Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Jak porovnat a sjednat cestovní pojištění

Jak porovnat a sjednat cestovní pojištění
12 minut čtení
Nezařazeno
18.9.2013

Nastavte si pojištění dle Vašich potřeb. Stačí zaškrtnout a vše se přepočítá automaticky.

1. Zadejte kam, kdy a s kým jedete

Kam jedete: Stačí zadat nejvzdálenější cílovou zemi. Pojistka automaticky platí na všechny země v daném regionu. Standardně se dělí na Evropu/svět bez USA/ celý svět s USA. Pokud tedy plánujete cestu po Evropě, jako cílovou zemi můžete zvolit například Francii, pokud plánujete cestu kolem světa, zvolte „Spojené státy americké“.

Jelikož jednu zemi mohou pojišťovny počítat do Evropy nebo i světa (například Rusko, Egypt atd.), vyžadujeme zadat konkrétní zemi, tak aby byla Vaše pojistka co nejlevnější v souladu s naší filosofií. Územní platnost Vaší pojistky je vždy uvedena ve smlouvě.

Kdy jedete: Vyplňte datum odjezdu a datum návratu z Vaší cesty. Pojištění je možné sjednat i s okamžitou platností, pojistit se tak můžete klidně až v den odjezdu.

Pokud jste již na Vaší zahraniční cestě a na pojištění jste zapomněli nebo jste se rozhodli zůstat déle a potřebujete pojistit další dny, jednoduše odškrtněte volbu „Nyní se nacházím na území ČR“. Ve srovnání získáte pouze nabídku pojišťoven, které umožňují uzavřít smlouvu i ze zahraničí. Jako den odjezdu v tom případě zadejte požadované datum počátku pojištění (nelze se pojistit zpětně).

S kým jedete: Zadejte počet pojišťovaných osob a jejich věk. Volbou “všichni jsou z jedné rodiny” získáte u některých pojišťoven rodinnou slevu. Tuto položku zaškrtněte, pouze pokud cestují rodiče a jejich děti. V případě, že cestují i další osoby (např. strýc, babička aj.), nelze rodinnou slevu využít.

2. Vyberte, jaké sportovní aktivity plánujete provozovat

Rekreační sportovní činnost, mimo zimní sporty, je vždy ceně. Volitelně lze připojistit zimní sporty, rizikové sporty a organizovanou sportovní činnost. Pokud se pojistná událost stane při sportovní činnosti, pojišťovna bude zkoumat, zda byla konkrétní aktivita pojištěna. Výčet aktivit je uveden v detailu produktu u každé pojišťovny. Jiné než rekreační sporty lze připojistit zaškrtnutím dané volby na prvním kroku formuláře.

Rekreační sport: Provozování rekreačních sportů je pojištěno ve všech variantách pojištění v ceně. Do této skupiny patří méně rizikové sporty provozované na rekreační úrovni, jako např. turistika, cykloturistika, plavání, plážový volejbal aj. Dále do rekreačních sportů většinou náleží krátkodobé plážové adrenalinové aktivity, které si pojištěný zakoupil přímo na pláži od místního poskytovatele služeb tj. např. jízda na banánu, jízda na vodním skútru, vodní lyžování, potápění s instruktorem apod.

Zimní sporty: Provozování sportů spadajících do této kategorie je nezbytné připojistit. Obvykle zahrnuje sjezdové lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a trasách, běh na lyžích, bruslení, rychlobruslení, krasobruslení, jízdu na bobech, skibobech a sportovních saních.

Rizikový sport: Provozování sportů spadajících do této kategorie je nezbytné připojistit. Obvykle zahrnuje alpinismus, Via Ferrata, vysoké lanové překážky, vysokohorská turistika od 3.000m n.m. do 5.000m n.m.; rafting od 3. stupně obtížnosti a jiné sjíždění divokých řek od 3. stupně obtížnosti; parasailing, parašutismus, závěsné létání, paragliding a jiné létání všech druhů; jachting, plachtění a windsurfing; speleologie; přístrojové potápění; akrobacie a skoky na lyžích, akrobatický rock and roll, skateboarding; bojové a kontaktní sporty, motorové sporty na sněhu, ledu nebo vodě, motoristické a letecké sporty všech druhů, létání balonem, jízda na koni a jiné obdobné nebezpečné sporty. Do této kategorie obvykle spadá i profesionálně provozovaný jakýkoli druh sportu.

