Menu

Letní pneumatiky vám v zimě zkrátí výplatu pojistného

article big
2 minuty čtení
Užitečné informace pro povinné ručení
5.12.2014

Mráz a sníh jsou častou příčinou dopravních nehod. Obzvlášť při jízdě na letních pneumatikách. A pokud pojišťovna prokáže, že nehoda souvisela s letními pneumatikami, může vám zkrátit pojistné plnění.

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

  havarijní pojištění   Srovnat ceny havarijního pojištění

Nicméně, pokud pneumatiky s nehodou nijak nesouvisely, a došlo by k ní i se správnými pneumatikami, pojišťovna výplatu pojistného plnění nezkrátí.

Kdy je nutné přezouvat?

Motoristé jsou povinni vybavit svůj vůz zimními pneumatikami od 1. listopadu do 31. března. A to za předpokladu, že to vyžadují momentální podmínky, jako sníh a led na vozovce. Výjimkou jsou úseky označené značkou Zimní výbava, kde jsou během tohoto období vždy vyžadovány - jinak řidiči hrozí bloková pokuta až 2 500 korun.

Výkon letních pneumatik je výrazně slabší už při teplotě 7 °C a nižší. Zimní pneumatiky jsou z měkčího materiálu a lépe přilnou k vozovce. Odlišný je i dezén a drážkování, které vůz v horších podmínkách lépe vedou a odvádějí srážky na silnici. Důležité jsou hlavně při náledí.

Češi sice nechávají zimní přezutí na poslední chvíli, ale jak vyplývá z poznatků pojišťoven a z výsledků kontrolních akcí policie, většina řidičů s prvním sněhem nakonec přece jenom schová letní pneu do garáže.

A pokud si nejste jistí ani na zimních pneumatikách, doporučujeme školu smyku a kvalitní povinné ručení a havarijní pojištění.

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75% z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Spořící účty
Úrokové sazby spořicích účtů v roce 2018 porostou
16.11.2017

Zdá se, že je konec titěrným úrokovým sazbám, kterými banky v současné době odměňují uložení peněz na spořicích či běžných účtech. Úrokové sazby spořicích účtů se v roce 2018 dočkají růstu, tudíž vaše úspory budou zhodnoceny lépe. Guvernér České národní…

thumb
Spoření
Finanční rezerva — proč byste ji měli mermomocí chtít mít
14.11.2017

Ruku na srdce, téma spoření není mezi lidmi zrovna populární. Iniciuje představu člověka v omšelém svetru, pojídajícího na večeři krajíc seschlého chleba, aby si poté mohl do prasátka vhodit pár mincí navíc. Ovšem finanční rezerva je mnohem víc, než jen…

thumb
Půjčky
Půjčky s odpuštěním splátek: Příjemný benefit, nebo marketingový tah?
13.11.2017

Na finančním trhu figuruje nepřeberné množství bank a dalších společností, které lidem nabízejí půjčení peněz. Proto není divu, že mezi nimi probíhá boj o potenciální klienty. Poskytovatelé úvěrů zájemce lákají na nejrůznější benefity – nízký úrok, dárek…

thumb
Životní styl
Jak snadno ušetřit na letošní Vánoce až 8000 Kč
9.11.2017

Chtěli byste pro svou rodinu připravit nezapomenutelné Vánoce, ale nedostatek úspor vaše velkolepé plány poněkud brzdí? Dobrou zprávou je, že Vánoce jsou až za měsíc a půl, tudíž čas hraje pro vás. Včasná finanční strategie dokáže zázraky. Ve finanční…