« zpět na výpis článků

Po prázdninách zřejmě zdraží hypotéku i Česká spořitelna

Po Hypoteční a Komerční bance tak bude ČS třetí, která zvýší úroky z hypoték. K tomuto kroku se zatím ostatní banky nechystají

  hypotéka   Srovnat hypotéky

půjčka-úvěr   Srovnat půjčky

 

Úrokové sazby hypoték jsou stále na svém historickém minimu. V květnu klesla průměrná úroková sazba podle Fincentrum Hypoindexu na nový rekord 2,05 procenta. Sazby se však dle předpokladů odrážejí ode dna. Po Hypoteční a Komerční bance, které své hypotéky zdražily v červnu, se ke zvýšení úroků chystá i poslední z trojice největších bank, Česká spořitelna.

„Už několik měsíců sledujeme postupné zvyšování cen zdrojů na mezibankovním trhu. Přesto chceme ještě nízké úrokové sazby u hypoték udržet a léto je tak pro klienty ideální možností, jak si výhodně zajistit velmi levnou sazbu na dlouhou dobu dopředu,“ uvedl Karel Chábek, manažer hypoték České spořitelny.

O kolik banka sazby zvýší, se zatím neví. Léto je nicméně poslední možností, jak si ve spořitelně zajistit hypotéku s nízkým úrokem. Sazby zafixované na pět let dopředu začínají na 1, 99 procenta.

Hypoteční banka a komerční banka se rozhodly navýšit úrokové sazby hypoték už v červnu. V případě Komerční banky nejfrekventovanější sazba s 5letou fixací zdražila o 0,1 procenta. U Hypoteční banky o 1 desetinu procenta stouply sazby pro 3letou fixaci, 5leté fixace podraží o 2 desetiny procentního bodu.

Jak bude zdražování hypoték pokračovat se zatím neví. „Další úpravy sazeb budou následovat až na základě vývoje cen peněz na mezibankovním trhu. Očekáváme, že nyní se výše sazeb spíše stabilizuje,“ uvedla mluvčí Hypoteční banky Marie Mocková.

Další tematické články: hypotéky, Půjčka úvěr, fixace hypotéky

 

Další článek: Jde ušetřit na úvěru? Vyplatí se refinancování hypotéky i konsolidace půjček »