Odchod do důchodu


Spočítejte si, v kolika letech půjdete do důchodu! Přestože se toto téma může zdát velmi vzdálené, není na škodu začít se o zabezpečení na stáří zajímat v dostatečném předstihu. Když budete vědět přesný datum vašeho odchodu do penze, můžete si naplánovat důmyslný plán spoření, abyste na stará kolena netřeli bídu s nouzí. Datum odchodu do penze je ovlivňován několika faktory. Záleží na datu vašeho narození, na tom, zda jste muž či žena a kolik máte dětí. Všechny tyto faktory vezmeme v potaz a vypočítáme vám přesný datum a věk, ve kterém váš důchod započne.

Důchodová kalkulačka – kdy půjdete do důchodu?

Přestože vám odchod do důchodu může připadat jako velmi vzdálené téma, není na škodu se o něj zajímat v předstihu. Zahájením vhodné spořicí strategie můžete ovlivnit, zda budete v důchodu počítat každou korunu, či si naopak užívat stáří plnými doušky. Třeba na Maledivách. Věděli jste, že když se na odchod do důchodu začnete připravovat s mnohaletým předstihem, můžete jít do penze i o milion korun bohatší?
Odchod do důchodu se odvíjí od několika faktorů, jako je například vaše pohlaví, či kolik máte dětí. Svou roli hraje i váš datum narození (například člověk, narozený v roce 1960, se stane penzistou v 64 letech, zatímco ten, kdo se narodil v roce 1990, bude mít odchod do důchodu až v 69 letech). Vypočítejte si váš odchod do důchodu a připravte se na stáří s předstihem! Naše důchodová kalkulačka vám na základě těchto parametrů ukáže přesný datum a věk, kdy půjdete do penze.