Slavia pojišťovna, a.s.

Slavia pojišťovna má tradici již od roku 1868. Ve své samostatné historii přicházela a bude přicházet s inovativními pojistnými produkty.

 

Naše společnost chce být první volbou pro vybrané skupiny klientů, pro které má vždy nejvýhodnější pojistný produkt, který je vždy jednoduchý a snadno pochopitelný.

Citát z výroční zprávy Slavie z roku 1880: „ .... ústav náš po celou dobu své existence nepohybuje se na vyšlapaných stezkách jiných ústavů pojišťovacích, nýbrž hledíme ve všem přivésti potřeby ústavu v souhlas s potřebami časovými…"

5P Slavia pojišťovny

  • Pojišťovna se silnou orientací na zákazníka.
  • Pojišťovna s vysokou inovativností.
  • Pojišťovna s dynamickým rozvojem.
  • Pojišťovna s profesionály ve svém oboru.
  • Pojišťovna s tradicí již od roku 1868.

Slavia pojišťovna má své kořeny velice těsně spjaty s počátky pojišťovnictví v Čechách. Navazuje na úspěšnou tradici jedné z nejstarších a nejvýznamnějších finančních institucí – Vzájemné, kapitály a důchody pojišťující banky Slavie, mezi jejíž klienty patřila spousta velikánů tehdejší politiky i kultury. Vznik Slavie podporoval např. František Palacký a mezi původní zaměstnance dokonce patřil i spisovatel Jaroslav Hašek.

Základy tehdejší pojišťovací banky byly položeny již v roce 1868. Pojišťovna v následujících desetiletích zaznamenala nebývalý rozvoj a stala se uznávanou finanční institucí s mezinárodní působností. Růst obchodů Slavie byl zvlášť intenzivní v období let 1924 – 1929, kdy se pojišťovna kapitálově podílela na celkem jedenácti pojišťovacích ústavech, z toho na osmi v Československu a na třech v cizině. Nejdůležitějším zakládacím aktem v zahraničí byla majetková účast Slavie na pojišťovně Lion v New Yorku, USA, v březnu 1928. Činnost Slavia pojišťovny byla ukončena znárodněním pojišťovnictví v roce 1945 a obnovena až v devadesátých letech, kdy byla povolena činnost i dalším pojišťovacím ústavům.

Novým vlastníkem Slavia pojišťovna a.s. se v dubnu 2006 stala Capital Management Company, a. s., společnost s dlouholetým a velmi úspěšným fungováním na pojistném trhu v České republice.

Strategií nového vlastníka je pokračování v pojišťování korporátní klientely a občanů a uvádění nových progresivních produktů na trh. V říjnu 2008 například Slavia pojišťovna vstoupila na trh s povinným ručením, kdy se jako první pojišťovna vůbec zaměřila na ukázněné řidiče, kterým tento produkt nabízí nejvýhodněji v celé zemi.

Velký důraz je kladen na profesionální fungování a vztahy s makléřskými společnostmi, které zajistí zrychlení, zkvalitnění a rozšíření služeb všem klientům.

Slavia pojišťovna je držitelem certifikátu ISO 9001:2009 v poskytování služeb v oblasti pojišťovnictví.

 

Porovnejte nabídku Slavia pojišťovny s dalšími pojišťovnami

Srovnejte aktuální cenu pojištění Slavia pojišťovny s dalšími českými pojišťovnami. Přesvědčte se, že můžete na pojištění ročně ušetřit i několik tisíc.

Slavia pojišťovna, a.s.
 

Centrála

Slavia pojišťovna a.s.
Revoluční 1
110 00 Praha 1

Infolinka: 255 790 111
Fax: 255 790 199
 

Asistenční služby

Cestovní pojištění
 partner Global Assistance a.s.,
 tel.: +420 255 790 261

 Pojištění motorových vozidel 
 partner Global Assistance a.s.,
 tel.: +420 255 790 260