Menu
mobile hero
mBank
 • Patří pod německou skupinu Commerzbank
 • Jedna z nejmodernějších bank u nás, která svými produkty a službami boří zajeté standardy
 • Spíše než na provozování kamenných poboček se soustředí na kvalitní on-line a telefonické služby a provoz mKiosků

Spočítat půjčku

Poslední žadatel: Eva C., České Budějovice Eva včera ve 20:14 sjednala hypotéku
Telefon:
844 777 000
Internet:
 • Nabízí půjčku s 0% úrokem
 • Vyřízení běžných bankovních záležitostí z pohodlí domova

mBank

O společnosti

Tato banka se snaží klientům maximálně usnadnit používání svých bankovních služeb. Její portfolio služeb zahrnuje vedení účtů, poskytování úvěrů, spoření a pojištění. Klienti jsou nadšení hlavně z moderního internetového bankovnictví a mobilní aplikace. Je vhodná hlavně pro mladší lidi, protože podniká ve stylu přímého bankovnictví (minimalizace poboček a umožnění spojit se s bankou množstvím internetových, telefonních a mobilních kanálů). Je součástí německé finanční skupiny Commerzbank.

Dnes objednalo již 5 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat půjčku


Informace

 • Obchodní jméno: mBank S.A., organizační složka
 • Sídlo: Sokolovská 668/136d, Karlín, 186 00 Praha 8
 • Spisová značka: A 58319 vedená u Městského soudu v Praze
 • Telefon: 844 777 000
 • E-mail: kontakt@mBank.cz
 • Internet: www.mbank.cz


Časté dotazy

Lze zkrátit splatnost hypotéky?

Podmínky jsou dány ve smlouvě, nebo ve všeobecných obchodních podmínkách jednotlivých bank. Obecně lze říci, že ano, lze zkrátit dobu splatnosti, ale v ideálním případě v době refixace úrokové sazby, kde se dají nastavit nové podmínky stávajícího úvěru.

 

Je možné převzít hypoteční úvěr?

Ano, pokud nový zájemce o hypotéku bude splňovat podmínky dané banky pro převzetí úvěru.

 

Co to je refinancování hypotéky?

K refinancování hypotéky dochází v momentě končící fixace úrokové sazby. Před tímto koncem je vhodné porovnat nabídku na trhu hypoték a zjistit, zda máte nastaveny nejvýhodnější podmínky právě pro vás. Doporučujeme spočítat na naší kalkulačce, případně se obrátit na naše makléře, kteří vám poradí.

 

Jaké jsou druhy hypoték?

V obecné rovině jsou dva druhy hypoték. Účelová hypotéka určená k bydlení a neúčelová (tzv. americká hypotéka), kde se nezjišťuje účel, ale je dána nemovitost do zástavy k tomuto úvěru.

 

Co je to LTV?

LTV – Loan to Value – poměr úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti udávaný v procentech. Je to údaj, od kterého se výrazným způsobem odvíjí úroková sazba úvěru.

 

Co je to hypotéka?

Hypoteční úvěr definuje Zákon o dluhopisech č. 190/2004 Sb. jako úvěr, jehož splacení včetně příslušenství je zajištěno zástavním právem k nemovitosti, i rozestavěné. Úvěr se považuje za hypoteční úvěr dnem vzniku právních účinků zástavního práva

 

Jak je to s refinancováním hypotéky po uplynutí fixace?

Banky informují klienty před uplynutím konce období, na které je zafixovaná úroková sazba o její změně a nabízejí klientům další období s jinou úrokovou sazbou. Zde je dobré se na tuto změnu připravit a zjistit si, zda nejsou na trhu hypoték výhodnější podmínky i za cenu dalšího dokládání nutných podkladů v případě změny. Ve výsledku se mohou ušetřit až desetitisíce korun ročně. Doporučuji využít našeho srovnávače hypoték a najít optimální službu za pomoci našich vyškolených hypotečních specialistů.

 

Musím mít běžný účet u banky, u níž si beru hypotéku?

Obecně lze říci, že není potřeba mít běžný účet u banky, u které si berete hypoteční úvěr. Je zde ale předpoklad, že pokud si zřídíte účet u stejné banky, kde si chcete vzít hypotéku, dostanete zvýhodnění úrokové sazby např. o 0,5%, což může dělat zajímavou částku v celkové splátce.

 

Co se stane, když nebudu moci hypotéku splácet?

V prvé řadě je potřeba co nejdříve kontaktovat banku a informovat o této skutečnosti. V některých případech je možné najít řešení např. v odkladu splátek, v prodloužení splatnosti hypotéky a tím snížení splátky atd.

 

Lze u hypotéky provést mimořádnou splátku, případně jaké sankce to sebou nese?

Obecně lze říci, že banky mimořádné splátky nemají rády. Jednak je to proto, že mimořádná splátka naruší plynulost toku peněz do banky a jednak proto, že tímto banky přicházejí o budoucí zisk. V drtivé většině si banky účtují poplatek za předčasnou splátku dle platných sazebníků, nebo se u některých bankovních domů lze domluvit již ve smlouvě a zřídit si službu na možnost vložení mimořádné splátky.

 


Nabídka produktů mBank

Nabídka produktů v současné době zahrnuje osobní, podnikatelské a spořicí účty, platební karty, hypotéční úvěry, spotřebitelské půjčky a kreditní karty.V dnešní době mBank zaujímá významnou pozici v českém bankovním sektoru a i přes rostoucí konkurenci nadále zůstává leaderem v retailovém a internetovém bankovnictví.

Získejte výhodnější půjčku a ušetřete na splátkách!