« zpět na výpis článků

Statistika červen - trendy dodavatelem elektřiny je RWE a v plynu trhá rekordy ČEZ

Červenec 2012 - Dalších bezmála 58 tisíc odběratelů změnilo svého dodavatele. Takové jsou statistiky, které v červenci uveřejnil Operátor trhu s energiemi za měsíc červen. K dnešnímu datu změnilo od ledna svého obchodníka s komoditou elektřiny a plynu celých 452 282 zákazníků.

 

statistika energie za červene 2012

Měsíc červen zaznamenal drobné oživení ve změnách dodavatele energie. Na rozdíl od května došlo k nárůstu převodů o téměř 10 000 (19 %) odběrných míst. Oproti květnu jsme nezaznamenali žádné horoucí výkyvy v počtech odběrných míst jednotlivých dodavatelů. Ovšem za zmínku stojí několik firem, které od ledna 2012 udělaly obrovský kus kupředu, co dopočtu odběrných míst, do kvality služeb a i vstřícnosti směrem k zákazníkům. Všemi dobře známý distributor plynu, společnost RWE Energie, a.s., rozšířila za šest měsíců své portfolio klientů, kteří odebírají elektrickou energii o 21,2 %. Dnes se tedy může pyšnit počtem 85 838 odběratelů. Naproti RWE stojící gigant jménem ČEZ dosahuje v elektřině spíše úbytků spotřebitelů. Ovšem v plynu ČEZ prodej, s.r.o. trhá rekordy! Od ledna 2012 získal 53 tisíc zákazníků, což znamená zvýšení počtu odběratelů o 26,9 % z celkového počtu zákazníků odebírajících plyn od ČEZu. Dnes se tedy ČEZ může chlubit 196 644 odběrateli.

 Kalkulačka elektřiny

Můžeme hrdě říct, že o změnu dodavatele je v České republice stále velký zájem. O tom by mohla hovořit stálice a zlatá hvězda v oblasti levné dodávky zemního plynu – společnost E.ON Energie, a.s.. Od začátku letošního roku E.ON zaujal tisíce lidí natolik, že přešli bez váhaní k E.ONu a už několik měsíců spoří například na každodenním ohřevu vody. Přírůstek nových zákazníků v podobě 26,3 % těší nejen E.ON, ale i ty, kteří se tak rozhodli již loni nebo předloni. E.ON již třetím rokem patří mezi historicky 3 nejlevnější dodavatele plynu. Přesycenost obchodními prodejci se projevuje již na každé druhé domácnosti. A právě kvůli zájmu domácností, se jednotliví dodavatelé předhání ve službách koncovému zákazníkovi. Společnost E.ON Energie, a.s. nabízí bonus v podobě 500,- Kč  na nákup v obchodních sítích Tesco při přechodu s elektrickou energií i zemním plynem. Kromě úspory na energiích s nimi můžete ušetřit na koupi kotle či bojleru, na vybrané zboží nabízí slevy až 45 %, což je úspora jak pořizovací, tak i provozní, jelikož nové kotle a bojlery jsou značně ekonomičtější.

 Kalkulačka plynu

Letní prázdniny běží v plném proudu, takže nám výdaje za vytápění baráčků a bytů nedělají starosti, ale opak je pravdou. Právě teď je nejvyšší čas se poohlédnout po novém dodavateli zemního plynu. Mezi velmi levné dodavatele plynu a elektřiny, se svým produktem “Svěží energie“ patří společnost Elimon, a.s.. Její zázemí menší, ale službami velice kvalitní firmy Vám může nabídnout dlouhodobě stabilní nízkou cenu zemního plynu. Pravidelný měsíční nárůst zaznamenává také společnost Centropol, která během června získala dalších 5 068 nových klientů na elektřinu, na plyn jich bylo rovných 2 095. Celkem tedy Centropol za měsíc červen získal dvakrát více klientů, než-li evidují celkový počet odběrných míst malé firmy za celou dobu své existence. Což nám jen dokazuje, že Centropol je skutečným a stabilním leaderem v oblasti energií a získání klientů.

Další tematické články: elektřina, plyn, ceny energií, dodavatelé energie

 

Další článek: Hranice 400 000 převodů v květnu odolala »