« zpět na výpis článků

Porovnej24.cz nabízí přehledné srovnání cen úvěrů na kreditních kartách

Při placení v obchodech Češi čím dál víc používají bezkontaktní platební karty. Porovnej24.cz nabízí aktuálně srovnání kreditních karet nejen podle poplatků, ale i výše úvěru a nákladů na ně. „Přehledně vypsané je najdete na stránkách Porovnej24.cz,“ říká manažer Porovnej24.cz Zbyněk Laisek.

 

Přehled Porovnej24.cz kreditních karet zahrnuje porovnání karet i z hlediska jejich bonusů. Z porovnání automaticky vyplývá, kolik stojí vedení karty měsíčně, jak vysoký je úrok při čerpání úvěru, jak dlouho trvá období, kdy úvěr není zpoplatněn a neběží u něj úroky. Součástí přehledu jsou i informace o výši úvěru a minimální splátce z karty přečerpaných peněz v procentech.

TIP: Porovnejte si výhody kreditních karet na Porovnej24.cz

Češi si uvědomují benefity bezkontaktních plateb, a proto je stále více využívají. Přepočítávání hotovosti na pokladnách se tak již pomalu stává minulostí. Zatímco hotovostní platba může zabrat až několik minut, s bezkontaktní platební kartou svůj nákup uhradíte během několika okamžiků. A je tu ještě jeden bonus, můžete si prostřednictvím karty peníze kdykoli půjčit,“ říká Zbyněk Laisek.

Podle Zbyňka Laiska má používání platebních karet svá jasná pravidla. Pozor je si třeba dávat na dluhy na kartě či kartách. U některých platí držitel karty úroky hned, jindy může minout takzvané bezúročné období, kdy není dluh zpoplatněn, a následně zaplatit nemalé poplatky za čerpání úvěru. Při dodržení těchto dvou zásad je ale možné z platebních karet i mnoho výhod v podobě slev.

Platební karty Češi rádi navíc využívají i v zahraničí. Kartami nejvíce platí v Rakousku, Německu, Polsku a na Slovensku. Například loni v prosinci v zahraničí prostřednictvím karet utratili přes miliardu korun. Zvyšuje se i trend, kdy lidé se nebojí kartou platit v internetových obchodech. Mezi e-shopy jednoznačně vítězí ty britské, v nichž Češi ročně utratí skoro 400 milionů korun,“ dodává Laisek.

TIP: Využijte rychlé online srovnání kreditních karet

Kartou platí skoro devět z deseti Čechů. Celkem je 88 procent Čechů. A podle dat České bankovní asociace popularita plateb kartou v posledních deseti let výrazně stoupá. Největší podíl bezhotovostních plateb tvoří platby prostřednictvím bezkontaktních karet. Ty k úhradě nákupů používají čtyři z pěti Čechů. Podle Zbyňka Laiska z Porovnej24.cz je čím dál vyšší využití platebních karet spojeno i s ústupem vybírání peněz z bankomatů, jež banky většinou nějakým způsobem zpoplatňují.  

Další tematické články: kreditni karta, kreditni karty

 

Další článek: Banky prodlužují platnost platebních karet »