Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním

article big
3 minuty čtení
Nezařazeno
5.11.2013

1. Na co jsem pojištěn?

Úrazové pojištění
Úrazové pojištění nabízí standardně tato rizika: smrt úrazem, trvalé následky úrazu, denní odškodné za dobu nezbytného léčení úrazu/ hospitalizace následkem úrazu. Jedná se tak o zajištění, jak název napovídá, pouze pro případ úrazu. Pokud onemocníte, nic od pojišťovny nedostanete. V případě úmrtí z jiné příčiny než úrazu, Vaše rodina zůstane, pokud jde o vyplacené prostředky z pojištění, nezajištěna. 

Životní pojištění
Životní pojištění nabízí možnost kompletní ochrany životních rizik, pojištění pro případ smrti z jakékoli příčiny, nemoci a úrazu. Zároveň můžete zvážit, zda chcete sjednat životní pojištění s garantovanou rezervotvornou spořící složkou a zaplacené pojistné si odečítat z daní.

2. Kolik zaplatím?

Úrazové pojištění
Úrazové pojištění je, oproti pojištění životnímu, levnější variantou. Úrazovou pojistku s dostatečným limitem plnění lze sjednat zhruba od 200 Kč měsíčně, záleží na pojistných částkách a rozsahu.

Životní pojištění
Životní pojistka umožňuje sjednat kompletní ochranu životních rizik, vyjde pak zhruba na 5 násobek ceny úrazového pojištění. V případě sjednání kompletní varianty životního pojištění si tak připravte asi 1 000 Kč měsíčně. Cena se však mění s ohledem na vstupní parametry, požadovaný rozsah a sjednané pojistné částky.

3. Kdy mám zvolit úrazové pojištění a kdy životní pojištění?

Úrazové pojištění
Úrazové pojištění tedy znamená ochranu pouze v případě zranění. Využijte ho, pokud požadujete levnější pojištění, pokud chcete pojistit děti nebo pokud s Vámi z důvodu zhoršeného zdravotního stavu životní pojištění pojišťovna neuzavře.

Životní pojištění
Pokud chcete kompletní ochranu životních rizik, sjednejte si životní pojistku. Zajistíte sebe, své finanční závazky a Vaši rodinu. Pokud chcete životní pojištění s garantovanou rezervotvornou spořící složkou a s možností odečítat zaplacené pojistné z daní, sjednejte si kapitálové životní pojištění.

TIP: Pro menší životní rizika si vytvořte vlastní finanční rezervu.

Mohlo by vás zajímat

thumb
Bydlení
7 neotřelých tipů, jak renovovat starý nábytek
21.5.2019

Omrzelo vás mít nábytek z IKEI a vědomí, že tentýž stůl nebo pohovku mají sousedé pod vámi a možná i ti odnaproti? Jestli vám mainstreamový styl vybavení leze na nervy a zároveň nechcete utrácet desetitisíce korun u designových nábytkových firem, oblečte…

thumb
Životní styl
Bezpečné destinace pro letní dovolenou. Kam vyrazit bez rizika?
17.5.2019

Čas dovolených se blíží a vy už možná aktivně listujete katalogy a projíždíte internetové stránky cestovních kanceláří, abyste našli ideální místo, kam letos vyrazit. Při výběru je samozřejmě důležitý komfort, služby, vybavení, cena, ale také čím dál více…

thumb
Životní styl
Jak vybrat auto, aneb co byste rozhodně neměli podcenit
15.5.2019

Už je to tady. Váš starý automobil dosloužil a je čas porozhlédnout se po novějším modelu. Vzrušení nad tím, že začnete navštěvovat autosalony nebo autobazary a porovnávat vozy nejrůznějších modelů a designů se možná mísí s obavami, zda zvolíte správně.…

thumb
Životní styl
12 tipů na nejlepší aplikace do mobilu, které vám usnadní život
10.5.2019

Ano, přiznejme si to na rovinu - dnešní život je v mnoha ohledech těžký. Požadavky se na vás valí ze všech stran, a vy musíte být dokonalým zaměstnancem, manželem a rodičem zároveň, ideálně s všudypřítomným úsměvem na rtech. Naštěstí existují malí…