Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Odměna za založení účtu – u které banky neodejdete s prázdnou?

article big
7 minut čtení
Běžné účty
28.4.2019

Dumáte nad tím, u jaké banky si založit nový účet? Trochu vás děsí záplava všemožných nabídek a vlastně nevíte, kterou si vybrat? Pokud vám není nějaká instituce vyloženě srdci bližší a vybíráte podle toho, kde vám nabídnou něco navíc, máme pro vás připravených několik tipů. Zjistěte, kde na vás čeká odměna za založení účtu.

Je jasné, že při výběru bankovního účtu hledíte především na poplatky, které za něj zaplatíte (nebo spíš nezaplatíte). Dnes už hodně bank poskytuje účty bez poplatku buď zcela bez podmínek nebo s takovými, které snadno splníte. Jenže proč nevyužít možnosti získat něco navíc. Třeba byste mohli mít nakonec obojí. Účet zdarma i nějakou tu odměnu. O co se může jednat a jaké bonusy mají banky pro své klienty připraveny? Pojďme se na to společně podívat.

Moneta Money Bank – Tom účet

Tom účet od Monety si své příznivce jistě najde. Aby také ne. Můžete si ho založit rychle a jednoduše online, ale samozřejmě i osobně na pobočce. Vedení účtu je naprosto zdarma a bez podmínek, výběry v hotovosti z bankomatů banky taktéž. Máte možnost platit pomocí Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

Už to samo o sobě pro nalákání nových klientů stačí. Banka ale v současné době nabízí i něco navíc. Na nové klienty čeká odměna za založení účtu ve výši 1000 Kč. Stačí si pořídit jejich běžný účet Tom a následně 5x zaplatit kartou. Ale pozor! Akce se nevztahuje na účty založené na pobočkách a platí jen do 30. dubna 2019.

Za doporučení zájemce o Tom účet a dodržení podmínek akce získáte 300 Kč. Doporučit takto můžete až 10 zájemců. Tím pádem si přijdete až na 3000 Kč.

Richee účet

Richee účet je zajímavou konkurencí ostatním běžným účtům. Běžný účet vás nestojí žádné poplatky a pomoc appky Richee si ho snadno a rychle založíte. Velkým plus jsou neomezené výběry z bankomatů zdarma a úroková sazba 1,5 % pro vklady do 300 000 Kč.

Bonus ve výši 300 Kč získáte tak, že si účet založíte online a do pole „promo kód“ vložíte číslo 10078222. Akce je aktivní do 30. června 2019.

Tip! Zajímá vás nejen odměna za založení účtu, ale i další podmínky? Porovnejte si u nás běžné účty a najděte ten nejvýhodnodnější pro vás.

[maxbutton id="28" text="Porovnat běžné účty" ]

ČSOB – Plus Konto

ČSOB sice nenabízí účet zdarma jako samozřejmou věc, ale když si na něj pošlete každý měsíc alespoň 10 000 Kč, také nic neplatíte. Velkou předností je možnost výběru peněz i na pobočkách pošty. Mimo bonusu za založení účtu má pro vás ještě další výhodu. Za placení kartou dostanete body a ty pak vyměníte za dárky nebo slevy v katalogu Světa odměn.

Teď ale k odměně za založení účtu. Jmenuje se Plus Konto odměna 500 Kč a jak je z názvu patrné, získáte bonus 500 Kč. Peníze dostane každý, kdo si na internetových stránkách banky založí účet a nezruší ho dříve, než mu bude odměna připsána. Akce platí až do 31.12. 2019.

To ovšem není to jediné, co vám ČSOB může nyní nabídnout. Do konce dubna dostanete za doporučení nového klienta odměnu 500 Kč, když splníte i další podmínky. Odměnu může získat i nový klient, který do konce akce zaplatí 3x kartou k novému účtu.

mBank – mKonto pro děti

Toto sice není běžný účet pro dospělé, ale možná zrovna chcete založit účet svým ratolestem. mKonto pro děti je naprosto zdarma. Dostanou k němu kartu a mohou vybírat až 3x za měsíc zdarma z jakéhokoliv bankomatu. Rodiče mohou dětem nastavit denní limity plateb a sledovat veškeré pohyby na účtu pomocí mobilní aplikace. Účet je určen dětem od 8 do 15 let, aby se naučily pracovat s penězi, s účtem a spořit. Založíte ho jednoduše na pobočce nebo i online přes své internetové bankovnictví. Smlouvu pak podepíšete v bance nebo u kurýra.

