« zpět na výpis článků

Tuhá letošní zima provětrá peněženky za cenu zemního plynu na vytápění

Při rozhodnutí změnit dodavatele energie lze nejvíce vydělat a uspořit zároveň hlavně na ceně plynu. Roční úspora může být vyšší než deset tisíc ročně. Víte, jak vysoký účet vám přinese letošní zima za vytápění zemním plynem?

energie

plyn  Srovnejte ceny plynu

 

 

Dobrá zpráva je, že někteří dodavatelé s nástupem nového roku mírně zlevňují. Zdražuje ale distribuce, a tak v některých případech lidé zaplatí víc než loni.

„Je to kolorit, který se opakuje každou zimu. Lednový sníh překvapuje silničáře i řidiče, ačkoli ho lze v tomto ročním období očekávat. Lidé by si měli připravit peníze bokem pro případ nedoplatku,“ říká analytička trhu s energiemi Jitka Horychová.

Je přesvědčena o tom, že ceny zemního plynu se ani v roce 2017 zásadně nezmění.

„Mírně zlevňuje obchodní složka, která tvoří 78 procent z celkové ceny zemního plynu a záleží na cenové politice dodavatelů. Ti cenu zemního plynu snižují v průměru o procento až čtyři, případně ponechávají ceny energií stejné jako loni,“ upřesňuje.

TIP: Porovnejte si ceny dodavatelů plynu na Porovnej24.cz

Platíte za plyn zbytečně moc? Porovnej24 nabízí srovnání aktuálních cen na trhu. Při změně dodavatele energie úsporu na plynu na začátku určí typ uzavřené smlouvy se stávajícím dodavatelem. Buď je uzavřena na dobu určitou, anebo ji lze vypovědět kdykoli za dodržení několikaměsíční výpovědní lhůty. V případě vypovězení smlouvy, úspory na plynu sníží penále, které se počítají v tisících.

„Téměř tři čtvrtiny ceny zemního plynu je možné ovlivnit změnou dodavatele. Na českém trhu dnes působí kolem osmdesáti společností, které českým domácnostem prodávají zemní plyn. Jejich ceny se výrazně liší,“ vysvětluje Horychová.

Když nahlédneme do ceníků alternativních dodavatelů, někteří jsou téměř o 200 korun na megawatthodinu levnější. Nové ceníky začínají platit právě teď. Vývoj cen plynu v posledním roce byl mimořádně pozitivní. Někteří dodavatelé pro rok 2017 snížili cenu plynu, a proto ve srovnání s loňským rokem vycházejí levněji.

„Od dodavatelů plynu máme ty nejlepší ceny a levnější plyn neseženete ani přímo u těchto společností. Srovnání cen všech dodavatelů na trhu Vám zabere cca. pět minut a veškeré dokumenty potřebné k převodu dodavatele plynu obdržíte na e-mail. Převod Vám zprostředkujeme zdarma,“ chlubí se Horychová.

TIP: Porovnejte si ceny dodavatelů plynu na Porovnej24.cz

Porovnej24.cz porovnává ceny plynu od dodavatelů RWE, GLOBAL ENERGY, CENTROPOL ENERGY, ENRA SERVICES, E.ON Energie, BOHEMIA ENERGY entity, QUANTUM, Lumen Energy, ČEZ, ENRA SERVICES, X Energie, COMFORT ENERGY, SPP CZ a Českého Energetického Centra.

Další tematické články: plyn, srovnání ceny plynu, elektřina, energie

 

Další článek: Srovnáním nabídky se dají na plynu ročně ušetřit tisíce korun »