Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Porovnej24 má jako první srovnávač životního pojištění!

25.5.2015

Životní pojištění nás chrání před finančními důsledky nejrůznějších životních situací. Výběr toho ideálního byl však doposud pro většinu lidí velmi složitý, neboť nabídka jednotlivých pojišťoven je velice různorodá. Nyní nastává zlom díky kalkulátoru na serveru Porovnej24.

  životní pojištění   Srovnat ceny životního pojištění

Porovnej24 má jako první srovnávač životního pojištění!
6 minut čtení
Životní pojištění

Varianty životního pojištění

Na trhu jsou tři varianty životního pojištění (ŽP): čistě rizikové životní pojištění, které nemá spořicí složku – nespoříte ani neinvestujete peníze, a nemělo by chybět nikomu, kdo potřebuje zajistit rodinu a má hlouběji do kapsy; kapitálové životní pojištění s garantovaným zhodnocením vložených prostředků maximálně 1,9 %, které je vlastně kombinací pojištění pro případ smrti (nebo dožití) a spoření; investiční životní pojištění s negarantovaným, ale historicky průměrně vyšším zhodnocením vložených prostředků, které nabízí vyšší zhodnocení, ale take vyšší investiční riziko. S investičním ŽP je možné dosáhnout výrazně vyššího zhodnocení, než u kapitálového ŽP, u kterého od července klesne maximální garantované zhodnocení na 1,3 %, oproti čistě rizikovému ŽP lze získat u investičního ŽP nižší ceny za jednotlivá rizika, a navíc je možné odečítat zaplacené pojistné ze základu daně.

Porovnejte si jednotlivé nabídky životního pojištění.

Jak vybrat to nejvhodnější

Nabídka na trhu je velmi různorodá a často je obtížné najít si životní pojištění na míru, proto server Porovnej24 právě spustil první kalkulátor životního pojištění, který porovnává nabídky jednotlivých pojišťoven přesně podle všech parametrů, které jsou pro klienta důležité a které do formuláře zadá. Na rozdíl od jiných srovnávačů, kde se do formuláře zadávají dvě nebo tři položky (například věk klienta, účel pojištění a pojistná částka pro případ smrti) a na ostatní položky není brán zřetel a každý si je musí sám dohledat v zobrazených nabídkách pojišťoven, což je velmi zdlouhavé a nepřehledné, srovnávač Porovnej24 nabízí klientům možnost kliknout na políčko upravit parametry pojistky a zadat jednotlivé položky podle svých představ.

Jak funguje srovnávač

Poté, co si klient zvolí výši pojistných částek pro smrt z jakékoli příčiny, invaliditu (nemocí i úrazem) a trvalé následky úrazu, diagnózu závažné nemoci, denní dávku při pracovní neschopnosti (nemocí i úrazem), denní odškodné za dobu nezbytného léčení úrazu a v případě zájmu výši měsíční platby na spoření, nabídne mu kalkulátor přehled nabídek pojištění, kde budou veškeré tyto údaje zohledněny. Formulář je velmi přehledný, pokud by klient nerozuměl některé z položek, stačí se podívat pod formulář, kde je vše podrobně vysvětleno. Sjednání životního pojištění je nyní velmi rychlé, jednoduché a přehledné.

Proč sjednat ŽP na Porovnej24

Mezi další důvody, proč si porovnat a sjednat životní pojištění na Porovnej24, patří i to, že nabízí široké portfolio porovnávaných nabídek, online srovnává sedm pojišťoven – AegonMetLife, Pojišťovnu České spořitelny, Generalli, Allianz, Českou podnikatelskou pojišťovnu a AXA pojišťovnu, přičemž některé nabízené produkty naleznete exluzivně pouze právě na serveru Porovnej24. Při sjednání zde vám bude navíc po pěti letech trvání smlouvy připočten k naspořené částce bonus ve výši až 30 % zaplaceného ročního pojistného.

  životní pojištění   Srovnat ceny životního pojištění

Mohlo by vás zajímat

thumb
Rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním
30.6.2020

Vyznat se v pojistných termínech může být někdy těžké a řada lidí často tápe i v takové otázce, jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním. Je důležité vědět, za co vlastně platíte a na jaká rizika jste pojištěni.

thumb
Co je glamping a kam na něj vyrazit?
29.6.2020

Glamping neboli úžasné kempování není ustálený pojem. Jeho rozsah se pohybuje od opravdu luxusních chatek po velmi netradiční ubytování, které ovšem svou specifičností návštěvníky ohromuje a láká.

thumb
Jak si vybrat bankovní účet? Srovnání aktuálních nabídek bank
26.6.2020

Jaký bankovní účet vybrat pro vaše drahocenné peníze tak, aby jim bylo co nejlépe? Televizní reklamy přímo přetékají zábavnými upoutávkami na různé banky. Otázkou však je, která z proklamovaných firem nich bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.

thumb
Jak funguje exekuce: Víte o ní vše? Co může exekutor zabavit?
25.6.2020

Do exekuce se nechce dostat nikdo. Jenže někdy taková situace nastane a člověk ani neví jak. Stačí dlouhodobý výpadek příjmů, přestanete včas splácet závazky a na exekuci je zaděláno. Když už ale hrozí, je důležité vědět, jaká práva a povinnosti se s ní…