« zpět na výpis článků

TRIGLAV pojišťovna se mění na DIRECT

Direct pojišťovna se stala jednou z mála pojišťoven, která je ve stoprocentním vlastnictví ryze českého majitele. Nyní se chce zaměřit na jednoduchý a srozumitelný přístup a nové produkty.

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

  havarijní pojištění   Srovnat ceny havarijního pojištění

  cestovní pojištění   Srovnat ceny cestovního pojištění

 

DIRECT se vrací jako plnohodnotná pojišťovna, jejíž pojištění si nyní lidé i firmy mohou sjednat tradičními cestami – přes pobočky, makléře a on-line kanály. DIRECT přichází s koncepcí „pojišťovny pro lidi“ založené na přátelském přístupu. Svým klientům navíc chce poskytnout svobodu pojištění kdykoli ukončit.

DIRECT se na český trh v roce 2015 vrací s novým konceptem. Jde o vícekanálovou pojišťovnu, jež nespoléhá pouze na on-line prodej, ale využívá i další kanály jakou jsou pojišťovací makléři a vlastní pobočky. Základní platformu představovala akvizice Triglav pojišťovny (dokončená v červnu 2015).

Pojišťovnu DIRECT od roku 2014 intenzivně připravoval tým Pavla Řeháka. „Rozhodli jsme se s partnery, že chceme mít možnost změnit poměry v pojišťovnictví a na základě vlastních zkušeností z finančních služeb vytvořit takovou pojišťovnu, kterou budeme schopni kdykoliv s čistým svědomím doporučit svým nejbližším, zkrátka pojišťovnu, v níž věříme, že to jde i jinak. Pojišťovnu, která bude rychlá, jednoduchá, spolehlivá a hlavně přátelská,“ vysvětluje základní myšlenku Pavel Řehák, předseda představenstva DIRECT pojišťovny.

Myšlenku osobního přístupu chce DIRECT pojišťovna podpořit i svým Klientským centrem, kde na telefonní lince 221 221 221 budou dostupní vždy lidé a ne automaty. Snaží se i o férový přístup v podobě možnosti pojištění kdykoliv ukončit.

Dalším bodem filozofie DIRECTu je, aby produkty byly jasné, psané lidskou řečí, s vynikajícími parametry. Příkladem je nové cestovní pojištění, které má ve všech variantách neomezené limity v pojištění léčebných výloh.

Aktuálně DIRECT pojišťovna připravuje projekt tzv. inovačního centra, v jehož rámci bude na vývoji dalších produktů a služeb spolupracovat s veřejností, která o to projeví zájem.

Na Porovnej24.cz si od DIRECT pojišťovny můžete porovnat například povinné ručení nebo havarijní pojištění.

Další tematické články: povinné ručení, havarijní pojištění, cestovní pojištění

 

Další článek: Skupina Wüstenrot hledá strategického partnera pro svou pojišťovací část »