« zpět na výpis článků

Na jaře přibývá srážek se zvěří - máte vhodné pojištění?

Ze statistik vyplývá, že na jaře přibývá střetů se zvěří. Jízda se zvýšenou pozorností je v této době nutností.
A když už ke střetu bohužel dojde, kdo zaplatí škodu na vozidle? Pojišťovna nebo pojistník? Záleží na vašem pojištění. Čtěte dál a zjistěte, jak se nejlépe pojistit.

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

 

Pokud máte sjednáno pouze povinné ručení, hradíte si škodu ze střetu se zvěří bohužel sami. V případě srážky s hospodářským zvířetem můžete vymáhat škodu na jejich majiteli. Při srážce s divokou zvěří se náhrady škody nedovoláte, proto je vhodné mít v povinném ručení připojištění střetu se zvěří.

„Střet se zvěří je příčinou 5 % 
dopravních nehod v ČR.“

Téměř polovina evidovaných nehod z roku 2013 se odehrálo mezi půlnocí a sedmou hodinou ranní. Z jarních měsíců připadlo nejvíce karambolů na měsíc květen. V počtu pojistných událostí vedl Středočeský kraj. S přihlédnutím na statistiky je vhodné si při sjednání povinného ručení vzít připojištění střetu se zvěří.

Již za 365 Kč ročně si můžete k povinnému ručení připojistit střet se zvěří a získat náhradu za poškozené vozidlo i v případě srážky s divokým zvířetem. Připojištění střetu se zvěří doporučujeme každému, kdo nemá uzavřenou smlouvu havarijního pojištění a jezdí častěji na silnicích prvních a nižších tříd, kde je riziko střetu nejvyšší.

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

Další tematické články: povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění

 

Další článek: Statistiky povinného ručení za únor »