« zpět na výpis článků

Když jsou Češi spokojení se svou hlavní bankou, nastal čas banku změnit

Čtyři pětiny Čechů jsou spokojeni se službami své hlavní banky. Sedm z deseti oslovených lidí neuvažuje o změně. „A to je právě problém. Prostým porovnáním poplatků za bankovní služby by mnozí klienti zjistili, že ve své bance platí za služby podstatně více, než za stejné služby platí jiní,“ říká manažer Porovnej24.cz Zbyněk Laisek.

účty

 

Průzkum agentury SC&C pro Českou bankovní asociaci pokračuje. Podle něj z třetiny lidí, kteří by banku nejspíš změnili, by to učinila jen čtyři procenta. Na spokojenost Čechů s jejich bankou má údajně největší vliv důvěryhodnost českých bank, plnění slibů, které banka dala, a vstřícnost personálu, ale také poskytovaná kvalita služeb, silné zázemí a stabilita.

TIP: Porovnejte si bankovní účty na Porovnej24.cz

„Ze zkušeností s klienty našeho serveru vyplývá, že lidé se nejvíce zajímají o to, kolik za bankovní služby zaplatí a pak to, nakolik jsou služby banky dostupné online a i fyzicky. Cena však hraje prim. Je rozdíl, jestli za měsíc bance zaplatíte za provoz účtu několik stovek, anebo desítky korun,“ říká Zbyněk Laisek.

Podle průzkumu je pro klienty bank nejdůležitější důvěryhodnost banky a plnění slibů. Velkou roli hraje také silné zázemí a stabilita banky. Více než dvě třetiny klientů českých bank v průběhu posledního roku neuvažovaly o tom, že by změnily svoji hlavní banku, nebo že by začaly využívat ještě další bankovní ústav. Pro třetinu byl hlavním důvodem nedostatek času, pětina pak uvedla, že obecně mezi bankami nevidí velký rozdíl. Každého desátého klienta pak jeho stávající banka dokázala natolik motivovat, že se rozhodl u ní zůstat.

„V případě, kdy se klient rozhodne změnit banku, nebo od ní dostat lepší podmínky, by měl začít na našem online srovnávači. Na něm jsou aktuální ceny i přehledná nabídka bank u bankovních účtů, karet, ale třeba i podmínek u úvěrů. Člověk si minimálně udělá představu, kolik ho stojí jeho stávající banka a jaké ceny má konkurence,“ upřesňuje Laisek.

Další tematické články: běžné účty, spořící účty

 

Další článek: Bankovní služby začínají u bankovního (běžného) účtu »