokud se spokojíte s méně vykonným autem, ušetříte hned několikrát. Pořizovací cena může být i zlomkem toho, co byste zaplatili za luxusní vůz. Se slabším motorem ušetříte na pohonných hmotách díky nižší spotřebě benzínu či nafty a ušetříte i na povinném ručení. U nejslabších aut s objemem motor do jednoho je cena za povinné ručení pohybuje kolem 1200 Kč, což je méně než polovina oproti průměrné ceně dvoulitrových aut.

Zatímco havarijní pojištění se u nejluxusnějších aut pohybuje ve velmi vysokých cenových výšinách, povinné ručení pořídíte pro jakýkoliv vůz v rozumné ceně. U aut s motorem na 2,5 litru je cena povinného ručení lehce nad 3000 Kč ročně. Zajímavé je, že cena povinného ručení nejsilnějších aut je v průměru o pár korun ročně levnější, než u předchozí kategorie od 2 do 2,5 litru.

Povinné ručení - ceny podle objemu motoru

Co ještě ovlivňuje cenu povinného ručení?

Kromě objemu motoru se na ceně tohoto autopojištění podílí i další vlivy. Jsou jimi například:

  • Místo bydlliště. Podle policejních statistik lidé více bourají v určitých oblastech, tudíž pojišťovny mají snahu toto vyšší riziko pojistné události vykompenzovat vyšší cenou. Nejdražší povinné ručení mají řidiči v Praze a Brně, levnější naopak v Ostravě.
  • Výše bonusu, neboli počet měsíců beznehodového průběhu. Čím vyšší bonus řidič má, tím levnější je jeho cena. Za každou nehodu se mu z tohoto čísla odečítá 24 - 36 měsíců.
  • Hmotnost vozidla. Tento parametr začaly pojišťovny více zohledňovat teprve v posledních letech, protože pro vozidlo s vyšší hmotností bude je těžší na vozovce umanévrovat brždění.

V současné době mají pojišťovny zájem o podrobnější segmentaci řidičů a snaží o co nejspravedlivější stanovení ceny na základě řidičovy rizikovosti. Do hry tudíž vstupují i takové nabídky, jako je stanovení ceny povinného ručení na základě počtu ujetých kilometrů, nebo využívání elektronické krabičky v autě, která monitoruje řidičovu jízdu.

Nejlevnější povinné ručení 2019

Máte automobil s vyšším objemem motoru, ale nechcete se smířit s drahými cenami za povinné ručení? Objem motoru sice může cenu značně navýšit, ale vy na to můžete vyzrát díky porovnání cen a nalezení levnější pojišťovny.

Věděli jste, že průměrný řidič může porovnáním cen v roce 2019 ušetřit 3390 Kč. Porovnat ceny povinného ručení

Mohlo by vás zajímat

thumb
Nové dálnice a rekonstrukce D1, aneb jaká je nyní situace na českých komunikacích
27.3.2020

Zajímá vás, jaké změny vás letos čekají na českých dálnicích? Plánují se velké stavební úpravy na D1 i stavba nových úseků dálnic. Zjistěte, jaké úseky budou nově zprovozněny i kde na vás můžou čekat uzavírky a časové zdržení.

thumb
Koronavirus rapidně mění realitní trh. Dočkáme se levnějších nájmů, bytů a hypoték?
26.3.2020

Koronavirová pandemie citelně zasáhla nejen do našich každodenních životů, ale i do ekonomického dění. Portály s bydlením se překotně plní novými nabídkami na pronájem. Jaký to může mít vliv na výši nájmů, cen bytů a úrokové sazby hypoték?

thumb
Jak se bránit zneužití platební karty
25.3.2020

Na vaše pečlivě naspořené úspory může číhat nebezpečí. Přestože současné bankovní systémy jsou vysoce propracované a snaží se co nejvíc eliminovat riziko zneužití platební karty, nejsou zcela imunní vůči lidskému pochybení na straně klienta. V tomto…

thumb
Má váš dům energetický štítek? V jakých případech jej budete potřebovat
23.3.2020

Co to vůbec energetický štítek je a co vám napoví o dané budově? Možná jste už slyšeli o tom, že jednotlivé budovy se dělí podle energetických tříd. Pokud v této oblasti poněkud tápete, přečtěte si náš přehledný manuál, týkajícící se energetických štítků.