« zpět na výpis článků

Pozor na falešné pojišťovací agenty

V Česku se objevují případy falešných pojišťovacích agentů. Snaží se vloudit do bytu a přesvědčit pojištěné osoby o nevýhodnosti jejich životního pojištění, které může být naopak výhodné. Vnucují nové, často s nevýhodnými podmínkami. Jak poznat falešné pojišťovací agenty, kterým nejde o spokojenost klientů, ale jen o vlastní prospěch?

  životní pojištění   Srovnat ceny životního pojištění

 

„Dobrý den, jsem z Asociace pojišťoven České republiky…“ začíná hovor, ve kterém se operátorka představí jménem neexistující asociace. Oficiální název asociace pojišťoven je totiž Česká asociace pojišťoven, a to je zásadní rozdíl. Pokud se vám někdo představí variací oficiálního názvu, zbystřete, může se jednat o klamavou obchodní praktiku. Snadno se tak můžete dostat do problémů. 

Hovor pokračuje: „…rádi bychom si s vámi domluvili schůzku a nabídli výhodné životní pojištění.“ Po domluvení termínu se však na schůzce objeví osoba, která se už nepředstaví jako zástupce Asociace pojišťoven České republiky, ale jako pojišťovací agent obyčejné makléřské firmy. Co na tom, že už jedno životní pojištění máte, cílem falešných agentů je sjednat nové, a to i když je pro pojištěného nevýhodné. Přesvědčovat vás o tom budou, dokud nepovolíte, nebo nevykážete agenta z vašeho bytu.

Varujeme všechny, aby nesvolovali k podobným schůzkám, které se jeví jako podezřelé. Ve výsledku vám totiž může zůstat nevýhodné životní pojištění, se kterým proděláte. Doporučujeme ověřit pojišťovacího agenta zavoláním přímo do České asociace pojišťoven, nebo použít srovnávač životních pojištění Porovnej24.cz od Seznam.cz, který je zárukou férového jednání. 

  životní pojištění   Srovnat ceny životního pojištění

 

(zdroj: dTest)

 

Další tematické články: životní pojištění, úrazové pojištění, nejlevnější cestovní pojištění