Organizovaný sport: Provozování sportů spadajících do této kategorie je nezbytné připojistit. Do této kategorie spadají veřejně organizované sportovní soutěže, zápasy nebo závody v jakémkoli druhu sportu.

Nepojistitelné sporty: Pokud by se Vám stal úraz při vykonání sportů z kategorie nepojistitelných, pojišťovna škodu nehradí (pokud by se Vám cokoliv stalo mimo vykonávání těchto sportů, pojišťovna standardně peníze vyplatí). Mezi nepojistitelné sporty jsou často zahrnuty skoky na laně, canyoning, lyžováni a snowboarding mimo vyznačené sjezdovky a trasy, skialpinismus, vysokohorská turistika nad 5.000 m n.m., výpravy nebo expedice do míst s extrémními klimatickými nebo přírodními podmínkami nebo rozsáhlých neobydlených oblastí jako poušť, otevřené moře, polární oblasti apod.

O tom, zda jste u dané pojišťovny na konkrétní sportovní aktivitu pojištěni, se vždy přesvědčte v „detailu“ produktu na srovnání u každé pojišťovny.

3. Vyberte, na co chcete být pojištěni

Pojištění léčebných výloh: Automatická součást pojištění. Pojišťovna uhradí náklady spojené s ošetřením v důsledku úrazu nebo nemoci. Například ambulantní lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, zákroky a operace, předepsané léky, přepravu do nejbližšího vhodného zařízení. Pojištěny jsou také náklady na repatriaci pojištěného.

Pojištění asistenčních služeb: Automatická součást pojištění. Předmětem pojištění jsou prokazatelné náklady a služby například na vyslání opatrovníka, předčasný návrat, náklady vzniklé zmeškáním odjezdu veřejného dopravního prostředku, náklady na právní pomoc v zahraničí, náklady vzniklé ztrátou cestovních dokladů, zachraňovací náklady a zprostředkování finanční pomoci pojištěnému.

Součástí je nonstop asistenční linka, její číslo naleznete na asistenční kartičce k Vašemu pojištění, kterou Vám pošleme emailem. Asistenční službu můžete využít vždy, když potřebujete v zahraničí pomoct nebo poradit. Samozřejmostí by měla být komunikace v rodném jazyce, tlumočení po telefonu, poskytnutí finančních záruky za lékařské ošetření a turistické informace.

Úrazové cestovní pojištění: Volitelná součást pojištění. Pojišťovna Vám zaplatí peníze jako „bolestné“ v případě úrazu. Platí pro trvalé následky úrazu, úmrtí pojištěné osoby úrazem či při hospitalizaci pojištěného.

Pojištění zavazadel: Volitelná součást pojištění. Pojištěny jsou osobní věci a zavazadla, pro případ jejich poškození či zničení živelnou událostí, nehodou nebo jejich odcizení. Pojištění se často nevztahuje na peníze, ceniny, cennosti, elektroniku, věci umělecké hodnoty a sbírky, věci sloužící k výdělečné činnosti a další předměty podle pojistných podmínek pojišťovny.

Pojištění odpovědnosti za škodu: Volitelná součást pojištění. Pojištěna je odpovědnost za škodu, která vznikne během pobytu v zahraničí. Pojistnou událostí je škoda vzniklá na zdraví a na věci. Pojistná ochrana se nevztahuje na škody vzniklé pojištěnému nebo osobám blízkým.

Pojištění stornopoplatků zájezdu: Volitelná součást pojištění. Předmětem pojištění jsou nevratné náklady, které vznikli pojištěnému za úhradu vynaložených stornovacích poplatků za neuskutečněný zájezd nebo služby u cestovní kanceláře, cestovní agentury, dopravní společnosti nebo ubytovacího zařízení.

Náhradu od pojišťovny dostanete pouze v případě, pokud zájezd zrušíte z důvodu onemocnění, úrazu, úmrtí v rodině, výpovědi ze zaměstnání nebo pokud byl Váš majetek poškozen živelnou událostí nebo trestnou činností.

