Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Víte, jaká je nejlepší izolace domu a jak na ni získat slevu?

article big
2 minuty čtení
Nezařazeno
27.8.2014

Vybrat správnou izolaci není jen tak, zvlášť, když si zateplení chcete provést vlastními silami, ale ještě nemáte žádné zkušenosti. Přečtěte si, jakou vybrat izolaci nebo poptejte naše řemeslníky, kteří vám ušetří až 30 % nákladů.

Jen tepelná izolace

Pro zateplení fasád, plochých střech i podlah se doporučují takzvané "šedé" polystyreny, které mají výborné tepelné vlastnosti. Jejich výhodou je zejména maximální účinek na malém prostoru. Pokud budete mít možnost výhodně pořidit minerální izolaci, pak je vhodná super hustá skelná vata.

Včetně akustické izolace

Je pro vás důležitá také akustická izolace kromě tepelné? Pak můžete použít všechny izolace z minerálních vláken. Pozor na polystyrenové izolace - z nich je vhodný například speciální podlahový elastifikovaný polystyren.

Protipožární izolace

K ochraně před požárem se používají minerální izolace, zejména husté čedičové vaty. V některých případech se dá použít i systém combi-roof - kombinace EPS a vaty vhodná například na ploché střechy.

Tvrzená izolace vhodná do podlah

Do podlah je vhodné použít takové izolace, kterým nevadí zatížení, jako například speciální tvrzené vaty, skelné i čedičové, polystyren klasický expandovaný s vyššími čísly (EPS 100 a více). Pro opravdu extrémní zatížení se doporučuje polystyren extrudovaný.

Izolace odolná ve vlhkém prostředí

Nejmenší nasákavost má polystyren extrudovaný, a je proto vhodný do vlhkého prostředí.  Nelze použít minerální vatu ani obyčejný EPS ani šedý polystyren.
 
Chcete si nechat zateplení provést profesionály, pošlete poptávku řemeslníků. Ušetříte s nimi 30 % nákladů.
 
 

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Životní styl
Půjčení auta do zahraničí: 6 věcí, které musíte vědět
24.6.2019

Nepatříte k těm, kteří si po příjezdu na dovolenou vyhlédnou jednu pláž, na které tráví každičký den své dvoutýdenní dovolené? Pokud ve vás dříme objevitel a rádi byste v rámci vaší dovolené podnikali výlety do okolí, zřejmě budete zvažovat půjčení auta…

thumb
Cestovní pojištění
Kdy jet na Island, počasí na Islandu a další informace, které potřebujete vědět před cestou
21.6.2019

Láká vás podívat se na tento magický ostrov? Island je jako neznámý poklad, ukrytý v dalekých severských vodách. Na toho, kdo se utká s chladným počasím a nepříjemně vysokými cenami, čeká odměna v podobě nezapomenutelného životního zážitku. Otázka však…

thumb
Cestovní pojištění
Pojištění zavazadel na dovolené, aneb jak v cizině ochránit váš majetek
20.6.2019

Ne každý do ciziny vyráží polehku. Někdo si zkrátka neumí představit dovolenou bez svého dronu, nebo drahého fotoaparátu. Jiný by si zas svůj pobyt neužil bez vědomí, že má v kufrech k dispozici polovinu své šatní skříně. Je to vaše dovolená, tudíž máte…

thumb
Povinné ručení
Pojištění přívěsného vozíku: kdy a proč máte povinnost jej platit?
18.6.2019

I když nemá motor, přesto musí mít sjednané povinné ručení. O čem mluvíme? O pojištění přívěsného vozíku, které si snadno vyřídíte spolu s povinným ručením na auto. Také vozík totiž může být příčinou nehody. Pojistné za přívěsný vozík však vaši peněženku…