Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze
mobile hero
ENRA SERVICES, s.r.o.
 • Co byste rozhodně měli vědět o této firmě?
 • Jaké výhody Enra nabízí?
 • Na jaký produkt se tato firma specializuje?

Spočítat cenu elektřiny

Poslední žadatel: Lenka P., Plzeň Lenka včera ve 22:42 změnila dodavatele plynu a ušetřila 6 531 Kč
Telefon:
848 125 126
Internet:
 • Zajímavé zákaznické bonusy
 • Garance fixní ceny

ENRA SERVICES, s.r.o.

O dodavateli

Enra není úplně typickým dodavatelem energie. Liší se v tom, že se zabývá pouze poskytováním plynu. Díky tomu, že se specializuje na užší produkt, měla Enra za dobu svého působení možnost získat špičkové znalosti z tohoto odvětví a nyní může svým klientům nabídnout profesionální služby.

Dne 21. 12. 2018 se Enra stala součástí skupiny SPP. Energetická skupina SPP se může pochlubit více než 1,3 miliony zákazníků. Od zmíněného data přebírá SPP všechny smlouvy od Enry. Pro stávající zákazníky Enry se však nic zásadního nemění – smlouvy včetně všech obchodních podmínek zůstávají platné.

Jaké výhody Enra nabízí?

Nízké ceny

Společnost Enra srazila své provozní náklady na minimum. Neprovozuje desítky poboček po celé České republice, protože o tyto náklady by poté musela klientům navýšit ceny. Enra má raději jen jednu zákaznickou kancelář v Ostravě a ušetřené peníze tak putují přímo klientům prostřednictvím levnějších cen plynu.

Pomoc s administrativou

Enra se snaží svým klientům co nejvíc usnadnit přechod od stávajícího dodavatele k novému. Díky této firmě tudíž zákazník nemusí mít starosti se změnou dodavatele – Enra veškeré papírování vyřeší za něj.

Absence vedlejších nákladů

Některé nekalé firmy poskytují svým klientům medvědí službu. Slíbí jim sice úsporu na energiích, ale kvůli různým poplatkům a skrytým sankcím se jim přechod k jinému dodavateli příliš nevyplatí. To však není případ Enry. Tato společnost se na svých webových stránkách zavazuje k absenci vedlejších nákladů – klient nemusí platit žádné vedlejší náklady ve formě aktivačních nebo deaktivačních poplatků.

Profesionalita

Společnost Enra má dvacetileté zkušenosti z oblasti plynárenství. Dokáže si tudíž mistrně poradit s cenovými nabídkami pro různé typy odběratelů, se zákaznickým servisem i se zajištěním provozních záležitostí v otázce dodávek plynu.

Věrnostní program

Enra je přesně tím typem společnosti, u které se vyplatí zůstávat po delší dobu. Čím déle je totiž člověk zákazníkem této firmy, tím větší finanční bonus může získat. Věrnostní program Enra funguje už od roku 2013 a jeho podmínky jsme shrnuli v následující tabulce.

 

Roční spotřeba 3. rok 4. rok 5. rok 6. rok
Do 1, 89 MWh 25 Kč 50 Kč 75 Kč 100 Kč
1, 89 – 7,56 MWh 50 Kč 100 Kč 150 Kč 200 Kč
7,56 – 63 MWh 100 Kč 200 Kč 300 Kč 400 Kč
Nad 63 MWh 200 Kč 400 Kč 600 Kč 800 Kč

 

Program Doporuč a získej

Klienti, kteří služby Enry doporučí dalším lidem a podaří se jim je motivovat k uzavření smlouvy u této společnosti, se můžou dočkat finanční odměny. Za každého nového člověka, který u této společnosti uzavře smlouvu, může doporučovatel získat 500 Kč ve formě slevového bonusu.

Dnes objednalo již 3 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat cenu elektřiny


Informace

 • Obchodní jméno: ENRA SERVICES, s.r.o.
 • Sídlo: 28. října 3117/61, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava
 • Spisová značka: C 35496 vedená u Krajského soudu v Ostravě
 • Telefon: 848 125 126
 • E-mail: info@enra.cz
 • Internet: www.enra.cz


Časté dotazy

Je změna dodavatele plynu totéž co přepis?

Ne. O přepis se jedná pouze v případě změny majitele odběrného místa. Přepis může nastat při příležitosti prodání bytu novému majiteli, úmrtí majitele odběrného místa či libovolném přepisu z jedné osoby na osobu druhou. Doba trvání přepisu je maximálně 30 dní (liší se u jednotlivých Obchodníků se zemním plynem).

 

Je vyplnění údajů u změny dodavatele závazné?

Na základě vyplněných údajů Vám přijde prázdná smlouva o sdružených službách dodávky elektrické energie k vyplnění společně s Všeobecnými obchodními podmínkami. V případě Vašeho souhlasu novou smlouvu řádně vyplníte (dle zaslaného vzoru), podepíšete a odešlete. V tomto okamžiku se objednávka stává závaznou.

 

Kolik mě bude stát změna dodavatele plynu?

Celý proces změny pro Vás realizujeme zdarma. Jedinou nákladnou veličinou je čas strávený nad vyplňováním smlouvy.

 

Kolik je 1 m<sup>3</sup> plynu MWh?

