Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Hypotéky: Banky se předhání v akčních nabídkách, vyplatí se je srovnat

11.7.2015

V reakci na vývoj posledních dnů na trhu hypoték i dokončení návrhu novely zákona o spotřebitelském úvěru banky nabízejí různé akční nabídky. Jak se v záplavě nabídek zorientovat a vybrat správnou hypotéku? Pomůže třeba rychlé online srovnání.

  hypotéka   Srovnat hypotéky

půjčka-úvěr   Srovnat půjčky

Hypotéky: Banky se předhání v akčních nabídkách, vyplatí se je srovnat
3 minuty čtení
Hypotéky

V připravovaných legislativních změnách lidé asi nejvíc uvítají změny týkající se předčasného splácení hypotéky. Ministerstvo financí chce bankám nařídit, aby svým klientům umožnily splatit bez jakýchkoli sankcí jednou ročně až pětadvacet procent úvěru, i mimo termín fixace.

Dnes si banky za předčasné umoření dluhu účtují pět procent ze splacené částky za každý rok, který zbývá do konce fixace. Výjimkou je nyní Air Bank, která svým klientům umožňuje předčasné splacení hypotéky zdarma - pokud to ovšem je opravdu splacení, nikoli refinancování.

S akční nabídkou přichází i Hypoteční banka, která nabízí slevu z úrokové sazby ve výši 0,10 %, a to v případě, že klient odešle orientační propočet z aplikace mobilní Modelovka do Banky. I Česká Spořitelna zareagovala na červnové navýšení úroků dvou největších bank, a to tak, že ke všem nově sjednaným hypotékám s osmiletou fixací nabídla garantovanou úrokovou sazbu 1,99 %.

S akčními nabídkami hypoték jako by se roztrhl pytel, každá banka si chce totiž přirozeně ukrojit svůj tržní podíl. Jaké akce se tedy chytnout a k čemu přihlížet při rozhodování? „Nehledě na akční nabídky, nesmíme zapomínat na to, že podstatnou roli mají stále konkrétní parametry úvěru, tedy splatnost, fixace, druh nemovitosti, LTV, příjmy, pojištění atd.,“ říká Libor Coufal z Porovnej24.cz. Nejsnadnějším způsobem, jak najít nejvhodnější hypotéku je tak rychlé online srovnání, kdy na základě zadaných parametrů najdete nejlepší nabídku na bankovním trhu. Na Porovnej24 navíc můžete zjistit i šanci na získání hypotéky.

Mohlo by vás zajímat

thumb
Finanční nezávislost, aneb jak uniknout osmihodinové pracovní době
25.2.2020

Představte si pondělní ráno, kdy se nemusíte stresovat odchodem do práce. Posnídáte na balkoně a sledujete, jak lidé dobíhají tramvaj a snaží se přijít včas do zaměstnání. Vy si v klidu dopijete kávu a začnete si plánovat váš den, sestávající z činností,…

thumb
Developerské projekty Praha, aneb aktuální přehled nejnovějších možností bydlení
24.2.2020

Uvažujete o vlastním bydlení a toužíte po domově, který v sobě kombinuje nejmodernější prvky a jehož zdi voní novotou? V tom případě zvolte čerstvě dostavěnou nemovitost, anebo dům či byt, který je natolik nový, že ještě ani fyzicky neexistuje. Jaké…

thumb
Kam za nejlepšími termálními prameny, aneb dopřejte si zasloužený relax
20.2.2020

Únor a březen nejsou zrovna nejoptimističtější měsíce. Pohodové vánoční svátky jsou už dávno pryč, v zaměstnání je práce až nad hlavu a do léta je ještě daleko. Člověk by uvítal všemi deseti, kdyby mohl na chvíli uniknout každodenní rutině a načerpat nové…

thumb
Pojištění odpovědnosti realitních makléřů
18.2.2020

Činnost realitních zprostředkovatelů bude od 3. 3. 2020 přísněji regulována. V platnost vejde zákon č. 39/2020 o realitním zprostředkování, ukládající makléřům povinnost mít uzavřené pojištění odpovědnosti.