« zpět na výpis článků

Porovnání pojištění proti rakovině prsu

V případě diagnózy onemocnění rakovinou prsu nebo pohlavních orgánů dostanete od pojišťovny sjednanou částku. Peníze vám zajistí prostředky třeba na nadstandardní léčbu a kosmetické zákroky nebo nahradí výpadek příjmu.

 

Pro koho je pojištění proti rakovině prsu a pohlavních orgánů určeno?

Pojištění proti rakovině prsu a pohlavních orgánů je produkt určený všem ženám od 18 do 55 let. Pojištění Vám vytvoří dostatečnou finanční rezervu pro případ diagnózy rakoviny. Částku můžete využít na cokoli. Například na moderní protonovou léčbu, kterou zatím zdravotní pojišťovny obvykle neproplácejí.

Srovnání cen pojištění proti rakovině prsu

Na trhu nabízí produkt pojištění rakoviny prsu 4 pojišťovny (ING, AIG, Česká pojišťovna, Generali). Cena pojištění se mění v závislosti na vstupním věku pojištěné ženy. Čím je žena starší, tím vyšší bude měsíční pojistné. Na Porovnej24.cz vám nově nabízíme možnost srovnat ceny a podmínky těchto pojišťoven.  

Jak objednat online po internetu smlouvu o pojištění rakoviny prsu?

For YouVedle porovnání pojištění proti rakovině prsu si můžete smlouvu uzavřít online po internetu. Pokud vyplníte Váš rok narození, ukážeme vám přesnou konečnou cenu pojištění. Zvolte sjednat pojištění online a vyplňte údaje nutné pro vyhotovení smlouvy. Smlouvu a platební pokyny dostanete obratem na email. Pak už stačí pouze zaplatit a pojistka je platná. Nic nepodepisujete, nikam nechodíte, nic neposíláte. Vše vyřídíte rychle a jednoduše po internetu, bez nutnosti prohlídky lékaře a dokládání zdravotního stavu.

Při porovnávání se zaměřte nejen na cenu, ale zejména na pojistnou částku (tj. sumu peněz, kterou od pojišťovny obdržíte v případě pojistné události). Například  pojišťovna ING nabízí pojištění proti rakovině prsu na částku 750 000 Kč za cenu 200 Kč měsíčně.

Komu hrozí onemocnění rakovinou prsu?

Rakovina prsu je v České republice nejčastějším nádorovým onemocněním u žen, během života postihne každou osmou. Rakovina prsu může být zjištěna v jakémkoliv věku, ale riziko vývoje se zvyšuje s věkem. Přestože existuje řada rizikových faktorů jako dědičnost, kouření, alkohol, nadváha, pasivní životní styl a špatná výživa, riziko rakoviny prsu nelze úplně vyloučit nikdy.

Jak se bránit rakovině prsu?

Žádná účinná prevence předcházející vzniku rakoviny prsu bohužel není. Dodržováním základních pravidel aktivního životního stylu a správné životosprávy však můžete riziko až několikanásobně snížit.

Pouze včasnádiagnóza rakoviny prsu umožňuje úspěšnou léčbu, jedinou ochranou jsou tak pravidelné prohlídky.

Ženám od 20 let věku se proto doporučuje:

  • Samovyšetření prsu jednou měsíčně
  • Lékařské vyšetření prsu každé tři roky

Ženám od 40 let se doporučuje:

  • Samovyšetření prsu jednou měsíčně
  • Lékařské vyšetření prsu jednou ročně
  • Rentgenologické vyšetření prsů (mamografie) jedenkrát za dva roky 

Jaká jsou stádia onemocnění rakovinou prsu?

  1. Časné stádium rakoviny prsu charakteristické neinvazivním nádorem (nešíří se do okolí). V tomto stádiu není rakovina rozpoznatelná pohmatem jako bulka v prsu, nádor může být nalezen pouze při mamografickém vyšetření.
  2. Invazivní stádium karcinomu prsu je charakterizováno šířením nádoru do okolí. V tomto stádiu může být nádor objeven i samovyšetřením prsu.
  3. Metastatické stádium rakoviny prsu, kdy se nádor šíří (metastazuje) do dalších oblastí těla. Toto stadium onemocnění je charakteristické náročnou léčbou.

 

Další tematické články: pojištění, životní pojištění