Menu

Konsolidace půjček

31.03.2021

Co je konsolidace půjček?

Konsolidace je z latinského con, dohromady, a solidus, pevný. Konsolidace půjček znamená sloučení půjček do jedné. Tento produkt nabízejí jak bankovní, tak i nebankovní instituce.

Výhody konsolidace půjček

Všechny úvěry, které klient má, může být výhodnější sloučit do jednoho zaštiťujícího úvěru, ze kterého jsou uhrazeny ostatní pohledávky. Může se jednat o úvěry typu kontokorent, spotřebitelské úvěry. Často zmiňovanou výhodou konsolidace půjček je snížení celkové výše měsíčních splátek, oproti tomu ale stojí prodloužení celkové doby splácení konsolidovaného úvěru.

Konsolidace půjček v sobě nese různé výhody. Jednou z nich je sjednocení plateb do jedné jediné a tedy zjednodušení agendy v souvislosti se splátkou různých úvěrů včetně hlídání splatnosti kontokorentního úvěru. Místo placení několika poplatků za úvěry bude klient platit jen jeden. S tím je také spojeno snížení splátky. Obvykle je konsolidace půjček sjednána pro snížení měsíční splátky.

Pozor! Při konsolidaci půjček se stanovují znovu parametry jako je výše splátek či doba splácení. Problém nastává u některých společností, jejichž půjčku si klient přeje konsolidovat, přitom tyto společnosti vyžadují vysoké poplatky za předčasné splacení úvěru. Konsolidace je lákavá z pohledu nižších celkových měsíčních splátek. To je ale často spojeno s prodloužením doby splácení. Ve skutečnosti tak celkově dlužník může s konsolidací zaplatit mnohem více.

Konsolidace je vhodná spíše pro dlužníky, kteří mají problém se splácením všech půjček z pohledu jejich měsíční částky. Konsolidací může dosáhnout nižší měsíční splátky. Dlužníci, kteří mají půjček několik, ale výše měsíčních splátek jim nečiní problém, konsolidace nemusí být to pravé řešení.

Kdo si může zajistit konsolidaci půjček?

Obvyklé podmínky potřebné pro vyřízení konsolidace:

  • alespoň dva úvěry
  • splatnost alespoň půl roku
  • celková výše dluhů do 500 000 Kč až 1 000 000 Kč (ale existují i vyšší limity)
  • celková výše dluhů nesmí být nižší než 50 000 Kč
Porovnejte ceny půjček

Mohlo by vás zajímat

thumb
Nemáte náhodou zubní kaz? Dentální problémy na dovolené vás můžou vyjít na tisíce korun.
16.4.2021

I ti, kteří se o svůj chrup starají důsledně, můžou být překvapeni náhlou zubní příhodou. Pokud k ní navíc dojde v cizině, může bolet nejen vás, ale i váš finanční rozpočet. Jak tomu předejít a za včasu rozpoznat zubní kaz?

thumb
Svatba v zahraničí: Co vše je potřeba zařídit?
15.4.2021

Věděli jste, že se v průměru napříč světem uskuteční neuvěřitelných 115 000 svateb denně? A každá z nich je jedinečná. Někteří sní o velké svatbě v rodném městě a jiní zase o svatbě v cizině. Láká i vás svatba v zahraničí? Zjistěte, co vše je potřeba před…

thumb
Očkování na COVID-19: Kam můžete po vakcíně vycestovat a za jakých podmínek?
14.4.2021

Jen těžko bychom hledali téma, které je v dnešní době tak často skloňované jako koronavirus a očkování na COVID-19. První potvrzené případy koronaviru v ČR se datují do března loňského roku a v prosinci roku 2020 do Česka dorazily první dávky vakcín proti…

thumb
15 míst v ČR, kde se vám podaří uspořádat nejkrásnější svatební hostina
13.4.2021

Pro většinu z nás je svatba naprosto jedinečným dnem. Chceme mít vše dokonalé, přesně podle našich snů. Jestliže je obřad vrcholem tohoto mimořádného dne, je svatební hostina jeho oslavou. Podívejte se na nejkrásnější místa pro hostiny, ale i na pár…