« zpět na výpis článků

Pojištění auta

Ročně v Česku policie šetří desítky tisíc nehod, které se stanou v silničním provozu. Dopravní policie tedy každých 6 až 7 minut vyjíždí k novému případu. Celková hmotná škoda vzniklá při dopravních nehodách se pak počítá na miliardy. To jsou varovná čísla, která před každého zodpovědného řidiče kladou otázku, zda se nevyplatí uzavřít správné pojištění auta!

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

 

Povinné ručení potřebujete

Povinné ručení neboli zákonné pojištění je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Jedná se o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při provozu vozidla. Jinými slovy, z vašeho povinného ručení se hradí škody, které vy během používání motorového vozidla způsobíte někomu jinému. Na jeho majetku, třeba autě, nebo zdraví. Je ze zákona povinné a v případě havárie, kterou způsobíte, nekryje škody na vašem autě!

Co vše kryje havarijní pojištění?

Havarijní pojištění vám zaplatí škody způsobené při nehodě vaším zaviněním a na vašem autě. Kryje ale také škody způsobené živly (třeba bouřkou a krupobitím), vandalismem nebo krádeží. Pojištění auta poskytuje hned několik společností a můžete tak porovnávat desítky jejich nabídek. Ale jak vybrat tu správnou? Tu, co bude nejlevnější a která splní vaše požadavky?

Snadno si ji najdete na našem kalkulátoru havarijního pojištění, které při sjednání na Porovnej24 v průměru šetří 4 250 Kč. Pojištění si můžete online i uzavřít - bez zbytečného papírování. Veškerou administrativu totiž vyřídíme zdarma za Vás a všechny potřebné podklady vám dojdou obratem emailem a poštou.

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

Další tematické články: povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění

 

Další článek: 5 tipů, které řidičům mohou zachránit život »