« zpět na výpis článků

Drahé linky úvěrových společností

Řešit finanční tísni půjčkou je běžná věc. Nejrychlejším způsobem je zavolat na linku úvěrové společnosti, sjednat úvěr a splácet domluvené částky. Představte si situaci, že za pár týdnů přijde telefonní účet, na kterém se objeví částka 5 000 Kč! To musí být chyba ve faktuře, řekne si každý. Telefonní operátor však oznámí, že částka je naúčtována za hovor na linku úvěrové společnosti.

půjčka-úvěr   Srovnat půjčky

 

Linky některých úvěrových společností mohou uvrhnout žadatele o půjčku do dluhové pasti. Cena jedné minuty může vyjít i na 95 Kč. Hovor není zpoplatněn jen ve chvíli, kdy žadatel mluví s operátorem, ale i když čeká v hudbě, což může být i několik desítek minut. Mnohdy se stane, že půjčené peníze paradoxně poslouží na úhradu telefonního hovoru, při kterém byla půjčka domlouvána. A postiženým zbudou jen oči pro pláč, protože peníze měly posloužit úplně jinému účelu. 

Poskytovat úvěry přes drahé linky je protizákonné, ovšem někteří nebankovní poskytovatelé je nabízejí vesele dál. Snaží se obcházet zákon a v některých případech jim to prochází. Konkrétně u podnikatelských služeb. Situace se v posledním půl roce zlepšila, zejména díky novému Občanskému zákoníku. S ním je možné se před podobnou lichvou lépe bránit, ale spíše u nepodnikatelských úvěrů.

Před zavoláním na linku je vhodné zjistit, jaká je cena jedné minuty. Drahým linkám je možné se vyhnout, pokud žadatel zvolí on-line sjednání přes internet. Doporučujeme využít porovnávač úvěrů na Porovnej24.cz, který bezplatně zobrazí nejvýhodnější půjčky. Pokud je potřeba domluvit některé náležitosti úvěru po telefonu, partnerská firma sama zavolá, takže je hovor zcela zdarma.

půjčka-úvěr   Srovnat půjčky

Další tematické články: Půjčka úvěr, úvěrové společnosti, sloučení úvěrů

 

Další článek: Půjčky bez registru online »