Když budete dětem posílat pravidelné kapesné, připíše vám banka bonus. Ten se může vyšplhat maximálně do výše 300 Kč. Měsíčně na účet přistane částka do 100 Kč. Další odměnu pak získáte zase až za měsíc. Nárok může klient uplatnit na dobu 8 po sobě jdoucích měsíců až do 31.8.2019.

Equa bank – běžný účet

Equa bank se prezentuje tak, že poskytuje běžný účet bez „pekelných poplatků“. Je to opravdu tak. Neplatíte za založení účtu, za jeho vedení, a dokonce ani za výběry z jakéhokoliv bankomatu. Celý účet založíte bez problémů z domova. K účtu můžete současně používat i spořicí účet HIT s úrokem až 1 %.

Equa bank nenabízí přímo bonus za založení běžného účtu, ale za doporučení. Když si na váš popud založí u Equa účet váš známý, získáte odměnu ve výši 100 Kč.

Raiffeisenbank – eKonto

Raiffeisenbank po vás u verze Komplet bude požadovat 129 Kč měsíčně při aktivním využívání (jinak 250 Kč). Verze Smart je zdarma, ale jen při aktivním využívání. Jinak zaplatíte 99 Kč. Jestliže chcete získat vedení účtu zdarma, stačí někoho doporučit a je to.

A jak to udělat? Podělte se se svými blízkými, přáteli nebo obchodními partnery o to, že jste spokojení s účtem u Raiffeisenbank. Pokud si alespoň dvě osoby založí jako noví klienti osobní nebo firemní účet, dostanete odměnu. Vedení svého tarifu zdarma. Když zůstanou u banky více než dva roky, máte vedení zdarma už navždy.

ING spořicí účet

ING nenabízí klasický běžný účet, ale má oblíbený spořicí účet. Založíte ho úplně jednoduše přes internet a během chviličky. Peníze máte kdykoliv k dispozici a neplatíte žádné poplatky. Banka současně nabízí rovnou i možnost investovat do podílových fondů.

V současnosti můžete za doporučení nových klientů získat odměnu. Sdělte svým známým svůj unikátní kód, který najdete ve svém internetovém bankovnictví v sekci zpráv. Dále musíte mít na svém kontu alespoň 5000 Kč nebo investice ve stejné výši. Za to všechno získáte odměnu 500 Kč, když si váš známý založí fondy a 300 Kč za ING Konto.

Mohlo by vás zajímat

thumb
Cestovní pojištění
Ceny pohonných hmot v Evropě + 4 tipy, jak ušetřit při cestě autem do ciziny
18.7.2019

Chystáte se na dovolenou autem a přemýšlíte, zda pořádně natankovat už doma, nebo ušetřit na pohonných hmotách díky tomu, že je načerpáte na zahraniční pumpě? Připravili jsme pro vás aktuální přehled, mapující ceny pohonných hmot v Evropě a přilehlých…

thumb
Kreditní karty
Jak na výběr z bankomatu v zahraničí, aby vás vyšel co nejlevněji?
8.7.2019

Věčné dilema každého cestovatele — jak na dovolené vybrat hotovost, aby se váš rozpočet zbytečně neprohnul kvůli drahým poplatkům. Existuje pár triků, které mají šanci váš výběr z bankomatu v zahraničí výrazně zlevnit. Výše poplatků a tudíž i výhodnost…

thumb
Životní styl
Jak reklamovat zboží v roce 2019 — nenechte se vodit za nos!
3.7.2019

Nakoupit zboží, používat jej několik týdnů či měsíců, poté se rozčílit nad tím, jak se vám sám od sebe zničí a klusat do obchodu pro nový nákup. Máte už tohoto kolotoče plné zuby? Naučte se, jak reklamovat zboží a ušetřit nemalé peníze. Máte na víc! Za…

thumb
Životní styl
Zasklený balkon: 6 tipů, jak jej proměnit v místnost snů
29.6.2019

Když pohledem přejedete přes fasádu bytových domů, některé balkony se lesknou díky skleněné stěně. Uvažovali jste už o tom, že byste z balkonu či lodžie udělali místnost navíc? S čím je potřeba počítat, když chcete zasklený balkon a jak moc se dá s touto…