« zpět na výpis článků

Povinné ručení zdraží, ale pojišťovny v něm nabízejí více služeb

Mnozí řidiči berou povinné ručení jako nutné zlo a havarijní pojištění jako nadstandard. V obou případech často vybírají pojištění za co nejnižší ceny. To se jim ale podle odborníků nemusí vyplatit. Zvlášť, kdy si mohou před sjednáním pojištění, porovnat nabídku na pojistném trhu.

povinné ručení

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

 

Povinné ručení bude letos zdražovat. Zdražení nejvíce postihne mladé řidiče a pak neukázněné řidiče, kteří často bourají. Nejvíc zaplatí ti, kteří žijí ve městě, jsou mladí a mají silná auta.

„Pokud se povinné ručení chystáte nově uzavřít, anebo ho prodloužit je na místě překontrolovat si konkurenční nabídky. Rozhodující by ale neměla být jenom cena,“ říká analytik pojistného trhu Porovnej24.cz Zdeněk Novák.

Podle něj je dobré se podívat na to, co kromě povinného ručení pojistka obsahuje. Na trhu jsou již i povinná ručení, které z části hradí i škody na vlastním vozidle, které jinak nabízí havarijního pojištění. Pojišťovny přitom k povinnému ručením automaticky nabízejí i asistenční služby v Česku, tak v zahraničí.

TIP: Porovnejte si nejvýhodnější nabídky povinného ručení

„Při sjednávání povinného ručení je také důležité zamyslet se nad výší limitu pojištění. Podle zákona nesmí být limit pojištění nižší než 35 milionů korun při škodách na zdraví a 35 milionů korun při škodách na majetku. Může se to zdát dost, ale jsou situace, kdy ani to nestačí,“ vysvětluje Novák.

TIP: Sjednejte si povinné ručení s vyšším limitem plnění

Na mysli má ty případy, kdy je její viník nehody povinen platit například trvalé následky na zdraví druhému účastníkovi nehody. Podle něj přitom cenový rozdíl mezi tímto základním limitem a limitem vyšším bývá v ceně povinného ručení zanedbatelný. Důležité je podle něj při sjednávání povinného ručení myslet i na detaily. Pokud klienti zavrhnou havarijní pojištění, je vhodné přemýšlet nad různými připojištěními v rámci povinného ručení. Klasikou je například pojištění skel a třeba i pojištění proti srážce se zvěří v případě řidičů žijících v blízkosti lesa. Server Porovnej24.cz nabízím možnost sjednat povinné ručení online. Pomůžeme vám vybrat to nejvýhodnější povinné ručení za rozumnou cenu.

Další tematické články: povinné ručení

 

Další článek: Velký pojišťovací bratr využívá služeb Facebooku »