« zpět na výpis článků

Pověst dodavatele energie je stejně důležitá jako jeho ceny

„V posledních měsících zkrachovalo hned několik menších obchodníků dodávajících elektřinu a plyn. Mezi hlavní důvody patří špatné obchody, nedostatek peněz na záruky či podvodné jednání. Kvůli situaci na trhu hrozí, že budou končit další,“ říká analytička trhu s cenami energií Porovnej24 Jitka Horychová.

spoření

 elektřina  Srovnejte ceny elektřiny    plyn  Srovnejte ceny plynu

 

Změna dodavatele energie nemůže být nikdy zrealizovaná jen na základě nejnižší ceny. Na trhu s energiemi se pohybují dodavatelé, kteří nedokáží dodávat elektřinu nebo plyn stabilně. V říjnu zkrachovala Česká energie ze skupiny CE Group podnikatele Ladislava Drába. Následovala ji ST Energy, které kvůli neplacení vypověděla smlouvu největší distribuční společnost ČEZ Distribuce. A nyní oznámila konec dodávek i společnost Eco Power Energy kdysi mocného ruského podnikatele Vladimira Ermakova. Již loni v červnu pak Energetický a regulační úřad odebral kvůli podvodnému jednání licenci firmě EPK Trade.

TIP: Porovnejte si ceny dodavatelů plynu na Porovnej24.cz

„Konec hned tří dodavatelů v rozmezí čtvrt roku je na české poměry nevídaný. Před touto vlnou došlo k poslednímu krachu na jaře 2015. I toto je potřeba brát v úvahu při rozhodování o tom, že změním svého stávajícího dodavatele. Správnou změnou dodavatele energií peníze vždy ušetříme, ale při výběru je třeba zohledňovat i sílu dodavatele a jeho pověst,“ vysvětluje Jitka Horychová.

Velcí hráči již cítí na trhu s energiemi příležitost. Problémy některých firem zaznamenávají a přetahují se o jejich klienty. Anebo je rovnou převezmou od krachující společnosti. Některé firmy již nejsou schopné svým zákazníkům energie ani dodávat. Zákazníci, kterým zkrachuje dodavatel energií, se ale bát nemusí. Přecházejí k takzvanému dodavateli poslední instance − tím je majitel distribuční soustavy na území, kde se klient nachází.

Porovnej24 nabízí možnost sjednat nejlevnější cenu elektrické energie. Samotné srovnání Vám zabere jen pár minut času a veškerou administrativu potřebnou k převodu dodavatele elektřiny vyřídíme zdarma za Vás. Veškeré dokumenty k dokončení převodu dostanete na e-mail. Internetová kalkulačka Porovnej24 porovná ty nejlepší ceny například elektrické energie od RWE, CENTROPOL ENERGY, ČEZ, CORASTA, X Energie, CENTROPOL ENERGY, EP ENERGY TRADING, COMFORT ENERGY, GLOBAL ENERGY, BOHEMIA ENERGY entity a Pražské energetiky. Od těchto dodavatelů u nás dostanete tu nejlepší nabídku. Levněji elektřinu nezískáte ani přímo u těchto dodavatelů. Chcete platit za elektřinu méně? Dostali jste jinou nabídku na levný proud? Srovnejte si snadno Vaše účty s tarify našich partnerů.

TIP: Porovnejte si ceny dodavatelů elektřiny na Porovnej24.cz

Další tematické články: elektřina, ceny energií, srovnání ceny elektřiny

 

Další článek: Jak reklamovat špatně vyúčtovaný odběr energií, radí Jitka Horychová »