4. Vyberte si výši krytí (vyšší / nižší)

Výše krytí se týká pojištění léčebných výloh a některých doplňkových pojištění, tj. pojištění úrazu, pojištění odpovědnosti za způsobené škody a pojištění zavazadel. Zvolená výše krytí ovlivňuje limit, tj. horní hranici plnění pro jednotlivá rizika. Pojišťovna hradí náklady maximálně do sjednaného limitu. Náklady nebo náhradu škody na uvedený limit si hradíte sami.

Maximální limity plnění za jednotlivá rizika jsou přehledně uvedeny ve srovnávací tabulce.

5. Jak sjednat

Poté co vyberete výši krytí a požadovaná doplňková pojištění, zvolte „vybrat“ u konkrétní nabídky. Pak už stačí jen vyplnit údaje nutné pro vyhotovení smlouvy a vybrat typ platby: ihned online (např. platební kartou) nebo později (částku/ číslo účtu/ variabilní symbol platby pošleme emailem).

Nic nepodepisujete, nikam nechodíte. Stačí zaplatit a pojistka je platná. Smlouvu a asistenční kartičku k Vašemu pojištění obdržíte ihned na email.

6. Kdy je smlouva platná

Smlouva je platná od okamžiku odeslání platby, u některých pojišťoven je však rozhodující až okamžik jejího doručení. O doručení platby Vás budeme vždy informovat prostřednictvím emailu a SMS. Zaplatit lze ihned online nebo později převodem na základě platebních instrukcí, která Vám zašleme emailem. Pro rychlejší proces doporučujeme online platbu (platba je na náš účet doručena okamžitě).

Nic nepodepisujete, nikam nechodíte. Stačí zaplatit a pojistka je platná. Smlouvu a asistenční kartičku k Vašemu pojištění obdržíte ihned na email. Vytiskněte si asistenční kartičku nebo si uložte do telefonu číslo na asistenční službu a můžete vyrazit na dovolenou.

Pojišťovna Cestovní pojištění je platné od okamžiku
Allianz Odeslání platby
AXA ASSISTANCE Odeslání platby
ERV Odeslání platby
Maxima pojišťovna Odeslání platby
Union pojišťovna Odeslání platby
UNIQA Odeslání platby
Wüstenrot Odeslání platby
AIG Doručení platby
Česká podnikatelská pojišťovna Doručení platby
Generali Doručení platby
Slavia Doručení platby

 

Mohlo by vás zajímat

thumb
Zelená karta, aneb co nutně potřebujete vědět o tomto dokumentu
11.10.2019

Pro spoustu řidičů je zelená karta jen mlčenlivý společník, který se nenápadně krčí v přihrádce na dokumenty a po kterém sáhnou jen jednou za čas. Co byste však o této kartě měli vědět, abyste se vyhnuli pokutě? Zelená karta je důkazem o tom, že máte…

thumb
Hypotéka pro manžele: co si pohlídat a zařídit, když žádáte společně
10.10.2019

Sníte o tom, že dáte sbohem nájmu a konečně se nastěhujete do vlastního? Mnoha párům či mladým rodinám stojí v cestě za vlastním bydlením vysoké ceny nemovitostí a přísné podmínky hypoték. Jaká specifika má společná hypotéka, tzn. když žádáte společně s…

thumb
Prasklé čelní sklo: co dělat, když se vám na silnici přihodí tato situace
9.10.2019

Řidiči, kteří to zažili, to popisují jako směsici šoku a následné úlevy - ozve se rána a řidič poplašeně zjišťuje, co se stalo. Poté si ulehčeně oddychne, že to odneslo „jenom“ sklo. Odlétnutý kamínek většinou na čelním skle zanechá nepěkný defekt ve…

thumb
Nabourané auto na parkovišti: co v takovém případě dělat a kdo zaplatí škodu?
8.10.2019

Jdete si z nákupního centra, nesete si k autu tašky napěchované nákupem a pochvalujete si, jak výhodně jste nakupili. Najednou vaše oči zažijí šok - povrch vašeho automobilu je nehezky poškrábaný. Veškerá radost z levně nakoupeného másla je tatam. Co teď?…