« zpět na výpis článků

Povinné ručení 2013, dále zdražuje

Další pojišťovna v řadě oznámila růst cen povinného ručení pro rok 2013.

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

 

Pro rok 2013 bylo avizováno zdražování povinného ručení. Jako první přistoupila ke zvýšení sazeb na začátku roku pojišťovna AXA s 9 % nárůstem cen a pojišťovna ČSOB s 3,6 % růstem cen. Od dubna 2013 následuje další malá a levná pojišťovna. Slavia pojišťovna zvyšuje základní sazby povinného ručení i havarijního pojištění o 6 %.

Pokud chcete na pojištění vozidla ušetřit více, srovnejte ceny povinného ručení a novou smlouvu uzavřete právě teď. Sazby povinného ručení v roce 2013 porostou dále.článek 1707

Dražší pojištění o několik málo stovek korun však běžnému řidiči závidí taxikáři a instruktoři autoškol. Pro ně je povinné ručení drahé už nyní, ceny rostou mnohdy až o několik desítek tisíc korun za rok.

Například pojišťovna Slavia má špatné zkušenosti s vozidly taxislužby, autoškol a autopůjčoven. Pojištění těchto vozidel se pojišťovně v uplynulém roce nevyplácelo. S ohledem na časté nehody tak od dubna 2013 zdražuje pro tuto skupinu vozidel více než 13 násobně. Povinné ručení pojišťovny Slavia se tak pro vozidla taxislužby, autoškol a autopůjčoven stalo úmyslně neprodejným.

Podobné zkušenosti s vozidly taxislužby a autopůjčoven má i pojišťovna AXA, která pro tyto vozy zdražila povinné ručení v únoru 2013 2,5 krát.

Porovnat ceny povinného ručení i pro vozidla taxislužby, autopůjčoven a autoškol můžete na Porovnej24.cz.

Tip Porovnej24.cz: Jak získat porovnání cen povinného ručení pro vozidla taxislužby? Ve formuláři na 1. kroku zadání změňte položku užití vozidla „běžný provoz“ na „vozidlo taxislužby“. Pro vozidla autoškoly zvolte užití vozidla „vozidlo autoškoly určeno k výcviku“ a pro autopůjčovny „vozidlo určeno k půjčování“.

Další tematické články: povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění

 

Další článek: Povinné ručení - kalkulačka vám ušetří tisíce »