Menu

Víte, jaká je nejlepší izolace domu a jak na ni získat slevu?

article big
2 minuty čtení
Nezařazeno
27.8.2014

Vybrat správnou izolaci není jen tak, zvlášť, když si zateplení chcete provést vlastními silami, ale ještě nemáte žádné zkušenosti. Přečtěte si, jakou vybrat izolaci nebo poptejte naše řemeslníky, kteří vám ušetří až 30 % nákladů.

Jen tepelná izolace

Pro zateplení fasád, plochých střech i podlah se doporučují takzvané "šedé" polystyreny, které mají výborné tepelné vlastnosti. Jejich výhodou je zejména maximální účinek na malém prostoru. Pokud budete mít možnost výhodně pořidit minerální izolaci, pak je vhodná super hustá skelná vata.

Včetně akustické izolace

Je pro vás důležitá také akustická izolace kromě tepelné? Pak můžete použít všechny izolace z minerálních vláken. Pozor na polystyrenové izolace - z nich je vhodný například speciální podlahový elastifikovaný polystyren.

Protipožární izolace

K ochraně před požárem se používají minerální izolace, zejména husté čedičové vaty. V některých případech se dá použít i systém combi-roof - kombinace EPS a vaty vhodná například na ploché střechy.

Tvrzená izolace vhodná do podlah

Do podlah je vhodné použít takové izolace, kterým nevadí zatížení, jako například speciální tvrzené vaty, skelné i čedičové, polystyren klasický expandovaný s vyššími čísly (EPS 100 a více). Pro opravdu extrémní zatížení se doporučuje polystyren extrudovaný.

Izolace odolná ve vlhkém prostředí

Nejmenší nasákavost má polystyren extrudovaný, a je proto vhodný do vlhkého prostředí.  Nelze použít minerální vatu ani obyčejný EPS ani šedý polystyren.
 
Chcete si nechat zateplení provést profesionály, pošlete poptávku řemeslníků. Ušetříte s nimi 30 % nákladů.
 
 

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75% z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Spořící účty
Úrokové sazby spořicích účtů v roce 2018 porostou
16.11.2017

Zdá se, že je konec titěrným úrokovým sazbám, kterými banky v současné době odměňují uložení peněz na spořicích či běžných účtech. Úrokové sazby spořicích účtů se v roce 2018 dočkají růstu, tudíž vaše úspory budou zhodnoceny lépe. Guvernér České národní…

thumb
Spoření
Finanční rezerva — proč byste ji měli mermomocí chtít mít
14.11.2017

Ruku na srdce, téma spoření není mezi lidmi zrovna populární. Iniciuje představu člověka v omšelém svetru, pojídajícího na večeři krajíc seschlého chleba, aby si poté mohl do prasátka vhodit pár mincí navíc. Ovšem finanční rezerva je mnohem víc, než jen…

thumb
Půjčky
Půjčky s odpuštěním splátek: Příjemný benefit, nebo marketingový tah?
13.11.2017

Na finančním trhu figuruje nepřeberné množství bank a dalších společností, které lidem nabízejí půjčení peněz. Proto není divu, že mezi nimi probíhá boj o potenciální klienty. Poskytovatelé úvěrů zájemce lákají na nejrůznější benefity – nízký úrok, dárek…

thumb
Životní styl
Jak snadno ušetřit na letošní Vánoce až 8000 Kč
9.11.2017

Chtěli byste pro svou rodinu připravit nezapomenutelné Vánoce, ale nedostatek úspor vaše velkolepé plány poněkud brzdí? Dobrou zprávou je, že Vánoce jsou až za měsíc a půl, tudíž čas hraje pro vás. Včasná finanční strategie dokáže zázraky. Ve finanční…