Plynoměry měří spotřebu v metrech krychlových (m3), ceníky dodavatelů jsou však v MWh. Jaký je mezi nimi přepočet? Přesný převod závisí na hodnotě spalného tepla, která se určuje průběžně podle chemického složení plynu. V zásadě lze počítat s přepočtem 1 m3 = 10,55 kWh = 0,01055 MWh.

 

Může se cena plynu měnit? Jak často?

Cena zemního plynu se může změnit kdykoli v průběhu roku. Mění se přitom cena pouze za dodávku zemního plynu či stálý plat za odběrné místo. Nikoliv cena za distribuci plynu, ta se mění jednou ročně s platností od 1. ledna následujícího roku. Standardně je zvykem měnit cenu každé 3 měsíce (vždy k 1. dni následujícího kalendářního kvartálu), ale není to pravidlem, ani povinností Dodavatelů. Výjimkou jsou tarify s garantovanou (fixovanou)  cenou, prostřednictvím nichž vám Dodavatel garantuje stejnou (fixovanou) cenu zemního plynu na konkrétní, smluvně dané, období. V nabídce společností najdete i tarify, jejichž cena se odvíjí od aktuálních cen plynu na energetické burze.

 

Co když můj dodavatel plynu zkrachuje?

Hned v úvodu je potřeba říct, že každá Energetická společnost má složené tzv. jistiny (podle počtu evidovaných odběrných míst), které slouží pro tyto krizové případy, nicméně tu existuje i zákon myslící na podobné situace.Energetickým zákonemje ustanoveno, že pokud Váš Dodavatel zemního plynu zkrachuje, bez plynu zůstat nemůžete. Jestliže jste Vaše zálohy za dodávku plynu platili řádně a včas, máte ze zákona právo na okamžitou dodávku od tzv. Dodavatele poslední instance. Automaticky si Vás přebere tradiční Dodavatel RWE, E.ON nebo Pražská plynárenská, kteří mají povinnost Vám v takovém případě dodávat po dobu nejdéle 6 měsíců* plyn za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem. Během této doby je potřeba vybrat si nového Dodavatele a zajistit si u něj odběr zemního plynu.

*Dodávky plynu platí pouze pro zákazníka, jehož spotřeba plynu za posledních 12 měsíců nepřesáhla 60 tisíc m3.

 

Má cenu kvůli pár korunám měnit dodavatele zemního plynu?

Zemní plyn se postupem času stal součástí většiny domácností. Vytopený baráček, teplou vodu a uvařenou večeři dnes bereme každý jako samozřejmost. V případě plynu se nejedná pouze o sezonní úsporu, jak se někteří z nás milně domnívají, ale o dlouhodobé snížení provozních nákladů domácnosti. Nový Dodavatel nám kromě příznivé ceny za spálený odebraný zemní plyn může nabídnout i lepší služby v podobě elektronického ročního vyúčtování. Příjemné jsou i věrnostní bonusy pro stálé zákazníky, telefonní linka, na kterou se dovoláte do 2 minut, a takto bychom mohli pokračovat. V případě zemního plynu se nebavíme o útratě v řádu desítkách korun, ale o tisících korunách ročně.  S rostoucí spotřebou zemního plynu i přímo-úměrně stoupá úspora za odebraný zemní plyn.

 

Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem plynu?

Distributor zemního plynuje společnost, která se stala držitelem licence na distribuci zemního plynu, provozuje distribuční soustavu v daném území a zajišťuje tak transport plynu ze zásobníku plynovodem do Vaší domácnosti. Jde tedy o transport i údržbu tohoto spojení. Distributora nelze změnit, je dán územní rozlohou.

Dodavatel zemního plynu je na rozdíl od Distributora společnost, od níž kupujete samotnou dodávku zemního plynu, coby komoditu. Každý klient má možnost vybrat si svého Dodavatele. Smlouvu lze uzavřít s jakýmkoliv Dodavatelem a distributor má povinnost plyn přes svou distribuční síť propustit.

 

Z čeho se skládá cena plynu?

Cena plynu se skládá z regulované složky (přeprava a distribuce plynu, služby operátora trhu), které stanovuje Energetický regulační úřad, a z neregulované složky ceny za energii plynu, která v sobě zahrnuje samotnou dodávku komodity plynu, cenu za strukturování dodávky plynu (vyrovnávání sezónních výkyvů, uskladněním plynu v zásobnících na plyn) a obchodní marži Dodavatele. Regulované ceny jsou pevné a neměnné, jejich výši nemůže zákazník žádným způsobem ovlivnit. Naopak neregulovanou složku ceny, která tvoří až 70 % výsledné ceny dodávky zemního plynu, může zákazník ovlivnit právě volbou svého nového Dodavatele.

 

Dojde před zahájením dodávky plynu k výměně plynoměru?

Standardně ne. Změna Dodavatele zemního plynu není podmíněna výměnou plynoměru. Plynoměr je majetkem distributora daného území, ve kterém se odběrné místo nachází. Před zahájením odběru zemního plynu Váš distributor udělá odečet a tento stav nahlásí jako koncový u stávajícího Dodavatele a zároveň jako počáteční u Dodavatele nového. Pro zpětnou kontrolu je dobré si tento stav taktéž někam zapsat na papírek. K demontáži může dojít např. stářím či opotřebením, tak se děje zhruba jednou za 10 let.

 


Porovnejte nabídku s dalšími dodavateli

Získejte levnější elektřinu
a ušetřete až 75% z běžné ceny!