« zpět na výpis článků

Air Bank přichází s převodem hypotéky i přes internet a telefon

Air Bank začala nabízet svou novou službu Převod hypotéky. Od června si k ní mohli lidé převádět hypotéky na všech 26 pobočkách banky. Nově umožňuje převod hypotéky také kompletně přes internet nebo telefon, bez nutnosti jediné návštěvy pobočky.

  hypotéka   Srovnat hypotéky    půjčka-úvěr   Srovnat půjčky

 

„Pobočky, internet i telefon od začátku považujeme za tři naprosto rovnocenné způsoby, kterými chceme klientům naše služby poskytovat. Mohou nás díky tomu vždy používat tak, jak je to pro ně nejpohodlnější,“ říká Robert Štefl, šéf produktového týmu Air Bank.

Převod hypotéky probíhá přes internet i telefon stejně rychle a jednoduše, jako na pobočce. Konkrétní nabídku získá klient hned po vyplnění žádosti a může ji na dálku podepsat. Všechny potřebné doklady pak nahrává přímo do svého internetového bankovnictví nebo je může bance poslat. Poštou nebo kurýrem následně posílá zpět do Air Bank i dokumenty, které je potřeba úředně podepsat.

Za převod hypotéky si Air Bank nic neúčtuje. Zpracování smlouvy, čerpání peněz i vedení úvěrového účtu jsou tak pro klienta zdarma. Klient platí pouze poplatek katastru nemovitostí za vklad zástavního práva. Také změna výše splátky, všechny mimořádné splátky a dokonce i předčasné splacení hypotéky je zdarma. V případě, kdy by chtěl klient ještě během fixace převést hypotéku do jiné banky, po něm Air Bank může podle smlouvy vyžadovat úhradu nákladů – ale pouze do výše svých skutečných nákladů na fixaci.

Klienti si u Air Bank mohou aktuálně vybrat mezi pevnou úrokovou sazbou 2,1 % s fixací na tři roky a pohyblivou sazbou 2,0 s tříletým stropem. S refinancováním hypoték se Air Bank rozhodla začít kvůli zájmu klientů, kteří museli mít právě kvůli hypotékám stále otevřené účty u jiných bank. V budoucnu ale plánuje spustit i nové hypotéky.

převod hypotéky i přes internet a telefon

Další tematické články: hypotéky, refinancování hypotéky, Půjčka úvěr, fixace hypotéky

 

Další článek: Po prázdninách zřejmě zdraží hypotéku i Česká spořitelna »