« zpět na výpis článků

Úrazové pojištění: Co a za kolik lze dostat pojišťoven?

Úrazové pojištění slouží především jako zajištění pro vážné úrazy, které končí trvalými následky s tělesným poškozením vyšším než deset procent. Na druhou stranu ale nekryje rizika, jako je trvalá invalidita nebo riziko vážné nemoci. Plní roli určitého bolestného za prožité útrapy spojené s úrazem.

pojištění

 

Zatímco smyslem pojištění trvalých následků úrazu je zajištění pro případ, že pojištěnec je dlouhodobě omezený v pracovní činnosti a je ohrožený jeho životní standard, u pojištění denního odškodného klienti očekávají především výplatu takzvané bolestného. Jak vyplývá z porovnání cen na Porovnej24 existují výrazné rozdíly mezi pojišťovnami.

„Pojišťovny používají oceňovací tabulky, ve kterých je obvykle uveden maximální počet dní léčby, za který může být sjednaná dávka denního odškodného vyplacena. Pokud se zraněný léčí déle, pojišťovna zpravidla více peněz nevyplatí. Pokud je například sjednaná denní dávka ve smlouvě 300 korun a tabulková maximální doba léčení daného úrazu 20 dní, pojišťovna vyplatí nejvýše šest tisíc korun,“ říká analytik pojistného trhu Porovnej24 Zdeněk Novák.

Vítězem srovnání se i přes komplikovanost jeho zadání se stále Česká pojišťovna. Pojišťovna například plní i za natažení svalu. Konkurenci poráží i v případě neoperativní u poranění menisku či vymknutí ramenního kloubu. Na druhém místě skončila pojišťovna Uniqa. Jako jedna z mála pojišťoven například plní i za popáleniny kůže prvního stupně. Na třetím místě skončila ČSOB Pojišťovna. Tato pojišťovna například nevylučuje častá poranění meziobratlové ploténky bez současné zlomeniny obratle. Rovněž umožňuje největší plnění pro případ natržení Achillovy šlachy.

TIP: Spočítejte si úrazové pojištění na Porovnej24.cz

„Ostatní pojišťovny skončily v tomto ukazateli s výrazně větším rozestupem. Rozdíly ve vyplacených částkách jsou mnohdy výrazné. Například Česká pojišťovna nebo Generali pojišťovna vyplatí za ztrátu dvou zubů vnějším násilím až 21 000 korun, při sjednání denního odškodného ve výši 500 korun, zatímco pojišťovna NN jen sedm tisíc korun,“ upřesňuje Novák.

Klienti si mohou zpravidla vybrat z nabízeného rozmezí denního odškodného. Platí ale, že čím vyšší částku si sjednají, tím vyšší pojistné budou platit.

Další tematické články: úrazové pojištění, životní pojištění, cestovní pojištění

 

Další článek: Nevíte, zda si vybrat životní nebo úrazové pojištění? Poradíme vám. »