Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním

article big
3 minuty čtení
Nezařazeno
5.11.2013

1. Na co jsem pojištěn?

Úrazové pojištění
Úrazové pojištění nabízí standardně tato rizika: smrt úrazem, trvalé následky úrazu, denní odškodné za dobu nezbytného léčení úrazu/ hospitalizace následkem úrazu. Jedná se tak o zajištění, jak název napovídá, pouze pro případ úrazu. Pokud onemocníte, nic od pojišťovny nedostanete. V případě úmrtí z jiné příčiny než úrazu, Vaše rodina zůstane, pokud jde o vyplacené prostředky z pojištění, nezajištěna. 

Životní pojištění
Životní pojištění nabízí možnost kompletní ochrany životních rizik, pojištění pro případ smrti z jakékoli příčiny, nemoci a úrazu. Zároveň můžete zvážit, zda chcete sjednat životní pojištění s garantovanou rezervotvornou spořící složkou a zaplacené pojistné si odečítat z daní.

2. Kolik zaplatím?

Úrazové pojištění
Úrazové pojištění je, oproti pojištění životnímu, levnější variantou. Úrazovou pojistku s dostatečným limitem plnění lze sjednat zhruba od 200 Kč měsíčně, záleží na pojistných částkách a rozsahu.

Životní pojištění
Životní pojistka umožňuje sjednat kompletní ochranu životních rizik, vyjde pak zhruba na 5 násobek ceny úrazového pojištění. V případě sjednání kompletní varianty životního pojištění si tak připravte asi 1 000 Kč měsíčně. Cena se však mění s ohledem na vstupní parametry, požadovaný rozsah a sjednané pojistné částky.

3. Kdy mám zvolit úrazové pojištění a kdy životní pojištění?

Úrazové pojištění
Úrazové pojištění tedy znamená ochranu pouze v případě zranění. Využijte ho, pokud požadujete levnější pojištění, pokud chcete pojistit děti nebo pokud s Vámi z důvodu zhoršeného zdravotního stavu životní pojištění pojišťovna neuzavře.

Životní pojištění
Pokud chcete kompletní ochranu životních rizik, sjednejte si životní pojistku. Zajistíte sebe, své finanční závazky a Vaši rodinu. Pokud chcete životní pojištění s garantovanou rezervotvornou spořící složkou a s možností odečítat zaplacené pojistné z daní, sjednejte si kapitálové životní pojištění.

TIP: Pro menší životní rizika si vytvořte vlastní finanční rezervu.

Mohlo by vás zajímat

thumb
Životní styl
Ekonomická krize 2019: jak se na ni připravit, aby vám ublížila co nejméně
14.1.2019

Světová ekonomika se začíná přehřívat. Každý, kdo aspoň jednou v životě nahlédl do učebnice ekonomie jistě ví, že jednotlivé ekonomické cykly se střídají a období ekonomického růstu nemůže trvat donekonečna. Jaká opatření provést, aby vás ekonomická krize…

thumb
Cestovní pojištění
Jarní prázdniny 2019: termíny v jednotlivých krajích + tipy, jak ušetřit na dovolené
11.1.2019

Zanedlouho dostanou vaše děti příležitost odpočinout si od hodin matematiky a domácích úkolů. Blíží se jarní volno, které pro spoustu rodin znamená jediné – dovolenou na horách. Kdy si vy a vaše děti budete moct užít jarní prázdniny 2019? Na rozdíl…

thumb
Životní styl
Jaké země navštívit, než je zaplaví davy turistů? 5 posledních rájů na zemi
31.12.2018

Také jste si toho všimli? V posledních letech se cestování dostává pod kůži stále více lidem a možná i váš soused z prvního patra, který celý život vyrážel jenom na svou šumavskou chalupu, si letos zaletěl až na Bali. Tento cestovatelský rozmach má však i…

thumb
Životní styl
4 tipy, jak sehnat levné bydlení v Praze
28.12.2018

Hlavní město se v posledních letech stalo destinací, do které se stěhují tisíce lidí jak z menších českých měst, tak i jiných zemí. Zvýšený zájem o bydlení v tomto městě má za následek dramatický růst cen. Plánujete se přestěhovat do Prahy, ale obáváte se…