« zpět na výpis článků

Platební karty využíváme stále více, Porovne24 nabízí jejich srovnání

Při placení v obchodech Češi čím dál víc používají bezkontaktní platební karty. Charakteristickým pípnutím teď platí i malé nákupy. Nabídku bezhotovostních karet doplňují platební aplikace v mobilu aj. Porovnej 24.cz nabízí srovnání kreditních i debetních karet, včetně běžných účtů, k nim se ve většině případů váží.

 

Češi si uvědomují benefity bezkontaktních plateb, a proto je stále více využívají. Přepočítávání hotovosti na pokladnách se tak již pomalu stává minulostí. Zatímco hotovostní platba může zabrat až několik minut, s bezkontaktní platební kartou svůj nákup uhradíte během několika okamžiků.

TIP: Porovnejte si výhody kreditních karet

„Kartou platí skoro devět z deseti Čechů. Celkem je 88 procent Čechů. A podle dat České bankovní asociace popularita plateb kartou v posledních deseti let výrazně stoupá. Největší podíl bezhotovostních plateb tvoří platby prostřednictvím bezkontaktních karet. Ty k úhradě nákupů používají čtyři z pěti Čechů,“ říká manažer Porovnej24 Zbyněk Laisek.

TIP: Prorovnejte si výhody platebních karet na Porovnej24.cz

Podle něj ale i používání platební karty má svá pravidla. Pozor je si třeba dávat na dluhy na kartě či kartách. U některých platí držitel karty úroky hned, jindy může minout takzvané bezúročné období, kdy není dluh zpoplatněn, a následně zaplatit nemalé poplatky za využití možnosti platit na úvěr. Při dodržení těchto dvou zásad je ale možné z platebních karet i mnoho výhod v podobě slev apod.

„Novinkou teď docela je, že lidé čím dál častěji využívají platební karty k placení i menších nákupů, které dříve hradili v hotovosti. Za posledních deset let se průměrná výše bezhotovostní úhrady snížila o 330 korun. Je to dáno pohodlností a rychlostí placení i rostoucím pokrytím bezkontaktních terminálů, které umožňují realizovat platby do 500 korun bez zadání ověřovacího PIN kódu či podpisu,“ říká Zbyněk Laisek.

TIP: Přehled výhod kreditních karet na Porovnej24.cz

Podle něj je to spojeno i s tím, že ustupuje vybírání z bankomatů, jež bývá často nějakým způsobem za určitých podmínek zpoplatněno. Tomu odpovídá i to, že za deset let se podle statistik průměrná částka vybraná z bankomatu zvýšila o 150 korun na současných 3 840 korun.

Další tematické články: kreditni karta, kreditni karty

 

Další článek: Porovnej24.cz nabízí přehledné srovnání cen úvěrů na kreditních kartách »